3.7.2022 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: K čemu jsou na světě ženy

Odpověď na základní otázku všehomíra, proč jsme my ženy na tomto světě, bychom po všech těch staletích výskytu člověka na planetě měli mít perfektně promyšlenou. A přece se zdá, že stále nejsme schopni se shodnout na jediné uspokojivé odpovědi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 17.1.2022 20:49

R^ Jo.

Jest celkem jasné, že samec a samice různo jsou. Ale je třeba to dát vždy nějak dohromady. Jako dvě vozubený kolečka, zapadaj do sebe, nemají stejný průměry.

Dneska se hodně blbne. Na fakultách hodnotových (rozežraných/klimatizovaných) se vyučuje, že nemít děti (žena stávkuje za klima), je budoucnost planety Země.

J. Ticháček 17.1.2022 19:46

No, já osobně bych řekl, že neznámé roztoky jsou do těla píchány jen některým narkomanům. A zrovna ti si je píchají sami. Složení vakcín je většinou známé, pečlivě dokumentované, a kýmkoli dohledatelné.

O. Vosecký 17.1.2022 19:42

Vážená Paní ddoktorko Kovářová, skládám Vám absolutní poklonu. Můj názor odpovídá citaci z Hamleta :"Doba, vyvrácena z kloubů, šílí!"

O. Vosecký 17.1.2022 19:39

R^R^R^

H. Kotaz 17.1.2022 19:26

1*

R^

J. Jurax 17.1.2022 19:19

Aha.

Že to tak přesně víte ... nejste chlap? Nebo aspoň bývalý chlap, dnes už je možné leccos ...;-D

J. Jurax 17.1.2022 19:13

R^;-DR^

J. Jurax 17.1.2022 19:11

Normální nikdo, ale nenormální si to přejí, ba to aktivně hlásají - a nějak jich přibývá. Mám to za příznak degenerace.

J. Jurax 17.1.2022 19:07

Podstatný je zde pojem feministka, nikoliv chlupy ... feministka je odpuzující v jakékoliv adjustáži ... :-)

J. Jurax 17.1.2022 19:01

V mladší době kamenné to ještě věděli, jinak bychom tu nebyli ...

J. Jurax 17.1.2022 19:00

Jenže on ten přírůstek lidí je dost nerovnoměrný. Evropa poslední dobou spíš vymírá a bili Evropané jsou nahrazováni imigranty z nekompatibilních kultur.

A navíc - v tom rození dětí je žena nezastupitelná, umělé dělohy ještě nejsou a hned tak nebudou. Kdežto muže lze nahradit klonováním; zatím ovšem se to povedlo leda u ovcí. A ještě - když se žena realizuje leda kariérou, po čtyřicítce je už ve své hlavní biologické roli obtížně použitelná, případně už vůbec nepoužitelná. Chlapi jsou na tom líp, i když z toho gender aktivistky jistě mají vyrážku ...

J. David 17.1.2022 18:56

K čemu nám jsou na světě ženy? Aby nám, křehkým chlapíkům poskytovaly "radost", a aby nás nejebaly kvůli připáleným rendlíkům, když se chlapík kulinářsky chce realizovat ohřátými "speckvursty" a nudou usne na otomanu. Každá akce dle míry pravděpodobnosti, nemusí býti zdařilá. Co je to žena, něco jako štěstí, muška jenom zlatá. Mušky jsou čiperné, třeba takové octomilky, rojí se tam, kde je kvasný proces se rmutem. Kde je starej kvasitel, mušky se jen rojí. Jinak, mušky dlaněmi plácám, jsou ale v letu čiperné, lovím je jako na trapu, "forschuss" v letu v dlaních, jenom nevím, zdali jsou to "samyce", či "samci", prý jsou bisexuální. Mám koule, žeru všecko, ale v EU asi budu ve smyslu "unerwünscht", označen logem RU, neb jsem ranný očkovanec, biřmování sice nemaje, preláti v komžích se hemží, a soudy ve své řeholi mají k dobru. Cisterciáci se mohou veselit, mají 2000 ha, ze zákona mohou vykonávat právo myslivosti. Diskutéři prominou můj stařecký chaos, ale prelátům bych dal nejvýše "Duchovní požehnání", co sami káží, světské svody od padlého anděla jsou, pouze víra v Boha trojjediného nás spasí. To znám, Kolektiv a samovaz, kulakovi zlomí vaz, a III. Internaciolála, na papíře, zatím došel proud, verbálně se dá blbnout. EU, toť kouzelný kolorit ekvilibristiky blbek, Von der "lejno" a těhotenský mundůr "panzergrenadieren: ...

E. Korbelová 17.1.2022 17:29

A nechlupatá feministka nebo chlupatá nefeministka vám nevadí?

V. Kuhaj 17.1.2022 17:22

Názory by se měly hodnotit od kantovského Jednej tak, aby tvá vůle mohla platit jako principy obecného zákonodárství (volně parafrázováno). Dneska bychom mohli říci jako " principy udržitelného rozvoje".

Takže: může platit požadavek odmítání dětí jako obecný princip, tedy s jeho logickým důsledkem, že za nějakých 80 let lidstvo jako živočišný druh skončí? (Ony totiž všechny vyhynulé živočišné druhy skončily proto, že se jim nerodili potomci.) Kdo normální si tohle může přát?

H. Kotaz 17.1.2022 17:13

Von je islám srovná, až se budou divit jak.

V. Kuhaj 17.1.2022 17:12

Toť názor rovný polínku přihozenému do plamenných řečí feminististických, pane Ondrejkoviči. Hlavně tím suverénním zhodnocením, po čem autorka "nevysloveně volá", a následným bryskním popřením toho, po čem ovšem nevolala. Jak přes kopírák. Vždycky jsem měl podezření, že militantní feministky jsou v jistém smyslu úchylní muži. Děkuji za potvrzení.

P. Brich 17.1.2022 17:09

Chtěl jste asi říci KDE ty děti přibývají;-)

V. Kuhaj 17.1.2022 17:01

Doufejme. Zdá se, že se tyhle pokrokářské otázky šíří jako covid...

H. Kotaz 17.1.2022 16:26

Všichni ne.

Jenom ta zpovykovaná část společnosti.

M. Sedláček 17.1.2022 16:10

Zajímavé, že z diskuze to vypadá, že většina mužů zde má z článku opačný dojem. Lidská existence má např. význam ten, že si skrze ni vesmír uvědomuje sám sebe, což se v případě žížal říct nedá ;-D

M. Sedláček 17.1.2022 16:04

žena ano, chlupatá feministka nikoliv, a vo tom to asi je ;-D

V. Kuhaj 17.1.2022 16:04

Tak jestli jsme to od mladší doby kamenné (o předchozí antropogenezi se toho moc neví) dneska dotáhli k otázkám, k čemu jsou na světě ženy, tak Bůh pomoz...!

H. Kotaz 17.1.2022 15:27

Toť otázka.

To si musí rozhodnout samy, zda se alespoň částečně přikloní k tomu, jaké byly jejich prababičky.

A nebo se nechají masírovat současnou dobou - aktivistkami ( nechtějící děti ), reklamou, médii

Z. Lapil 17.1.2022 14:52

Stane se :-)

Ś. Svobodová 17.1.2022 14:52

Ona obrovská část z těch zhruba 4 miliard žen tak nějak nemá na výběr. Neválí se v blahobytu jako my a nemá čas na nějaké hlubokomyslné úvahy. Je ráda pokud jí nepřefikne strejda a když neplodí co děvět měsíců.

L. Beneš 17.1.2022 14:07

O tom nepochybuji. Nemá sice zkušenosti s likvidací skládek komunálního odpadu jako ta na Slovensku, ale už dělala dříve ministryni. A celkem úspěšně. Nezůstala totiž po ní žádné nesmyslná rozhodnutí.

M. Grundmann 17.1.2022 13:40

První světová válka znamenala velký zásah do západní společnosti a začátek jejího postupného úpadku. Hlavním úkolem lidské společnosti není maximální efektivita výroby, ale zajištění vlastní reprodukce. A fungující lidská společnost zajišťuje svou vlastní reprodukci kontrolou chování žen muži. Úkolem politických, ekonomických, společenských, kulturních a jiných struktur je tedy ve skutečnosti držet ženy v závislosti na mužích a nikoliv jejich deklarovaný cíl.

Tento systém je výhodný i pro ženy. Emancipované inteligentní ženy mají málo dětí, protože jsou pro muže těžko zvladatelné. Díky účinné společenské kontrole chování žen pak nedocházelo k tomu, že děti měly hlavně hloupé a psychicky nestabilní ženy, a ženská populace celkově nehloupla. Dnes bohužel k tomuto negativnímu vývoji na Západě dochází.

J. David 17.1.2022 13:37

Paní Rybnická, nic ve zlém, jste female hodna vůně růží, ale ruku na Vaše srdéčko, nebylo by pro Vás lepší, věnovat se "žvýkání kůží" a býti "lebensbornem", než se věnovat demografii a matematice, kde to máte krapánek "irremachen". Něco jako Emeričané, billion, ti jsou velkorysejší, Vy jste ale "lakomý škrt" s těmi miliony. Parafrázuji Váš výrok "Nemyslíte, že by se ženy měly trochu zamyslet nad tím, zda jejich štěstí musí být nutně děti?" Warum nicht, když jím kopulace ve finále "dělá dobře". Jukněte na film, "když Burian prášil" https://www.youtube.com/watch?v=3Ucgh0Yt00I&ab_channel=AdamVl%C4%8Dek, možná Vám to zklidní hladinku estrogenu, a najdete zálibu na žvejkání kůží.

M. Grundmann 17.1.2022 13:18

Velká francouzská revoluce, bolševická revoluce, nástup fašismu, pád íránského šacha, nedávné arabské revoluce, apod., to jsou vše příklady revolucí a rychlých politických změn, kdy došlo k oslabení vlivu žen ve společnosti. Vliv žen se posiluje spíš evolucí, pomalu a postupně až do nějakého bodu zvratu, kdy se politický systém náhle zhroutí.

Vznik Československa nebyl žádnou revolucí, Rakousko-Uhersko se samo rozpadlo. Je ovšem otázka, zda časné volební právo žen v Československu neoslabilo první republiku a neusnadnilo převzetí moci komunisty v roce 1948. Československo bylo jedinou zemí v Evropě, kde se komunisti dostali k moci bez boje díky volbám.

Problém vlivu emancipace žen na bojovou morálku mužů byl reálný a například nacistické Německo bylo postaveno před neřešitelný problém. Buď povolat německé ženy do továren a tím demoralizovat německou armádu, nebo je do továren nepovolat, udržet bojovou morálku, ale mít nedostatečnou produkci zbraní.

P. Diviš 17.1.2022 13:14

Kromě zcela mylného údaje počtu obyvatel zkuste zapřemýšlet (ať jsem optimista), kdy ty děti přibývají, ač pro ně není voda, jídlo ani práce, kde naopak chybí a do které oblasti spadá autorka i my.