27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Karel Gott se zasloužil o socialismus

Pamětní deska tohoto znění by měla být (třeba násilím) umístěna na mistrově vile na Bertramce, jak v to alespoň tajně doufají vyznavači jediných správných názorů pánové Hutka, Rejžek, Šídlo a další, jež se rovněž v pytli neutají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirský 23.7.2019 20:02

Jinak na YT by měl být dokument o Charte resp. O Anticharte. Musel jsem se smát, jak skoro každý, koho se ptali, tvrdil, že nic nevěděl, že myslel, že podepisuje jen prezenci, někteří zavřeli i podpis a vymysleli si různé krkolomné historky. Myslím, že např. F. R. Čech a jiní. Velmi sympatická byla paní Pilarová. Svůj podpis nezapírala, “chtěla jsem zpívat”, řekla. “A stydím se dnes.” Třeba já bych tam asi šel a také podepsal, kdo ví? Ta doba byla právě těmito “Sophiinými volbami” odporná.

D. Stirský 23.7.2019 19:38

Podle mne jsou dvě profese, kde 99 % jedinců neumí odejít v čas, asi bych to neuměl ani já a výjimky jen potvrzují pravidlo. Politika, zvláště ta vysoká a pak kumštýři, jako zpěváci a herci. Oni potlesk, zájem médií, vyprodány sál potřebují jako nějakou drogu. Pokud to nemají, je s nimi rychlý konec.

L. Novák 23.7.2019 18:25

Zahrejte nám Karla Gotta!

:-P

M. Hoblík 23.7.2019 18:02

Autor tohoto článku

Autor tohoto článku je mi milý. Mám rád slabomylsné občany; zaslouží si naši lásku a schovívavost!

M. Pivoda 23.7.2019 15:49

Historie stále živá

Můj skupinář Olda, vyškrtnutý z KSČ po roce 1968, na výzkumném ústavu VUT Brno, se pokoušel dostat zpět do KSČ. Nepodařilo se mu to do listopadu 1989, a tím byl prý hodně poškozen. Proto po listopadu 1989 mu byla udělena rehabilitační docentura.

Agent StB, ústavní om(r)da Alexandr Čestnější, také vyškrtnutý z KSČ po roce 1968 (protože tehdy jel po sekretářce nějakého soudruha z Ministertsva školství), byl po listopadu 1989 zvolen (všemi obtaženými ženami) novým ředitelem našeho ústavu. Ha. Také on dostal rehabilitační docenturu, protože prohlásil sám sebe za disidenta - a tzv. vědci na VUT Brno mu to uvěřili. Saša mne po listopadu 1989 vyhodil z VUT Brno, protože jsem upozorňoval na jeho podvod ve výzkumu před listopadem 1989 a řešil aplikaci tzv. české umělé inteligence. Třicet let o tom já (trvale bezpartijní) nemohu v této údajně demokratické zemi promluvit. O čem to tady diskutuje, hlupáci?

Karel Gott je politická prkotina.

V. Liptovský 23.7.2019 16:21

Re: Historie stále živá

Veď hej, keď Tonda Zápotocký písal knihu "Vstanou noví bojovníci", ani netušil, koľko nových bojovníkov odrazu vstane po roku 1989, hoci predtým ani netušili, že sú "disidenti". A tie ich historky (!)... To partizáni zo SNP sú "šuviks"... Ale, mimochodom, podobné som zažil na svojom pracovisku. Odrazu bol "disidentom" aj pedofil, čo mal za svoje excesy v osemdesiatych rokoch problémy.

M. Pivoda 23.7.2019 17:11

Pro Vladimíra Liptovského

Majitel tohoto blogu ve svém úvodníku se nedávno vyznal, že volí stále politickou stranu ODS. Nemohu mu to zakázat, ale ani doporučit.

Poté, co tato tzv. pravicová strana zvolila svým místopředsedou komunistu Vlastimila Tlustého, se morálně odsoudila k smrti.

Proč tady okopávají kotníky Karlu Gottovi, že budoval socialismus?

V. Liptovský 23.7.2019 17:21

Re: Pro Vladimíra Liptovského

Našťastie - túto dilemu na Slovensku nemám... Avšak nanešťastie máme ešte horšie dilemy... Ale, ja by som nepovedal, že Karel Gott budoval socializmus. Skôr - prinášal radosť a príjemné chvíle miliónom v Čechách aj na Slovensku - a to nebolo málo v danej situácii. Hoci som nešalel pri jeho pesničkách (bol som trocha inak zameraný), ale tešil som sa z toho, že sa tešia ľudia okolo mňa. Skrátka "Mistr".

F. Houžňák 24.7.2019 6:47

Ano, jeden z mých spolužáků na gymnásiu

byl za bolševika zavřen, protože jako vedoucí hospody udělal manko, klasická rozkrádačka. Po "sametu" nám vykládal, jak ho zavřeli za bojování proti bolševikům, i když dobře věděl, že skutkovou podstatu jeho zavření známe.

M. Prokop 23.7.2019 17:00

Vždyť tu o tom melete furt!

"Třicet let o tom já (trvale bezpartijní) nemohu v této údajně demokratické zemi promluvit."

L. Novák 23.7.2019 18:17

Re: Grafoman Pivoda

Pivoda: "...udržet myšlenku/opustit myšlenku..." Co takhle si najít nějakého psychoterapeuta a "vyzpovídat" se mu, místo grafomanických vpádů na Neviditelném psu? :-P

E. Pawlica 23.7.2019 15:09

Kdyby byli všichni tak profesionálně zdatní, jako KG

Zajisté bychom jako společnost i společenství byli na vyšší úrovni.

KG není můj šálek kávy, ale jeho vyprávění v několikaletém cyklu Českého rozhlasu "Já zpátky si dám tenhle film ..." mne tak zaujalo, že před ním s úctou smekám, i když na dobu v časech bývalého režimu mám hodně negativních vzpomínek.

KG se nám může a nemusí líbit, můžeme jej milovat i nenávidět, vychvalovat i proklínat, ale to je tak asi všechno, co můžeme. Já jej vnímám pozitivně.

V. Liptovský 23.7.2019 15:19

Re: Kdyby byli všichni tak profesionálně zdatní, jako KG

Na okamih ma striaslo, že KG znamená Klement Gottwald... (-:

E. Pawlica 23.7.2019 15:33

Re: Kdyby byli všichni tak profesionálně zdatní, jako KG

... a zkratka KHG znamená Kurvahšigutntág.

Omlouvám se za kouzlo nechtěného, ale rozesmál jste mne ...

V. Liptovský 23.7.2019 13:27

Československo - čierna diera?

Predstavy o tom, že po roku 1948 sa malo Československo stať "čiernou dierou", v ktorej by každý sabotoval svoju budúcnosť, dve generácie by nechali navnivoč nechať svoj talent a schopnosti, sú rovnako scestné, ako chválospevy tých pár príživníkov, ktorí mali obe ruky ľavé, ako oni "bojovali" proti režimu... To by v roku 1989 bol tu Bangladéš a protestujúci by museli zostúpiť zo stromov... Tak sa história národov nepíše. Vždy sú prioritné záujmy - vytvárať podmienky pre rodinu, svoje aj cudzie deti, pre rozvoj do budúcnosti. Tí, čo hania Karla Gotta - to mal nechať svoj hlas "od Boha" a vymieňať ako elektrikár žiarovky v pouličných lampách, len aby vyhovel pár "disidentom"? Spamätajte sa.

V. Student 23.7.2019 14:04

Re: Československo - čierna diera?

Souhlas, pane Liptovský. Dobře napsáno!

F. Houžňák 23.7.2019 14:51

Když oni si tihle "disidenti" o sobě myslí, že jsou

něco lepšího a mají tohleto pověření rozhodovat o morálce ostatních. Taky jsou dožraní, že jim někdo drze tohle právo upírá.

V. Liptovský 23.7.2019 15:13

Re: Když oni si tihle "disidenti" o sobě myslí, že jsou

Spomeňte si na múdrosť svojich predkov - orali a siali aj po Bielej hore, aj za Švédov, aj za Prvej svetovej, na Slovensku aj za Aponyiho zákonov, aj za Tisa, aj za tzv. socializmu... Tak kázal zákon zachovania rodu... čo robili lenivci? Dávali sa na politiku... (-:

M. Prokop 23.7.2019 17:02

Re: Československo - čierna diera?

Na rozdíl od Bangladéše tu máme hory.

Že tu ale byl v roce 1989 bordel, zastaralé továrny, doprasené školy a kdo ví, co ještě, to těžko popřít.

To nezachránil ani Gott.

V. Liptovský 23.7.2019 17:30

Re: Československo - čierna diera?

No, Gottovou úlohou to ani nebolo. Mal iný cieľ - prinášať radosť. To splnil na sto percent. Mimochodom - tridsať rokov po "revolúcii" - máme čo? Skapínajúcu vedu, "doprasené" školstvo a cudzie továrne, z ktorých zisky odchádzajú za hranice...A "kdo ví co"...

M. Pivoda 23.7.2019 13:24

Historii ČR je třeba převyprávět

Zpěvák Karel Gott si uvědomoval, že musí prožít život v době, do které se narodil. Tečka. Faktem ale zůstává, že doživotní věrnost politické straně KSČ zpěvák Karel Gott nikdy nepřísahal, což ale právě určitě platí o našem dnešním prezidentovi ČR, který byl (relativně nedávno) českým národem zvolen prezidentem v přímé volbě. Takže si to přeberte, prosím. Historie stále živá.

Je mi líto, že už zemřel František Čuba. Kvůli jeho výroku, že "Podnikání je podnikání. Neexistuje socialistické a kapitalistické podnikání", jsem ho chtěl představit americkému profesorovi podnikání. K tomu ale už, bohužel, nedojde.

Ukazujte mladým čtyřproudou dálnici do Slušovic, kterou Čuba nechal postavit při příležitosti plánovaného příjezdu Michaila Gorbačova do Slušovic. Jako podnikatel realista, se Čuba chtěl Gorbačovem zaštítit proti nenávisti slovenského komunisty Gustava Husáka, tehdy ve funkci prezidenta Československa. Historii ČR je třeba převyprávět pamětníky.

J. Karlík 23.7.2019 16:15

Re: Historii ČR je třeba převyprávět

Radši nic neprevypravujte. Ani americkému profesorovi podnikání, to se studuje na Yale? Pro socialistický řád bylo podnikání vykořisťováním člověka člověkem. Tam byl zakopaný pes. Čuba objevil koloběžku.

M. Prokop 23.7.2019 17:04

Re: Historii ČR je třeba převyprávět

A čtyřproudou dálnici bez návaznosti. :-P

M. Pivoda 23.7.2019 17:22

Pro Jiřího Karlíka

Podnikatelství je především stav mysli (mindset). Čuba nic neobjevil. Čuba chtěl podnikat v náročném (antipodnikatelském) prostředí. Asi se přecenil, ale snažil se. V rámci daných možností.

V roce 2002 (!) mne vyhodili od habilitace, když habilitátoři mně tvrdili, že moje definice podnikání (kterou jsem do své habilitační práce převzal z Harvardské školy byznysu) je prý zcela zcestná. Vězte, že zcestný je především přístup české montovny s překabátěnými komunisty na kapitalisty.

Za sebe si zde nestěžuji, protože se nakonec ukázalo, že každé zlo je opravdu k něčemu dobré. Ale to by byla dlouhá historie. To už zde raději diskutujte Karla Gotta. Jako zpěvák byl v Česku po dlouhou dobu číslo 1.

K. Dvořák 23.7.2019 12:49

Nedá se jinak, než za

1*

J. Lepka 23.7.2019 12:35

Bože, autore, vy jste ocas!

A korunu jste tomu dal výrokem :" U mašiny osm hodin makal, jak nejlíp uměl..."

F. Houžňák 23.7.2019 12:48

To je pravda, to se vám asi ještě nikdy nestalo,

protože jste všechno, co jste dělal, co nejvíc zpizdil. To jste chtěl říct?

J. Lepka 23.7.2019 20:02

Re: To je pravda, to se vám asi ještě nikdy nestalo,

Naopak, milý Houžňáku, ve své profesi jsem musel právě zhusta opravovat zmetky a nedodělky těch skvělých řemeslníků od soustruhu. No a pro osvěžení paměti si vzpomeňte na přezdívku nejrozšířenějších aut komunistické éry. Ale ano, milý Houžňáku, Škodovce se říkalo DoDo, tedy dodělej doma a vy to určitě víte stejně dobře jako pachatel tohoto neobjektivního až reklamního pamfletu, pan Macků.

F. Houžňák 24.7.2019 6:43

Chápu, vy jste prostě gigant v lidské podobě,

co všecko zná a umí nejlíp a všude byl třikrát. Ještě že vás lidstvo má, jinak by bídně zahynulo, protože všichni kromě vás jsou primitivní a neschopní lemplové.

K. Janyška 23.7.2019 11:35

Soudit Karla Gotta může jen Bůh, je-li.

Král a Bůh, takové je jeho jméno v překladu a on ho doslova vyplnil a splnil zadání svého nadání... Dzp.