18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kdo chce vyvolat barevnou revoluci?

Barevné revoluce hlásající demokracii, ale ve skutečnosti vytvářející chaos končící diktaturou, jsou potřebné pro rozvrácení tradičních poměrů. K tomu se hodí nejlépe zmanipulovaní mladí lidé, čím mladší, tím lépe manipulovatelní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 24.4.2019 23:57

Cesta zpět není,

protože nikdy nebyla. Tedy aspoň v evropském civilisačním okruhu a posledních dvou stech letech. Jinde a jindy byli vládcové na nějaký pokrok velmi opatrní. Jak již bylo někde řečeno, jde o záchranu Země, tedy drastické snížení počtu lidí na ní a vše jde zřejmě podle plánu. Ve vysoké politice vidíme elity obslužné, nad nimi tušíme elity vedoucí a ještě výše jsou ti, kteří manipulují s vědomím a psychikou. Proto příliš neodsuzujme ty, kteří zvolovatěli a netrapme se tím, co nezměníme. Vyvolat stres a negaci je jedna z pomocných metod, ale zároveň, aby bylo možno postoupit dál, je třeba nějakým druhem duševního utrpení projít. Nebylo a stále není lehké odepsat vše, co nás formovalo, co vyrůstalo pomalu a s bolestmi celé věky, svět našich předků, opovržený a zneuctěný. Zajímavější je zkusit hledět vpřed do světa, který formují nové generace. Stačí podívat se na výrazy jejich obličejů, zaposlouchat se do primitivní a hrubé češtiny. A běda těm mála postaru ještě vychovaným. Pro ně už je a bude normou svět genderu, deseti pohlaví atd. Jak lze pozorovat a hlavně jak říkají moji pracující ještě bývalí kolegové a známí, snad poprvé v dějinách se otevřela jakási mezigenerační propast. Řeč je o projekčních a konstrukčních kancelářích. S příchodem mladých se prý zcela mění atmosféra. Jsou to osobnosti naučené tvrdému sebeprosazení, pro které je hajzlovství normou a jak řekl kolega, nějaký Mirek Dušín by byl pro ně nesrozumitelný. Až odejdou oni staří (je mu něco přes čtyřicet, tedy věk, kdy teprve býval projektant považován za profesně vyzrálého), nedovede si představit, jak ten soubor podrážejících se solitérů bude fungovat. To je jeden kamínek do mosaiky, z oblasti, která dosud nějaké hodnoty vytváří. Nechci tady předesílat pravděpodobnou linii vývoje a tím jej přivolávat.

J. Kraus 24.4.2019 23:58

dokončení

Existují lidé, a myslím že to už nejsou výjimky, kteří se s touto versí budoucností smířili a snaží se představovat si vlastní versi, radostnou a optimistickou, ve světě, který se tak jak tak tomu dnešnímu nebude příliš podobat. Každý má představu trochu jinou. Aby z idey se stala skutečnost, je třeba souznít. Společným jmenovatelem je ona radostnost. Na tu prý bychom se měli soustředit.

V. Podracký 25.4.2019 16:18

Re: dokončení

Mně vůbec nevadí jakákoliv změna, pokud vytváří alespoň nějakou udržitelnost. Ať si třeba chodí po čtyřech. Ale tato změna je zhoubná, vzniklo hluboké odloučení od přirozených principů, od přírody a od lidské přirozenosti. To nelze přežít.

M. Jandáková 24.4.2019 22:41

.

Mladí jsou nádeníky revolucí, vyprojektovaných a financovaných starými.

J. Farda 24.4.2019 14:43

V žádné zemi,

ani rozvojové, ani socialistické, ani v kapitalistické neexistuje to, aby patnáctileté děti určovaly, kdy má odejít prezident nebo kdy má přijít a kdo jím má být! To bylo Miroslavem Štěpánem správně řečeno už před lety, tak je to správne, tak to má by, hlavně kázeň a pořádek, to musí byt! Co si to ti sprati tenkrát před lety vůbec dovolili, žejo?! https://www.youtube.com/watch?v=YZuCECah6-w :-)))

V. Podracký 24.4.2019 15:36

Re: V žádné zemi,

To je trochu zmatené. Štěpán řekl davu dospělých, že si nemůžeme nechat poroučet od patnáctiletých dětí . Tito lidé potom skandovali: "My nejsme děti". To byla naprosto jiná situace. Ale zcela objektivně, tedy pouze obsahem rčení, měl pravdu. Vládnout si dětmi nenechá nikdo. Děti jsou jen na dělání revolucí.

I. Mertl 24.4.2019 19:14

Re: V žádné zemi,

Skutečně, vážený?

J. Farda 24.4.2019 20:29

Re: V žádné zemi,

A tuná to, vážený pane Podracký, píšete snad dětem? No, nemohu se zbavit dojmu, že se Vám povedlo dokonalé štěpánovské déjà vu. Pokud bych chtěl parafrázovat známý Marxův bonmot obráceně, tak v osmdesátémdevátém to se Štěpánem vyznělo jako balkonová fraška, a u Vás to dnes spíše působí tragicky ... :-)

I. Mertl 24.4.2019 21:22

Re: V žádné zemi,

Ale kdež, tragedie? Leda tragedie nechápavého stáří.

S. Netzer 24.4.2019 12:04

Autor píše o

"jakési představě multikulturalismu, tedy kultur žijících v jednom místě bez společných pravidel, která nutně (sic) skončí válkou (viz Sýrii)." Hloupější příklad už autora nenapadl?

Sýrie nebyla nikdy multikulturní. Byla to diktatura, ve které koexistovala různá náboženství. Předpokladem multikultury je otevřená společnost a ne diktatura, a různá náboženská vyznání ješte netvoří multikulturní společnost.

Vznik Islámského státu a následující občanská válka nebyly důsledkem multikulturalismu, ale logické vyústění Assadovy diktatury.

V. Podracký 24.4.2019 12:27

Re: Autor píše o

Sýrie vždycky byla multikulturní, ale pravidla všem nastavovala vždy nějaká diktatura. Nikdy nebyla demokracie. Jen diktatura může kulturám nějak vládnout, nějak je rozsuzovat. Obvykle nespravedlivě (ale to není pravidlo). Jakmile diktatura padla, nastal chaos. Ten boj, který tam byl, neměl charakter nějakého boje za demokracii, to byl boj kultur, konkrétně boj islamistů o prosazení svojí nadvlády. Vize boje za demokracii byla jen propagandisticky šířená nepravda, aby se této válce dal jiný charakter než měla.

K. Salajka 24.4.2019 12:38

Re: Autor píše o

Naprostý souhlas. Už za Bašárova otce Hafíze byla v Sýrii diktatura, kdy vládli menšinoví šíité za podpory např. křesťanů většinovým sunnitům. Jistě tam byly i stinné stránky, přesto tam obecně byly velmi dobré životní podmínky a bezpečnost.

I. Mertl 24.4.2019 13:33

Re: Autor píše o

Dobré životní podmínky a bezpečnost - dosti podobné poměrům v ČSR v padesátých letech.

K. Salajka 24.4.2019 13:44

Re: Autor píše o

Podle lidí, kteří pracovali v Damašku, šlo spíš o úroveň jako v tehdejší Jugoslávii.

I. Mertl 24.4.2019 13:56

Re: Autor píše o

Ano, jistě, z domorodců Bašárovi úředníci, policisté a vojáci, z Čechů pracovníci PZO.

I. Mertl 24.4.2019 14:04

Re: Autor píše o

Pardon, Háfizovi. Mimochodem, spolužákyně mé ženy na VŠ si takového damašského potentáta vzala a deset let si nestěžovala. Leč moje poznámka byla o běžných devadesátiprocentních nedamašských sunitech. Ani v Čechách tehdy manželky papalášů nestály od 4 hodin ve frontě na maso či zeleninu, že?

J. Farda 24.4.2019 14:58

Re: Autor píše o

Jen malé upřesnění, pane Salajko, alávité, nikoli šiíté ...

M. Prokop 24.4.2019 17:42

Re: Autor píše o

To je sorta šíitů.

J. Farda 24.4.2019 20:30

Re: Autor píše o

Děkuji, ale jest mi známo. :-)

S. Netzer 24.4.2019 12:48

Re: Autor píše o

A jaké kultury tam tedy koexistovaly, když byla "vždycky multikulturní"?

V. Podracký 24.4.2019 13:19

Re: Autor píše o

Ty kultury "koexistovaly" vždy pod nějakou diktaturou, jen tak mohly koexistovat. Za turecké vlády to byla šaria. Pod touto knutou velmi dobře "koexistovaly" různé kultury. Muslimové vládli a ostatní platili daně. Turci přijali islám, aby mohli vládnout jiným národům. Šarie se k tomu dobře hodila. Předtím byla nadvláda arabských šejků, vlastně totéž. Tyto nadvlády byly celkem tolerantní. Angličané potom nasadili evropské právo a museli neustále bojovat s místními povstalci. Potom přišel Asad se svým nacionalismem, který ovšem nikdy nemohl dojít k demokracii. Vždy to byla diktatura.

S. Netzer 24.4.2019 13:41

Re: Autor píše o

Dokonalý galimatyáš. :-))))

V. Podracký 24.4.2019 15:26

Re: Autor píše o

Dokonale vymytý mozek

J. Kanioková 24.4.2019 20:53

Hmm, Turecko !

Začalo to genocidou Arménů - https://www.tichyseinblick.de/kolumnen/aus-aller-welt/der-voelkermord-an-den-armeniern-war-der-anfang/

Arménie, která existovala na počátku 20. století, byla zničena - dnešní Arménie je jen malou částí tohoto starobylého národa kultury a genocida turecké ruky zásadně změnila to, co se nazývá „Arménie“, i když Tradice a víra - obojí starší než jakákoliv turecká tradice - jsou samozřejmě neporušené. Mehmet II Fatih, dobyvatel křesťanské Konstantinopole, se jeví jako model dneška. Fatih znamená "dobyvatel" a po něm jsou v Německu pojmenovány četné mešity DITIB. Atatürk byl, v neposlední řadě z tohoto pohledu, jen sekulární v muslimsko-osmansko-turecké historii. Nový sultán by chtěl vytvořit to, co v 21. století nikdy neexistovalo: rasově-nábožensky čisté Turecko pod prorokovým praporem Zatímco Turecko dlouhodobě bojovalo proti uznání arménské genocidy v mezinárodním měřítku, situace pod islámskou ideologií Erdoğana ho dovedla do aliance s mezinárodním Muslimským Bratrstvem a jeho americkými pobočkami. Erdoğan a jeho američtí partneři v MAS a ICNA opakovaně demonstrovali svůj neliberalismus a nesnášenlivost. Hlavně proti Kurdům. MAS-ICNA a jeho web turecké podpory - https://spectator.org/mas-icna-and-its-web-of-turkish-support/

"Potom přišel Asad se svým "nacionalismem", který ovšem nikdy nemohl dojít k demokracii. Vždy to byla diktatura.".. Ještě předtím ale byl Irák, tamní rozpad armády a začátek ISIS s rozvinutím i do Sýrie! A slučování i se syrskou opozicí. Turecko mělo velký vliv na počátek války v Sýrii a dehonestaci Asada.

R. Tichý 24.4.2019 16:37

Prosim priklad dlouhodobe fungujici (aspon 100 let) multikulturni (demokraticke) spolecnosti.

P. Sinclair 24.4.2019 19:51

Re:

Brazílie.

R. Tichý 24.4.2019 21:15

Precetl jsem wikipedii o Brazilii. Jestli to je multikulturni stat, tak Ceskoslovensko bylo multikulti vzorem.

M. Prokop 24.4.2019 17:41

Re: Autor píše o

Nechcete si raději přečíst dějiny Sýrie https://www.kosmas.cz/knihy/241944/od-velke-syrie-k-male/

ať hloupě nežvaníte?

Z. Klouček 24.4.2019 11:35

S panem Podrackým

mám podobné názory a také se mi nelíbí, kam se současný svět včetně toho českého posouvá. Obávám se ale, že do jisté míry je to z toho důvodu, že oba jsme již dost staří a staří obvykle chtějí zachovat kromě svých genů i svůj svět, aby nezemřeli tak úplně. Ti mladí zase chtějí svůj vlastní svět, který jsme my schopni ovlivnit pouze do té míry, v jaké jsme zplodili a vychovali své potomky a dali jim i širší společnosti svůj osobní příklad. Pokud jsme to neudělali či udělali špatně, pak se asi mladí zachovají jinak, než my považujeme za správné, a budou ovlivněni jinými. Ať tak či onak, svět okolo nás se závratným tempem mění a ti mladí v něm budou žít své vlastní životy.

V. Podracký 24.4.2019 12:12

Re: S panem Podrackým

Počítám s tím, že budu považován za starého a hloupého a mladí přece jsou chytřejší. Do nějaké míry to tak lze říct. Jenomže mladí nemají zkušenosti do "hloubky", obvykle neví, co stojí "za" věcmi. Staří mají zkušenost s opakujícími se záležitostmi, tedy s tím co už tu bylo. Mladí se vrhají do věcí, které si myslí, že jsou správné, ale zkušenosti říkají, že špatně dopadly. Ale fatální je nezakládání rodin u dnešních mladých. Staří lépe vědí, jak je to zhoubné.