SPOLEČNOST: Kategorický postoj JUDr. Křečka z doby temna I.
Vzkaz od diskriminovaných majitelů realit JUDr. Stanislavu Křečkovi (poslanci PSP ČR za ČSSD):
"Člověk má za to, že musí být starý, aby byl chytrý; v podstatě ale má člověk s přibývajícími lety co dělat, aby se udržel tak chytrý, jako byl." (Goethe)
Občanské sdružení Hnutí na obranu majitelů realit (dále jen HOMR) se rozhodlo obeznámit širší veřejnost s vybranými pasážemi z "díla" JUDr. Stanislava Křečka (mimochodem již v r. 1981 si přisvojil akademický titul JUDr.) a JUDr. Jaroslava Krále, kteří společně vytvořili "odborné" dílo "Socialismus, volby a demokracie" (dílo je z r. 1981) a publikaci "Občan a volby" (z r. 1986), které může horlivý příznivec levicových hodnot nalézt v tzv. stranické knihovničce Československé strany socialistické (ČSS).
V publikaci "Občan a volby" nalezne čtenář následující řádky, které obhajují suverenitu lidu v socialistické společnosti: "Jeden z vůdců americké buržoazní revoluce T. Jefferson napsal v r. 1820: "Neznám bezpečnější uložení nejvyšší moci společnosti, než v lidech samotných, a domníváme-li se, že nejsou dost vzdělaní na to, aby řízení moci prováděli se zdravou rozvahou, není řešením zbavit je této moci, ale poučit je." Nakolik právě americká imperialistická společnost se vzdálila těmto představám a nakolik je buržoazní demokracie deformací a falsifikátem jedné z nejsvětlejších myšlenek lidstva - myšlenky o suverenitě lidu - je zcela zřejmé.
V. I. Lenin hovořil o absolutní moci a svrchovanosti lidu, dokonce o "samoděržaví" lidu, maje na mysli suverenitu lidu. Suverenita lidu v socialistické společnosti není ovšem založena pouze na ústavních proklamacích nebo vyhlášeních. Její reálnost je v ČSSR v praxi garantována především podstatou našeho politického zřízení a ekonomickou základnou, kterou tvoří, ve smyslu článku 7 Ústavy ČSSR, socialistická hospodářská soustava založená na společenském vlastnictví výrobních prostředků patřících všemu lidu a vylučujících vykořisťování člověka člověkem. Jakékoliv porušování nebo obcházení těchto demokratických zásad našeho volebního systému ve smyslu buržoazních praktik je u nás vyloučeno."
Další perly můžeme ve stejnojmenné publikaci nalézt na straně 12, kde jsou následující "pokrokové" a "hluboké" myšlenky (cituji): "Ve volební soustavě ČSSR se plně uplatňuje ústavní princip vedoucí úlohy KSČ v socialistickém státě a společnosti (čl. 4 Ústavy ČSSR) vycházející mimo jiné i ze skutečnosti, že otázka politické moci v ČSSR byla definitivně rozhodnuta v únoru 1948 ve prospěch dělnické třídy jako nejpokrokovější společenské síly a nositelky základního celospolečenského zájmu, v němž jsou tímto zájmem v zásadní shodě zájmy a potřeby ostatních vrstev společnosti. Na této nezměnitelné historické skutečnosti spočívá systém československé socialistické státnosti a demokracie, včetně volební soustavy a voleb, jejichž stabilizovaným základem se stala Národní fronta jako politický svazek komunistů, příslušníků ostatních politických stran a společenských organizací, jako svazek Čechů, Slováků a ostatních národností."
Jednu z mnoha perliček, kterou jsem v této publikaci nalezl se týká problematiky porušování tajnosti hlasování. Opět si dovolím citovat: "Prohřešků proti tajnosti hlasování bychom také našli dost. Za všechny lze uvést britský způsob hlasování, při němž jsou hlasovací lístky přímo označeny čísly voličů, jež jsou uvedena ve voličských seznamech. Tak lze velmi pohodlně zjistit, jak který volič hlasoval. Přitom je tato skutečnost paradoxně vyzdvihována jako kontrolní opatření, které má vyloučit případné machinace s hlasy voličů."
Co k tomu dodat? Tak např. co se týče tajnosti hlasování v ČSSR, napadají mě pouze výrazy, které se nedají zveřejnit. Na druhou stranu, tedy co se týče výroků V. I. Lenina (v knize citovaném), vytanul mi na mysli jeden jeho výrok z r. 1918, ve kterém V. I. Lenin říká (cituji): "Ochraňovat naši mladou republiku zavedením a prováděním tvrdých potlačení, odstranit všechny viníky a podezřelé nebo ty, kteří by mohli být podezřelí, dát do koncentračních táborů, vytvořit rudý teror, potrestat smrtí všechny osoby pokládané za vinné a členy jejich rodin dát do koncentračních táborů k tomu účelu zřízených."
Použitá literatura:
KRÁL, J. a KŘEČEK, S. Občan a volby. Ostrava: Československá strana socialistická, 1986.
(Stranická knihovnička Československé strany socialistické; svazek 33.)
Internetové prameny:
Komunisté nám vzkazují aneb výroky, které není dobré zapomenout. Staženo z www.totalita.cz
Autor je předsedou OS HOMR