Neviditelný pes

SPOLEČNOST: Karlovarské překvapení

21.3.2022

Měl jsem nějaké povinnosti v Karlových Varech. Cestou od autobusu jsem procházel kolem nejmenovaného hotelu – místní ho jistě poznají -, kde nad rohovým vchodem viselo několik vlajek.

Mj. americká, EU, britská, izraelská, čínská, německá – a také ruská (obr. 1).

kv1

obr. 1/ Ruská vlajka mezi ostatními u vchodu jednoho karlovarského hotelu. Foto: Autor článku. Pořízeno 18. března 2022, během 23. dne ruské agrese proti Ukrajině. (Foceno smartphonem.)

To mě, přiznám se, udivilo. Nic proti vlajce Ruské federace, ale jde o kontext. A o princip.

Rusko vede na Ukrajině a proti Ukrajině dobyvačnou válku. Česká republika stojí oficiálně na straně oběti, a tedy proti agresorovi. Za této situace veřejně vyvěsit (nechat vyvěšenou ještě z doby před agresí, což je zřejmě tento případ) ruskou vlajku je mírně řečeno nepatřičné.

Nebylo by vhodnější, kdyby onen karlovarský hotel nahradili ruskou vlajku ukrajinskou? Pokud by to udělal, rád bych jeho vedení veřejně pochválil. Ale takto?

Po pár krocích jsem procházel budovou, v níž se do roku 2010 vyráběla světoznámá Becherovka. (Ve stejném roce byla spuštěna výroba na novém místě na okraji lázeňského města, jak praví web likérky.)

Všiml jsem si u vchodu orientačního kurzovního lístku: euro – česká koruna, US dolar – česká koruna, rubl – česká koruna. Více už napoví obr. 2. Je také výmluvný.

kv2

obr. 2/ Bez komentáře. Zdroj: Autor článku. Pořízeno 18. března 2022, během 23. dne ruské agrese proti Ukrajině. (Foceno smartphonem.)

Převzato z blogu autora s jeho svolením.zpět na článek