17.2.2020 | Svátek má Miloslava



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: K čemu jsou radikálové na světě



Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 43, poslední: 8.2.2017 22:38, přehled diskusí

No, nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 8.2.2017 21:59

mám takový dojem, že jsem na Kašpárka intelektuálně dosud nedorostl, neboť celkem nechápu, co tím chtěl vlastně říct. Chtěl-li vůbec něco říct.

Kašpárka dorůsti nelze,:
Autor: J. Skála Datum: 8.2.2017 22:38

protože ční vysoko nad námi všemi. Jen genius může napsat " ... názory pokrokové, levicové, zelené ... ". My můžeme na to spojení jen nevěřícně zírat.

wtf?:
Autor: B. Rameš Datum: 8.2.2017 16:28

Co je to "Aby jeli bomby"? Nemělo to být "Aby sjeli jointy"?

Milý autore :
Autor: M. Vondráček Datum: 8.2.2017 14:27

Je mi líto že Vás nemám po ruce, abych mohl radikálně odmítnout Vaše názory :-)

Peníze nebo život!:
Autor: F. Navr8til Datum: 8.2.2017 12:18

Farmaceutické firmy a neziskovky mají hodně společného. Farmaceutická firma nejdříve vynalezne nemoc a pak nabídne nezbytný a předražený lék na její léčbu. Neziskovka si vymyslí společenský problém a předstírá, že ho za peníze daňových poplatníků léčí. Takto se páchá dobro!

Kterou nemoc vynalezly farmaceutické firmy?:
Autor: P. Vaňura Datum: 8.2.2017 12:56

Všechny, které nemá pan Navr8til:
Autor: P. Urban Datum: 8.2.2017 14:00

Re: Peníze nebo život!:
Autor: J. Jurax Datum: 8.2.2017 22:01

Jo, farmaceutická firma vynalezne nemoc a nechá si ji patentovat ... :-)

Ta paralela se Vám nějak nepovedla ...

A když se nakonec zradikalisuje třeba Breivik,:
Autor: A. Alda Datum: 8.2.2017 12:16

všichni se diví.

Až se opravdu zradikalisujeme, bude třeba po takové "klinice" a jejích obyvatelích a sympatisantech veta během několik málo hodin. A gayprůvody zmizí okamžitě. Volat po radikalisaci je velice, velice hloupé. On i ten volající Kašpárek by pak mohl být odmítnut radikálně.

Re: A když se nakonec zradikalisuje třeba Breivik,:
Autor: S. Stoklásek Datum: 8.2.2017 12:33

Trefa. Přesně řečeno.

Ten správný způsob kritického myšlení a zpracování informací je jen moje vidění světa. Zapalovat auta v ulicích a řádit na univerzitách, jak se nyní děje v USA, mohou jen lidé s pokrokovým názorem (tedy tím mým).

Milý pane, já mohu přijmout islám a muslimové mě:
Autor: P. Vaňura Datum: 8.2.2017 11:14

nic neudělají. Budu pro ně váženým člověkem. Pokud ale zvítězí islám, fyzicky zlikviduje "registrované partnery" a feministky umravní karabáčem.

Takže, nabízím jim lepší možnosti já, nebo jejich milovaní islámští migranti a jejich rudozelení podporovatelé???

Znáte tezi "koho nemůžeš porazit, s tím se spoj?"

:
Autor: J. Zaoralek Datum: 8.2.2017 11:10

To je ale konina.

Dost jsem se nasmal při té pasáži o technických univerzitách a holkach. Samozřejmě v ČR studují na TU holky naprosto běžně a nikdo se nad tím nepozastavuje. Autor pravděpodobně studoval jiný obor a stalo se mu to osudným. Dokonce mohu potvrdit, ze na technických univerzitách studují i gayové a problem tam taky není. Nikdo nic neřeší. Na technických univerzitách totiž lidé řeší technické záležitosti a v hlavě to mají obvykle velmi dobře srovnano. Co a kam patří.

Ohledně toho Irska mám za to, že je to klasická Goebbelsovina. Feministky tak dlouho řvou a lžou, až většina lidí, když to poslouchají dost dlouho, zblbne a dostane pocit, ze je to pravda.

Takze mám pocit, ze to není ani tak o samotném tlaku na pilu, ale o době, po kterou se na tu pilu tlačí. Je jasné, ze např. v roce 1992 by Irové takovou koninu ještě neschválili.

Bože, bože nezlob se na nás hříšné:
Autor: S. Stoklásek Datum: 8.2.2017 10:43

Takže podle autorovy logiky je škoda, že za řídícími pulty transkontinentálních raket neseděl/nesedí někdo s více radikálními názory, dnes už bychom měli spoustu problémů vyřešeno. (I když se obávám, že ještě není v tomto směru všechno ztraceno, protože až Irán zvládne atomovou bombu a její miniaturizaci, bude nám kašpárkovsky hej.) Do jeho hodnotového systému zapadá i situace v Berlíně 30. let, kde se rvaly rudé a hnědé bojůvku a usedlí Berlíňané si přáli mít klid, proto se přiklonili na stranu radikálnějších "Sturmabteilungen", kteří slibovali rychlá a ideologicky pochopitelnější řešení. Tady vyhrála radikalizace a zfanatizování společnosti. Autorovi se jeho přání splní, až dosáhne muslimská enkláva v Evropě určité hranice, jenž se rozhodně nebude s požadavky párat. Pak máme dvě možnosti, - appeasement nebo občanská/náboženská válka, račte si vybrat.

Všechno v praktickém světě je jen otázka míry a zdravého úsudku, který dokáže předvídat následky, což je vlastní každé civilizaci, která je na vzestupu. Činy a rozhodnutí jsou poměřovány praxí, to ví každý, kdo něco vyráběl nebo výrobu řídil. Bohužel pro společenské vědy to v krátkém časovém období neplatí, tam je jistá setrvačnost a prodleva. Na absolventech humanitních fakult a obecně mladé generaci (popřípadě politicích) je vidět, jak nikdy nic opravdu hmatatelného nevytvořily. Každý stavař ví, že když se trám ohne, tak nikoliv proto, že se mu chce, ale proto že na něm působí nějaká síla. Právě vnímání kausality tj. posloupnosti příčiny a následku je to, co vnímám jako největší deficit porevoluční generace. (Příkladem je vystoupení gay a lesbian komunity na podporu muslimů.) Jak si to mají ale sakra uvědomit, když často nepřibili ani prkýnko a ve škole je učí spíše rétoriky diskutovat, tvrdé znalost prý nejsou nutné. (Školní pozemky byly zrušeny, takže proč obdělávat pole, když si potraviny můžeme koupit v supermarketu). S tímto přístupem lze sice vystudovat fakultu sociálních studií, ale ne matfyz na UK.

Re: Bože, bože nezlob se na nás hříšné:
Autor: S. Stoklásek Datum: 8.2.2017 10:48

Omlouvám se za hrubku.

Pane Kašpárku,:
Autor: P. Zinga Datum: 8.2.2017 10:16

nedověděl jsem se, jak jste na tom s tou básničkou: je "pokroková" či reakční? Máte samozřejmě právo hlásat své názory , zrovna tak, jako já. A já Vám říkám, že Vaše "názory" jsou elitářský, antidemokratický blud. A abych Vás i Vaše příznivce naštval, tak sdělím svůj názor: Homosexualita může být přirozená, ale nikoli normální. Asi jako dvouhlavé tele. A pro drtivou většinou žen je technika španělskou vesnicí, jsou prostě jinak naprogramovány, jejich výtečné schopnosti najdou uplatnění v jiných oborech, třeba v "lidskoprávní agendě". Ale peníze na ni musí vydělat chlap.

Dvouhlavá telata obvykle nepřežijí:
Autor: P. Urban Datum: 8.2.2017 14:06

Zato homosexualita je v přírodě celkem běžná a její geny přežívají. Zabýval se tím už zakladatel etologie Konrád Lorenz.

Re: Dvouhlavá telata obvykle nepřežijí:
Autor: P. Zinga Datum: 8.2.2017 14:43

Přibližte mi více tu "běžnost". A navíc, co tu povídáte o genech, Vy jste nestudoval Gender a tudíž nevíte, že pohlaví a sexuální orientace nejsou určeny geneticky, ale společenským prostředím?

Konrád Lorenz:
Autor: P. Urban Datum: 8.2.2017 15:11

se dlouhá léta věnoval pozorování kolonie hus. Vypozoroval, že v této kolonii žije řada homosexuálních párů (samec-samec), které žijí a spolupracují podobně, jako pár samice-samec. Za normálních okolností by takovéto páry měly geneticky vymřít. Stává se však, že k takovéto trojici se přifaří samice (která se většinou spáří s některým z obou samců a následně mu přivede mláďata). Takováto trojice je pak bezkonkurenčně silnější, než kterýkoli pár, a má tedy i mnohem větší šance na odchování mláďat do dospělosti. Tím se vyvažuje handicap homosexuálních genů.

Tolik K.Lorenz. Pokud máte v tomto směru jiné, podobně doložené poznatky, sem s nimi.

Gender jsem nestudoval. Pohlaví je určeno geneticky. U sexuální orientace je to otázka, genetika tam ale nějakou roli patrně hraje. Programováním dalších schopností je ještě složitější. Tvrdit, že pro naprostou většinu žen je technika španělskou vesnicí považuji bez dalších důkazů za podobnou zkratku jako tvrzení, že tyto schopnosti neovlivňuje pohlaví vůbec.

Re: Konrád Lorenz:
Autor: P. Zinga Datum: 8.2.2017 15:39

Pane Urbane, jak velká musí být "řada", aby se stala běžnou?

Aby jste mi rozuměl: nikdy jsem se nezajímal o to, je - li člověk, se kterým mluvím, žid, křesťan či ateista, homosexuál a podobně, zajímal mi jako osobnost.. Slyšel jsem muziku, viděl jsem obrazy jako dílo lidí až do doby, kdy se začala zdůrazňovat "jinakost" tvůrců, a to jimi samými nebo skupině náležejícími jako něco výjimečného. To se týká všech "menšin" a je to práce dobrokakánků. Je to zblbnutí z přežranosti anebo pokrok? Tři čtvrtiny světa kroutí nad našimi "problémy" a naším počínáním hlavou.

Re: Konrád Lorenz:
Autor: P. Urban Datum: 8.2.2017 16:28

Stačí pár procent.

Ani já nemám rád ty, kteří se vyčleňují jako menšina proti většině. Jako někdo, kdo zaslouží úctu jen proto, že patří do nějaké menšiny. V tomto případě jste to ale Vy, kdo tvrdí, že homosexualita není normální.

Re: Konrád Lorenz:
Autor: P. Zinga Datum: 8.2.2017 18:19

Už toho nechme, Vy si stojíte za svým, já si stojím za svým. Svět se snad nezhroutí.

Skvělé:
Autor: P. Rudolf Datum: 8.2.2017 10:14

Jen bych dodal - kdo z tý řady vystrčí hlavu, mohou mu ji urazit. Kdo ji ale nechá schovanou, nemůže nikdy vyhrát.

A tak nevím,:
Autor: P. Lenc Datum: 8.2.2017 10:14

je za ten blábol placený nebo to myslí vážně...

Přesně tak!:
Autor: J. Václavíková Datum: 8.2.2017 9:55

Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly menšiny:
Autor: J. Fridrich Datum: 8.2.2017 9:45

Ano, ode zdi ke zdi.. Dříve, po staletí, byly menšiny utiskovány - a to ( pokud ovšem nebyly agresívní a nebezpečné pro tehdejší společnost ) nebylo jistě v pořádku. Nyní upadl západní svět ( pod taktovkou levičáckých-multi-kulti šílených experimentátorů ) do opačného extrému - menšiny jakéhokoliv typu jsou nekriticky UPŘEDNOSTŇOVÁNY.. To je patrné i v justici - zločinec je chráněn více než poškozený. Toto není v pořádku a musí se změnit k vyváženému stavu. Je zajímavé - a je to REÁLNÁ SKUTEČNOST, že s některými etniky přicházejícími na Západ ( myšlena Evropa, Amerika, Austrálie - tedy křest'anská, Euro-Atlantická část světa ) - nebyl, není a patrně ani nebude problém.. Víme, že sem patří Židé, Vietnamci, Číňané, Indové.. Víme také, že s některými etniky byly, jsou a jistě i budou problémy - a to velké - hlavně s arabskými a africkými islamisty různých národů, s Cigány-Romy a pod.. Západní svět si musí uvědomit, že tyto zcela jiné civilizační okruhy je třeba nechat ODDĚLENÉ, můžeme se respektovat, ale NEMÍSIT. A na tom přece není nic špatného.

Dvojí metr autora:
Autor: P. Portwyn Datum: 8.2.2017 9:40

Technickou školu lákající studentky by měly feministky správně odsoudit veřejně a hlasitě jako projev sexismu. Protože dívka na technické škole je přece úplně normální, ženy mají stejné sklony k technickým vědám jako muži, tak proč sexisticky ˇpodporovat jen jedno pohlaví?

Zmínka o ženách je nepřípustná úplně stejně, jako kdyby se nedejGloriaSteinem někdo zmínil o tom, že jen žena může být matkou.

Takže příště prosím důsledně, pane autore. Už žádný sexismus! Pěkně "osoby jsou vítány".

Feministky nechtějí:
Autor: J. Schwarz Datum: 8.2.2017 9:32

"férové podmínky", ony chtějí privilegia. Férové podmínky by nastaly kdyby existrovaly ženské firmy a mužské firmy. A ať si ty firmy platí zaměstnance podle prodejnosti svých produktů. Že feministkám nevadí, když ženy pobudou v důchodu průměrně o 10 let déle než muž a vidí jen nestejnou průměrnou výši platů i důchodů? Když jsou ženy stejně výkonné jako muži, proč se sportuje odděleně?

O 24 pane. Nikoli o 10.:
Autor: A. Alda Datum: 8.2.2017 12:20

Teprve do budoucna se ten rozdíl trochu srovná tím, že se postupně a pomalu narovnává doba vzniku nároku na pensi. I pak ovšem zůstane nepoměr ve prospěch žen, protože žijí déle.

Asi má autor smlouvu:
Autor: M. Prokop Datum: 8.2.2017 9:18

a musí pravidelně něco napsat. Tak píše často 3,14čoviny.

Re: Asi má autor smlouvu:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.2.2017 9:52

Díky za vysvobození, chvíli jsem mudroval, co mi chtěl autor říci, už jsem se to chystal číst znovu. Vidím, že nemusím.