Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Kdo nás ohrožuje

Začaly prázdniny. To je doba cest za novými zážitky. I přes velmi zjitřenou situaci stále mnoho Čechů pojede do oblastí, které jsou mírně řečeno riskantní.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BR

5. 7. 2015 1:10
Dojemné až k pláči

Pan Perlín by chtěl, abychom dokázali odlišit islám jako náboženství a islám jako ideologii. Určitě to ale sám neví a ani to vědět nemůže, protože každé náboženství je zároveň ideologií (a u islámu je to naprosto totéž, protože v něm není oddělitelná duchovní a světská moc)!

Oddělit islámské zvyky od práva šaría je opravdu náročný oříšek. Zatím co korán je svatá kniha, která definuje morální postoje jednotlivých muslimů k okolí, je právo šaría svatá kniha, která definuje organizaci muslimské společnosti (státu). A obě dohromady tvoří nedílný celek muslimské víry.

Vzhledem k tomu, že muslim má právo "nevěřícího psa" obelhat a muslim žijící v diaspoře smí některé povinnosti věřícího plně nedodržovat. Dočasně stačí když především dítka pilně plodí a náboženskou daň na svatý zápas platí, je víra liberálního konzervativce Perlína v takřka nadpřirozené rozlišovací schopnosti policie srovnatelná s muslimskou vírou v právo šaría (nebo je to tím, že jsou mu pánové Šlachta s Ištvanem v patách?)!

Je to tedy opravdu dojemné až k pláči, ale pouze nad panem Perlínem!

0 0
možnosti
SN

5. 7. 2015 10:26
Re: Dojemné až k pláči

V jaké "svaté knize" má to islámské právo být kodifikováno?

To si ji představujete jako nějaký zákoník? :-))))

0 0
možnosti
BR

5. 7. 2015 18:25
Re: Dojemné až k pláči

Ano. Muslimské právo není samostatný zákoník, je obsaženo v několika svatých knihách (koránem počínaje), nicméně:

"Právo, zákon v obci muslimů, je chápán jako Bohem seslaný věčný a neproměnný. Dostává se mu stejné vážnosti jako Korán"

V průběhu staletí trvajícího vznikla řada "škol", která tento věčný "boží zákon" poněkud odlišně interpretují (a často se vzájemně nenávidí). Jsem si ale jist, že v současném revolučním "svatém boji" mezi sebou a všichni proti "západu" se budou prezentovat těmi nejradikálnějšími interpretacemi (pro občana západu jsou úděsné i ty nejmírnější interpretace)!

http://www.pannacz.com/esoterika.11/sarija-islamske-pravo-saria.275.html

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz