2.6.2020 | Svátek má Jarmil


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 44, poslední: 21.5. 2020 19:47, přehled diskusí

P. Hofman 21.5.2020 19:47

Obyvatelé Západu jsou alergičtí na jakékoliv příkazy, které přichází shora.

Pokud však je věc dlouze a podrobně s lidmi diskutována, a lidé dojdou k názoru, že je to rozumné, dodržují to dobrovolně a velmi přesně.

Tuto mentalitu Západního obyvatelstva by si měl autor napřed zjistit, než napíše takovou pitomost.

J. Jurax 20.5.2020 18:59

Trošku mimo téma - v článku byl použit kouzelný obrat - člověk, od něhož se racionalita odráží. To se mi líbí, snad na to autor nemá copyright!

Takže k obvyklému označení jedinec intelektuálně zakřiknutý či nesmělý, alternativně inteligentní přibude ještě jedinec, od něhož se realita odráží.

P. Bárta 20.5.2020 12:47

Pokud bude k dispozici vakcína, která bude účinná a nebude mít vedlejší účinky, osoba která se bude chtít chránit se může dobrovolně očkovat, a bude tím pádem chráněná proti osobám které očkované nebudou, zatímco osoba která se nebude chtít nechat očkovat, chráněná nebude (což je podle mne její právo, s vědomím důsledků - tedy že může onemocnět), ale očkované osobě neočkovaná osoba nijak neškodí - očkovaná osoba je přece chráněná vakcínou. Pokud vakcína nebude spolehlivá nebo bude mít vedlejší účinky, je podle mne povinnost toto očkování využít nesmysl, protože osobám které by se dobrovolně očkovat nenechaly může přinést negativní důsledky. Osoby které by se i takovou vakcínou nechaly očkovat povinnost nepotřebují. Z toho mi tak nějak vychází, že povinnost očkování je buď zbytečná, nebo škodlivá.

Můžete mi vysvětlit, jestli někde dělám logickou chybu v úvaze?

J. Dostál 20.5.2020 13:31

A teď to vysvětlete lidem se sníženou imunitou. Schválně neuvádím proč.

P. Bárta 20.5.2020 20:25

No lidi se snizenou imunitou se nechaji naockovat, takze budou chraneni...

V. Braun 20.5.2020 21:20

Pochybuji. Očkování funguje tak, že naladí imunitní systém na daný patogen. Tam kde není imunita, nebo je snížená, není co naladit. A proto je potřeba nenechat patogeny v populaci šířit. A k tomu je třeba proočkovat populaci.

R. Langer 20.5.2020 13:36

Chybu máte ve všem, a všechno to tu už bylo stokrát vysvětleno. A opakovat to pro vás by bylo evidentně zbytečné, když jste to dodnes nezaregistroval... :-P

P. Bárta 20.5.2020 20:25

Aha, takze nemate argumenty...

I. Polák 20.5.2020 17:12

Vir, který nemá možnost se volně šířit mezi populací, v průběhu doby oslabí. I lidé očkovaní na chřipku mohou onemocnět, průběh onemocnění je však mírnější. Očkování proti koronaviru směřuje k tomu,aby v příští potenciální vlně nedocházelo k excesům typu Itálie a nemusela se zastavit celá země. Samozřejmě vy tuto skutečnost znáte, velmi dobře ji vnímáte, ale provokujete.Existují totiž i lidé, kteří jsou opravdu smrtelně ohroženi a kteří z důvodů zřejmých (oslabená imunita, alergie, autoiminitní onemocnění,...)si prostě nemohou dovolit se oočkovat. Potom existuje něco jako sounáležitost v rámci komunity.

P. Bárta 20.5.2020 20:27

A pak jsou lidi kteri negativne reaguji na ockovani...

J. Jurax 20.5.2020 19:05

Opomněl jste ale doplnit, že když jsa vědomě nechráněn příslušnou chorobou onemocníte, léčbu si hradíte sám. Abyste nebyl škodný, od nákladů na léčbu bude odečtena cena očkování, jehož jste byl nevyužil.

P. Bárta 20.5.2020 20:34

Ale jasne, clovek ktery se nenecha ockovat, ma nest nasledky toho ze se nenechal ockovat. Stejne jako clovek ktery kouri, by mel platit lecbu rakoviny. Stejne jako clovek, ktery provozuje adrenalinove sporty by mel platit lecbu urazu.. atd...

P. Kubáč 20.5.2020 11:29

Už před koronavirózou hlásilo WHO, že nerozvrácené africké státy jsou z hlediska dětských infekčních chorob jako spalničky a černý kašel na tom lépe než Německo a Francie - zejména kvůli dobré pročkovanosti způsobené zanedbatelnou aktivitou proti-očkovacích aktivistů.

Proč je v Africe zanedbatelná aktivita proti-očkovacích aktivistů ? Protože každý zná jméno příbuzného, nebo známého, který za strašných okolností zemřel na chorobu, proti které nyní existuje očkování.

Tedy proti-očkovací aktivismus je nemoc z rozežranosti. A v případě koronaviru, který ( na rozdíl od řady jiných infekčních chorob ) nezabíjí děti - bych odpůrce očkování spíše pochválil : "To jsme rádi, že chronicky nemocní mezi vámi se rozhodli ulehčit společnosti od své přítomnosti."

J. Pokoutný 20.5.2020 10:27

Celkově plusy i mínusy očkování shrnuje věcně Patrik Kořenář: https://www.youtube.com/watch?v=aXX-D36tv80

Myslím, že i pro p. Krásenského by to mohlo být poučné.

I. Polák 20.5.2020 9:32

Prosím jeden námět.

Nemohl by někdo, když vznikne podobně dementní petice jako ty proti kdejakým očkováním, automaticky vygenerovat protipetici? Tu bych ihned podepsal.

Já vím, mohl bych ty protipetice generovat sám. Ale na to jsem zatím byl vždycky moc líný. No uvidíme, třeba tenhle případ už by stál za probuzení z letargie.

Nicméně ta automatizece by zde byla na místě. Na to jsem zatím byl také moc líný. Pomůže někdo?

P. Princ 20.5.2020 9:31

Motorizovaný sport = testosteronová demence.

P. Princ 20.5.2020 9:35

Pardon - patří pod článek o Niki Laudovi.

R. Langer 20.5.2020 10:20

Inu, někdo holt zažívá testosteronovou demenci u závodů F1, a jiný u sledování Ordinace v Růžové zahradě. Vy patříte do které kategorie? ;-)

P. Staronový 20.5.2020 13:42

Možná "Nedej se" a "Přidej se". :-P

J. Jurax 20.5.2020 19:09

A jak račte hodnotit sport nemotorizovaný?

P. Dvořák 20.5.2020 7:20

Jak správně poznamenal pan Krásenský: "Příběhy rodičů, kterým očkování poškodilo děti, jsou už tak známé, že vedly k návrhu zákona o odškodnění poškozených očkováním."

Také by ale měly existovat příběhy rodičů, kterým neočkování poškodilo děti a zdravotní pojišťovny po nich vymáhají náklady na léčení event. na doživotní zdravotní poškození.

I. Polák 20.5.2020 14:50

Dovolím si poznamenat, že dříve v téměř každé rodině měli nějakého malého sourozence,který zemřel buď na záškrt nebo spalničky. U nás kupříkladu zemřel během čtyř dnů velmi nadaný 11letý chlapec. V životě by mi nenapadlo se očkování bránit. Odpírači velmi sobecky spoléhají na proočkovanost ostatních, tak říkajíc se vezou. Morálně.....co říci?

T. Vodvářka 20.5.2020 5:45

Potíž je v tom, že dnes - díky očkování - neumírá cca každé druhé dítě, což by se muselo řešit jejich "nadprodukcí". Potíž je v tom, že dnes nevidíme lidi s poďobanými tvářemi, kteří měli to štěstí, že přežili pravé neštovice. Totéž černý kašel, záškrt a třeba také tuberkulosa. Poliomyelitis - už jen dožívají ti, co mají celý život zchromlou ruku či nohu. Atd. A tak se iracionálním zdá, že to není třeba. Racionální vědí, že virus či bakterie popsaných nemocí nezmizel, jen čeká. K tomu nejspíše přibude i virus současné pandemie.

Námitky odpíračů stran vakcín jsou založeny na tom, že vyhledávají děti, kterým vakcína ublížila. Ano, jistě jsou. Většinou to však nebylo zásluhou špatné vakcíny, ale tím, že pediatr přehlédl současnou infekci a a očkování, což dítě "nedalo". Každý takový případ je samozřejmě smutný, ale statistika jasně hovoří pro celoplošné očkování proti výše popsaným nemocem.

Bojíme se krizí, bojíme se muslimské invaze, bojíme se cizích mocností. Pokud zlikvidujeme očkování, tak si s výše uvedenými problémy opravdu nebudeme muset lámat hlavu.

R. Langer 20.5.2020 7:07

Jak říkám - kdejaký trouba pláče nad dětmi "poškozenými" očkováním. Pročpak asi nezačne u toho, kolik dětí bylo poškozeno NEOČKOVÁNÍM? Zajímavé.

P. Jaroš 20.5.2020 7:30

Jak už psal pan Krásenský, tím, že poškozené očkováním popřete a takto vzniklé odpůrce nazvete jakkoliv hanlivě, problém nezmizí. Naopak zjišťovat, co bylo příčinou komplikací při očkování a jejím odstraňováním je možno vzít vítr z plachet "iracionalitě".

R. Langer 20.5.2020 7:42

Já nepopírám poškozené očkováním, já se ptám, co s poškozenými neočkováním, kterých je mnohonásobně více? Nebo to snad chcete popřít?

P. Jaroš 20.5.2020 9:45

Z mé reakce přece jednoznačně plyne, že vše má vyjít na povrch, nic nezamlčet; takže když chcete bojovat s protinázorem, použijte argumenty: jaká je úmrtnost na nemoci, proti kterým se u nás očkuje proti zemím, kde ne a tak dále...

R. Langer 20.5.2020 10:22

Mrkněte se do zemí třetího světa, jaká je tam úmrtnost, a na co. Myslím, že to je celkem snadné srovnání. ;-)

R. Langer 20.5.2020 10:23

Nebo pokud se nechcete srovnávat se třetím světem, podívejte se na úmrtnost a na choroby dětí před zavedením povinného očkování u nás, také to není tak složité. Co vy na to?

P. Jaroš 20.5.2020 14:10

Pane Langře, vlamujete se do otevřených dveří, vše, nač upozorňujete jsem samozřejmě četl, nejsem proto odpůrcem očkování; jen bych rád četl i seriózní pojednání o vedlejších účincích a ne, že kdo to chce vědět, je nepřítel.