Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SPOLEČNOST: Kafkův Zámek live

diskuse (36)
Když jsem před zhruba dvaceti lety četl Kafkův Zámek, přišel mi hrozně absurdní a neuměl jsem si přestavit, že bych kdy něco podobného zažil na vlastní kůži. Ten román prožívám již druhý rok a rozhodl jsem se, že jeho uvedení do reality zveřejním. Ve zkratce jsem se o tom již zmínil v prvním článku série o pěstounské péči a teď si dovolím být trochu podrobnější i proto, že mi na mé články přišlo pár ohlasů od lidí, kteří zažívají v podstatě totéž co my.

V listopadu 2006 jsme se ženou vyvolali schůzku na Krajském úřadu Královéhradeckého kraje. Tam jsme předestřeli náš záměr přibrat do rodiny ještě jednu sourozeneckou skupinu a odpovědná úřednice nám sdělila, že musíme dát znovu písemnou žádost a projít znovu celou mašinérií. Jedním dechem nás zároveň ubezpečila, že v případě již zaběhané pěstounské rodiny to celé nebude trvat víc jak dva měsíce. Jelikož to řekla před svým nejvyšším nadřízeným, vzali jsme to za bernou minci. V následujících řádcích uvedu, co se s naší žádostí dělo měsíc po měsíci až do dnešního dne.

V listopadu 2006 jsme podali oficiálně žádost doplněnou o všechny náležitosti jako lékařská vyšetření, výpisy z rejstříku trestů apod.

Od prosince 2006 do dubna 2007 se nic se nedělo, v dubnu jsem se v noci probudil s hroznými bolestmi a skončil v nemocnici. Přerušili jsme žádost do konce všech vyšetření.

Červen 2007, po několika vyšetřeních byl prokázán naštěstí jen putující šutřík z ledvin, já se otřepal a obnovili jsme žádost. Do konce srpna 2007 se nic nedělo. Trochu jsme zrozpačitěli a zavolali krajské úřednici. Ta nám oznámila, že nás pošle i s dětmi do Střediska komplexní terapie v Hradci Králové a po zpracování zprávy naši žádost uzavře. V září 2007 jsme skutečně byli kontaktováni MUDr. Hadašovou a dohodli termín schůzky. Když jsme na ni přijeli, manželé Hadašovi, mimochodem moc příjemní lidé, se nás ptali s čím potřebujeme pomoci. Trochu nás to překvapilo, očekávali jsme, že budou vědět, proč tam jsme. Řekli jsme tedy, že potřebujeme vyšetření k nové žádosti o PP. Oni nám řekli, že tím se nezabývají, že pěstouny školí. Po tomto rozpačitém úvodu jsme si příjemně popovídali a MUDr. Hadaš se nás na závěr zeptal, zda má někomu napsat nějakou zprávu. Odvětili jsme, že asi ano a jeli domů. V říjnu 2007 jsme opět zavolali „naší úřednici“ na KÚ a ona nám nádherně bezprostředně sdělila, že na nás zapomněla a neví, kam se jí zatoulal náš spis. Ujistila nás ale, že ho někde v „baráku“ najde. Při té příležitosti nám sdělila, že k nám domů musí přijet psycholožka. Ta přijela v listopadu 2007 a začala nás vyšetřovat. Od začátku byla mírně nervózní z toho, že plastová zvířátka, pomocí kterých nás zkoumala, si tehdy rok a půl stará Zuzka odnáší do svých skrýší a nechce je vracet. Zvířátka byla asi na úřadě evidována a ona měla hmotnou zodpovědnost. Po hodině nám řekla, že řidič, který ji přivezl, moc spěchá, už je určitě nervózní z toho, jak se to protahuje, a odfrčela psát zprávu. To jí asi dalo zabrat, neboť se až do února letošního roku nic nedělo. V té době jsme již dávno věděli, že úřední krajská cesta je problém. Zavolali jsme tedy jedné paní na ministerstvo, která nám byla doporučena jako velmi ochotná. Ochotná skutečně byla a řekla nám, že hned, jak budeme mít rozhodnutí, sežene nám děti. Že jich na přechod do náhradních rodin čeká v ústavech hodně. Nevydržel jsem to a na KÚ poslal zprávu o práci úřednic s chronologií našeho případu. Nikdo mi sice neodpověděl, zato jsme se dočkali rozhodnutí, že do naší rodiny mohou přijít další tři děti, a hned nato jsme byli vysláni do jednoho dětského domova za chlapcem, který byl volný pro pěstounskou péči. Stihli jsme ho navštívit jen jednou a on přestal být volný pro pěstounskou péči.

Letos v březnu jsme na internetu narazili na tři sourozence hledající náhradní rodiče, kteří by k nám krásně zapadli. Napsali jsme tedy té ochotné paní mail a děti skutečně byly zakrátko u náhradních rodičů. Bohužel jsme to nebyli my, těch rodičů bylo víc a sourozenci do rodin nešli pohromadě. Byli rozděleni! Ochotná paní na telefonický dotaz řekla, že náš mail nedostala. Dodnes ho máme v odeslané poště.

Od té doby se až do dnešního dne ze strany úředníků nestalo nic. My jsme v září na netu opět našli vhodnou skupinu sourozenců čekajících na umístění do rodiny. Tentokrát jsem ochotné paní poslal naši oficiální žádost o zprostředkování kontaktu maily dva. Jeden na její adresu s žádostí o potvrzení přečtení a druhý přes elektronickou podatelnu MPSV. Zatím přišlo pouze zaevidování z podatelny a, sláva!, potvrzení o přečtení. Trochu jsem doufal v pár řádek v duchu budu/nebudu se vaší žádostí zabývat, ale to by nebyl ten správný Kafkův Zámek.

Závěrem malá rekapitulace:

Od podání žádosti uběhlo po odečtení našeho dvouměsíčního přerušení a čtyřiceti dnů dovolené 383 pracovních dnů, což je 3064 pracovních hodin. Za tu dobu odpovědná úřednice na KÚ vykonala v našem případě tyto úkony: přijala a zaevidovala naši žádost, zavolala do Střediska komplexní terapie, aniž by tam oznámila, co vlastně potřebuje, našla náš spis, který někam sama zašantročila, vyslala k nám psycholožku, napsala rozhodnutí, jehož vzor má nepochybně uložený v počítači, a poslala nás do dětského domova za chlapcem, jehož odchod do náhradní rodiny nebyl právně ošetřen. Za celou tu dobu se nestalo, že by nás sama kontaktovala. Věci se vždy pohnuly o malý kousíček po naší intervenci.

Ve Vysoké Srbské dne 2. října 2008

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

ČTK, Lidovky.cz
25. 7. 2024

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí...

Roman Šitner
25. 7. 2024

Čeští architekti zkusili pracovat s novým systémem povolování staveb. Hned ale naráželi na potíže a...

Marcel Kabát
25. 7. 2024

Jeden je dávno mrtvý a druhý osudově nekompatibilní s ostatními superhrdiny. Přesto právě tahle...

Martin Zvěřina
25. 7. 2024

Ptát se lidí na důchody je podobně ošidné jako ptát se zaměstnanců, jakou by si představovali...

Ladislav Hoskovec
25. 7. 2024

Na svatého Jakuba, tedy 25. července, se věštívala zima: „Je-li teplo na Jakuba, bude zima na...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz