27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo ovládá jazyk, ovládá masy…

„Ten, kdo ovládá jazyk, ovládá masy“, napsal Saul Alinsky (1909 – 1972) ve své knize „Pravidla pro radikály“. Alinsky (na fotografii) byl americký teoretik aktivismu, byl to také spisovatel, sociolog a odborář.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kalina 13.3.2021 18:17

Titulek článku je chybný! Správně spíš nějak takto: Kdo ovládá ty co ovládají jazyk, ovládá masy. ovládá ten kdo ovládat chce. Pořád se nadhazují volby, soutěž myšlenek, programů. Možnost volit. Asi 4x vznikla v někde demokracie. Řecko, Řím, Anglie, USA. Zhruba tak, že k bohaté vládnoucí vrstvě se postupně přidávali bohatnoucí obchodníci, výrobci, kteří si nárokovali podíl na rozhodování, ale stát zničit nechtěli. Chtěli vliv na použití peněz, které formou daní odvedli. Měli přirozený přehled co se zhruba za daně dá státem pořídit a poznali prasárny. Neb dobře znali co a jak. Hlídali se navzájem a když to zjednoduším, tak volit mohli (nebo být zvoleni) ti, kteří na stát platili resp takových byla jich většina.

Dnes volí kde kdo. Ti co státu nic nedávají, jen sosají a tak vidíme i politiky, kteří si vymýšlejí co všechno by stát mohl dát těm sosajícím. Taková je třeba Maláčová.To co jí napadne, to by nenapadlo největšího chudáka v zemi a ona jim takto předhazuje jeden námět na požadavky za druhým. V současné době se krystalizuje obrovská skupina těch . kteří stát odmítají z nějakých teoretických, fanatických důvodů. Nejhorší je však široká mediální tsunami včetně sociálních sítí, kdy si ti co toto prostředí ovládají nárokují a získávají podíl na rozhodování, ale nenesou důsledky těch rozhodnutí. Proti nim politik zlatej. stát, společnost nemůže jít vřed (nebo aspoň někam), když se tahá do různých stran a síly se neutralizují. Každý u nás ví, že dostáváme očkovacích dávek proti covidu přes EU úměrně počtu obyvatel, každý ví, že jich dostáváme málo a že nám CHYBÍ a přesto slyšíme z televize, že v očkování zaostáváme za kde kým. Jak by to bylo možné? Že by ty vakcíny někdo chlastal nebo lil do hajzlu? A to jen taková logická blbůstka. Co slyšíme za hovadiny o klimatu, zelené politice, otroctví. Zkuste si představit, kdyby indiáni připluli do Evropy 100 let před Kolumbem, co by zde asi tak dělali a jak a čím by se to lišilo od toho co dělali Evropané v Americe?

K. Křivan 13.3.2021 19:45

Souhlas. Volební právo by měli mít jen ti, kteří státu něco přinášejí nebo už přinesli. Daně z příjmu. Nechci aby ho měli paraziti.

J. Lukavsky 14.3.2021 16:26

Ano, to platilo v Rakousku-Uhersku. Volební právo měl ten, kdo měl trvalé bydliště a platil daně. A jenom muži. No ale pokrok nejde zastavit takže v USA může volit kdokoli, kdekoli a kolikrát chce.... J.L. end

V. Bok 13.3.2021 16:23

Pokud pišu o národu v USA jako o američanech, tech asi jediných co v tý Americe jsou, tak nema cenu čist dal..

K. Křivan 13.3.2021 18:30

V Americe žijí lidi s černou kůží, 13% veškerého obyvatelstva, menší část se živí prací a platí daně. Jako policisti, dělníci,....ba i juristi a lékaři. Není jich mnoho, pár %, ale jsou.

Pak jsou tam dvounožci s černou kůží, živící se kriminalitou, prodejem drog, popásáním prostitutek a sociálními dávkami. Těch je většina z těch 13 %. Na sebe navzájem pokřikují "hey nigger". Slušní lidi jim říkají negři, hlupáci pak „Afroameričani“.

K. Křivan 13.3.2021 19:23

A těm slušným, prací se živícím lidem s černou kůží, se říká černoši.

D. Laurencikova 13.3.2021 9:19

"Např. u slova „rasista“ se nám v dnešní době postfaktické odkrývá pouze obraz bílého člověka, který nenávidí lidi tmavé pleti", pise autor. Tak tomu skutecne bylo. Dnes je ovsem "rasistou" kazdy, kdo vubec vidi rozdily v barve kuze, aniz by nenavidel. Nejnovejsi priklad kralovska rodina, kde se udajne premyslelo, jestli dite Harryho a Megan nebude nebo do jake miry bude cerne. To uplne stacilo k tomu, byt oznacen za rasisty.

M. Koutný 13.3.2021 11:44

Slovo rasista mělo vždy tentýž význam: člověk, který nenávidí druhého nebo jím pohrdá pouze na základě rasové příslušnosti. Rasista může být fialově puntíkovaný a oběť rasismu ukázkový árijec.

Právě to, že pojem rasismus byl zredukován na jakýkoliv, i oprávněný kritický názor bělocha na příslušníka jiné rasy, je právě to mrzačení významu slov, o němž autor píše.

D. Laurencikova 13.3.2021 15:57

Vyznam slova rasismus byl - alespon v Nemecke spolkove republice kde ziju, zredukovan jeste vic. Spis predelan, nebo jak bych to rekla. Tady jste skutecne rasistou uz tenkrat, kdyz verite, ze vubec existuji lidske rasy, i kdyby se vam to zdalo bajecne, ze existuji. Verte mi, vim o cem mluvim.

K. Křivan 13.3.2021 17:58

Pořád lepší být rasista a xenofob, než dementní rovnostář a hloupý sluníčkář.

Rasista je přesvědčen že se lidstvo vyvíjelo na různých místech v různých podmínkách různou rychlostí a směrem. Tím vznikly u různých ras a skupin různě položené Gaussovy křivky vlastností, což vyjadřuje v podstatě pravděpodobnost té vlastnosti.

D. Laurencikova 14.3.2021 8:19

"Dementni rovnostari a hloupi slunickari" bohuzel maji v Nemecku davno Oberhand. Jakmile nejste jeden z nich, jste "rasista, fasista, nacek, xenofob a nepritel cloveka". "Dnes uz nestaci, nebyt rasistou", rekl nas prezident Steinmeier. "Dnes musite byt "antirasistou", coz neznamena nic jineho, nez rasismus opacne - rasismus proti bile rase!

K. Křivan 14.3.2021 12:26

Já vím, já tam žiji od 1969. Dřív to byla nádhera, Adenauer, Strauss, Kohl, Genscher,.. to byli ještě politici. Neštěstí přišlo až s agentkou Stasi, Merklovou.

D. Laurencikova 14.3.2021 17:35

My jsme zastihli jeste v osmdesatych letech solidni, racionalni Nemecko. Ackoliv lide, kteri tady byli od sedesatych let, tak jako Vy, rikali, ze "uz to neni ono". Presto Nemecko osmdesatych let a Nemecko dnesni, to je rozdil jako noc a den. Zvitezila ideologie a blbost.

K. Křivan 13.3.2021 18:08

Buďte hrdý na označení "rasista"..Rasisti a xenofobové jsou inteligentní a rozumní lidi, na rozdíl od vítačů, oikofóbů, dohnízdasráčů, rovnostářů a jiných zmetků.

D. Laurencikova 14.3.2021 8:14

Mate pravdu. V dnesni dobe byt oznacen za "xenofoba" a "rasistu" znamena neco jako byt pasovan na rytire :-).

J. Sinnreich 13.3.2021 5:18

Americka spolecnost Amazon (konglomerat ovladajici pres 53% prodeje vsech knih) zablokovala prodej knihy "When Harry Becomes Sally" z duvodu, ze popisuje LGBT+ sexualni identiu, jako dusevni poruchu.

Je to soucast t.zv. "cancel culture", ktera prevlada dnes v USA a podle niz lze cenzorovat, upravovay historii a zablokovat vydavani ideologicky nepohodlne literatury podobne jako v komunistickych rezimech.

K. Křivan 14.3.2021 13:36

Obávám se, že USA se propadají do československých padesátých let. Co ale potřebují jsou Mašínové Sto milionů Mašínů, a denně alespoň milion mrtvých degenerátů - levičáků. Antifáčů, a jinýchsr.... BLM-áků a jiných ptáků, marxistů, docentů marxismu atd....atd.

To by FBI mohla vše zabalit.

L. Písařík 13.3.2021 4:31

O blokádě názorů: mám zkušenosti se Seznamem, byl jsem natrvalo zablokován, na mé dotazy proč konkretně, jsem byl odkázán na obecné podmínky diskuzí, odpovídající vysvětlení jsem nedostal. Jediné, co mně těší je, že až odejdu z tohoto světa, ten ban tam bude stále viset - natrvalo. Krásný pomník.

J. Pankovic 13.3.2021 5:56

Človeče neśťastny, źe vy ste tam napsal pravdu? To se nesmî !!

Tam uź se smî psàt jenom ta jedinà Pravda a Làska, kterà Musî zvitezit I za cenu Lźî a Nenàvisti!!!!!! a nikdy jinak ;-)

Š. Hašek 13.3.2021 9:03

Včera jsem dostal zaracha ( jen 24 h) na Lidovkách.

Faktem je, že jsem napsal, že redaktor a celé ty "noviny" mi připadají poněku přihlouplé (tak pětileté) - pokud píší, že chybějící tržby za jízdenky ve vlacích zaplatí stát. Nějak si stále myslím, že "placení" je přesně stanovený termín, dále viz Mašín, Švehla, Baťa, Masaryk, ........ a vedoucí vietnamského obchodu u nás na rohu.

Opravdu podobné články a nápady mě připadají dementní. Lidovky mají štěstí, že už se ani nemusí prodávat na trhu, fasujeme je na internetu.

P. Princ 13.3.2021 10:35

...Rašín...

V. Kain 13.3.2021 12:07

V Babišových listech se nesmíte otřít o něco co zavání jeho neschopností.

V. Bok 13.3.2021 16:30

Ani bych neřekl.. na Junge Frontes muzeme na Babiše nadavat jak chcem. Ale běda, když se otřeme o svatou opozici, tam je ban hned. Též rada přísloví či veršů od Havlíčka Borovského jsou nevitáni...jak jsem se presvedcil.

No chápu, moje noviny, moje pravidla... Je to zdarma, tak co chceme.

J. Joudová 13.3.2021 10:53

Snad se na tu diakritiku ve svých příspěvcích radši vykašlete, moc to netrefujete... :-)