15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdybych já zakládal stranu...

Je-li stát možné řídit jako firmu, proč by se jako firmy nemohly chovat i politické strany? Ovšem jako ty orientované na zákazníka, ne jako monopoly.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 1.1.2018 18:35

Re: Pane Machotka,

No já pamatuji dobu, a není to zase tak dávno, kdy žena žijící dlouho bez chlapa, když nebyla vdova, byla považována i ve společenství žen, za nějakou divnou a moc kamarádek neměla. Když od ženy odešli dva chlapi,neřku-li tři, jak je dnes běžné, bylo jasné, že není jen nějaká divná, ale že má nějaký osobnostní hendikep.

Dnes se žena, od které uteče každý chlap,považována za emancipovanou ženu vyžadující respekt s automatickým nárokem na zvláštní společenskou ochranu ochranu i ekonomickou podporu.

PS. Odposlechnuto ve vlaku: Proč jsi od něho odešla, když s ním máš dvě děti? Už pro mne přestal být sexuálně přitažlivý, tak to budu raději sama!

E. Erat 1.1.2018 17:12

Re: Pane Machotka,

Nejde o to co kdo volí, jde o to, že velká řada z nich má trvalého partenera, i když to není manžel. Ale, na sociálce se hlásí jako, že je sama a vychovává děti. A proto dostává ty státní příspěvky na "samoživitelství". Takže jde o podvod, který platíme my všichni, a stojí milardy ročně, protože dnes se každé druhé dítě rodí mimo manželské lože. Jistě, ne všechny samoživitelky podvádějí, ale je jich velká řada. A jak řekl svého času pan Čunek, Kubera, ale i Bělobrádek. Žena bez partnera si ho má hledat, stát není od toho, aby dotoval jejich špatný výběr partnera, nebo samostatný život. A co se týče výrazu bastard, mluvím tak jak tomu bylo běžné za mého mládí. Naši předci netrpěli tzv. korektností, byli to upřímní lidé, kteří neměli zapotřebí si brát nějáké servítky. Takže i dnes říkám Cikán, ne Rom atd. Nevidím, žádný důvod, abych se přizpůsoboval, jo taky hezký korektní výraz pro Cikánské, etnikum "nepřízusobivé osoby".

L. Němec 1.1.2018 14:53

Návrh

Pane Machotka, nechcete jít místo toho brebentění na houby ? Třeba by to něco přineslo , aspoň do polivky.

M. Pesat 1.1.2018 11:54

tak bud skvrny na slunci

tak bud skvrny na slunci, soudruzi, nebo byli autori dnesnich clanku pod vlivem. Ale jednoznacne dnes "vyhrava" soudruh reditel/bezpecak Bohacek, svuj "vytvor" zrejmne psali spolecne se soudruhem Uzlem v Bohnicke protialkoholce.K tem detskym hristim, tam se obcas stane, ze se rodice kvuli ratolestem poperou. Jak to zpival soudruh Mladek: a potom docent z kliniky s profesorem matiky, valeji se po zemi, zadne cavyky .

Cest :)

V. Kotas 1.1.2018 11:39

Re: Pane Machotka,

Ano, stát tento systém samoživitelek podporuje, ale následně nekontroluje, bohužel. Takže je zneužíván, jak to jen trochu jde, anonymita velkých měst je k tomu ideální prostor.. Stačí se porozhlédnou po okolí a vidí.

J. Machotka 1.1.2018 11:17

Re: Pane Machotka,

Ani moje manzelka, ani ja bychom se jako samozivitelky necitili a zadne z nasich tri deti neni nemanzelske. Chapu nicmene, ze je-li ekonomicky vyhodnejsi byt nesezdan (alespon tomu tak bylo pred par lety), voli nektere pary tuto variantu. Pokud maji svoje deti rady a staraji se o ne, asi bychom nemeli problem najit s nimi spolecnou rec. A rozhodne bych je nenazyval tak jako Vy.

Z. Paldus 1.1.2018 11:13

Kdybych já chtěl založit stranu.

Pokud bych chtěl založit stranu zaměřenou čistě na dětičkách, šel bych k zrcadlu pořádně bych se na sebe podíval a potom bych na své nelegálně držené zbrani natáhl gumu a střelil se do brňavky.

V. Kotas 1.1.2018 9:20

Re: Nejen že ti mamlasové v čele EU i jejich vedoucích

i jejich vedoucích nemají děti

V. Kotas 1.1.2018 9:18

Nejen že ti mamlasové v čele EU i jejich vedoucích

států, ale oni za sebou většinou nemají ani žádnou pozitivní praxi z reálného života. Stačí příklad z naší 1.republiky, kdy byli voleni starosty počínaje, sedláci, živnostníci, atd., to je lidé kteří byli známí jako úspěšní ve své profesi. Jednoduše dobroserové za cizí peníze.

E. Erat 1.1.2018 9:04

Pane Machotka,

dobrý a hlavně odpovídající název strany by byl " Strana samoživitelek ", těch je dnes hodně, a z velké části jsou jejich děti nemanželské. Tedy jak se říkalo za mého mládí bastardi.