15.8.2022 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jurokracie

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Chris Kelvin 13.4.2008 22:29

Re: Re: Re: Re: "....zda má prezident pravomoc ji odvolat."

Jirko.s., nechci zpochybňvat Váš selský rozum, ale podle Vaší logiky by měl prezident právo (bez zdůvodnění) odvolat libovolného řadového soudce libovolného soudu. A to už by byl opravdu bordel 8-o

Kolumbo 13.4.2008 21:19

Zkoumání běžných

zákonů na soulad s ústavou je namístě, neboť běžný zákon se přijímá většinou prostou zatímco ústavní dvoutřetinovou. Někdy je třeba posoudit, zda si poslanci neosobují větší pravomoci než jim přísluší.

Skeptic us Ma ximus 13.4.2008 20:04

Extrémě nebezpečný jsem hlavně pro ohalení Vaší blbosti :-)

Skeptic us Ma ximus 13.4.2008 19:57

A helemese otečkovaný cikánský blbeček si zase naběhl :-)))

Za prvé o kvalitně odvedené práci tu začal psát předřečník a za druhé nemohu za to, že celá Vaše vyuzená čandalská famílie žije na smetišti a jediní, kdo se jí neštítí jsou právě zmínění hlodavci :-)))

Mimochodem poznáte krysu od potkana? Já jen abyste se mohl pochlubit chlapům u lisu, co máte k sváče :-)

Tomáš 13.4.2008 19:56

Zastupitelská demokracie je soutěžní volební polyarchie :-).

Tvrdí špičkoví politologové. Ale bohužel nic lepšího zatím lidstvo nevynalezlo. S tou oligarchií jste tedy dost blízko, ale přeci jen zde určitý zásadní rozdíl je. Na spodku se to projevuje tím, že celkem jsou udržovány základní svobody občanů.

Přímá demokracie, ve vší úctě, ve společnostech s desítkami milionů občanů na úrovni států, fungovat nejspíše nemůže.

Také prakticky nikde přímá demokracie zavedena nebyla. Drobné výjimky jsou ve Švýcarsku, ale to je dost specifická země.

Tomáš 13.4.2008 19:48

Darovací smlouva z netu

Když budou na webu návody jak si operovat slepé střevo, tak  řeknete manželce, ona to zdiagnostikuje, vypálí kudlu, dá vám čichnout chloroformu a vykuchá.

Podobně můžete skončit se smlouvou z webu. Neříkám že vždy (ostatně i to slepé střevo si už leckdo třeba na moři vykuchal jen s radiovou asistencí), ale někdy jo.

U advokáta platíte za jeho celkovou, poměrně značnou kvalifikaci, kterou získává minimálně 8 let (škola a povinná praxe), spíše však 10-15 let. Pokud si myslíte, že stejnou erudici budete mít po 10 minutovém čtení dokumentu na webu, tak Vám budiž země lehká.

Skeptic us Ma ximus 13.4.2008 19:47

Kdybyste skutečně bojoval s blbostí, tak se musíte zasebevraždit :-)

Tomáš 13.4.2008 19:41

Předsedové NS se v evropské kultuře neodvolávají ! Re: Naprostý souhlas

Nerozumně <> nezodpovědně <> totalitně.

Otázka jmenování a výkonu soudních funkcí je docela spletitá, ale v dané konstelaci zákonů, ústavy a politiky je rozhodnutí ÚS minimálně odůvodněné, byť ne každý s ním musí souhlasit.

Jenom pro úplnost - Klausovo odvolání znělo "odvolávám vás", bylo naprosto bez věcného odůvodnění. Ústavní soud se pak mj. přiklonil k tomu, že napříč různými druhy mocí nelze uplatnit princip "kdo jmenuje odvolává", neboť ten patří do sféry řízení, vždy maximálně uvnitř jedné moci.

Tomáš 13.4.2008 19:30

Ústavní soudnictví vynalezli v USA r. 1803

To jen tak na okraj. Viz http://en.wikipedia.org/wiki/Marbury_v._Madison

Autor píše své dojmy, v něčem má pravdu, ale:

1) Zobecňování z výjimek na pravidlo je kuriozní způsob myšlení.

2) Připomíná to "za vše mohou židi" (právníci, bloňďáci atd.).

stransky 13.4.2008 17:26

Re: Re: autor píše hlouposti

kouknou do americké ústavy

jirka.s. 13.4.2008 17:02

Re: Druhý pomatený sociální případ :-)

Ježíšikriste! Tak ono nám to mluví o "kvalitně odvedené práci" !!! Evidentně jsi deratizér, viď, septiku, proto těch krys je stále tolik !!! ;-)

jirka.s. 13.4.2008 16:58

Re: Re: Re: Tož několik geniálních myšlenek pro Vás, Františku !

Pokládáš-li boj s blbostí za udavačství, je to pouze jenom tvůj problém, Josife S. ;-(

jirka.s. 13.4.2008 16:50

Re: Takže jirka.s. je nejenom otečkovaný cikánský blbeček, ale praktikující sexuální deviant :-)

Ale zdaleka ne každého, septiku! To jenom takové extrémně nebezpečné jedince jako jsi ty! Smutné je jedině to, že se už na nějakém tom uzavřeném oddělení dávno nenalézáš! ;-(

IH 13.4.2008 16:24

Re: Re: Re: Re: "....zda má prezident pravomoc ji odvolat."

Ale zajímá. Máte pravdu.

A. 13.4.2008 16:22

Každému podle jeho práce?!

 Nikdo nepopře, že advokáti jsou dobře placená kasta, sepsat návrh na rozvod by brzy dokázal i školák a možná i další žaloby. Všiml si někdo, že soudci naříkají, že jsou zavaleni a spisy se jim vrší, odměnu mají též skvělou, je tu někdo, kdo shlédl světlo v soudní budově po cca 16 hod. odpolední? Tzn. chci říci, že by soudci pracovali přesčas?  Doma asi též moc nenadělají, spisy se totiž  nesmějí vynášet ze soudní budovy.

J.S. 13.4.2008 15:13

Re: Re: Tož několik geniálních myšlenek pro Vás, Františku !

jirko.s. ty jsi za bolševika byl asi pěkný panchart udavčcký, no teď je Ti zřejmě líto, že udávání není jaksi v modě.

Skeptic us Maxim us 13.4.2008 13:21

Takže jirka.s. je nejenom otečkovaný cikánský blbeček, ale praktikující sexuální deviant :-)

Proto ten zájem o problematiku duševních poruch a proto by hned každého zavíral do blázince. Hm, smutné.

Skeptic us Maxim us 13.4.2008 13:17

A co třeba akce "Mani pulite", račte si dohledat.

Ne, že bych se chtěl soudců zastávat.

Skeptic us Maxim us 13.4.2008 13:09

Proletáři jirko.s. tak do boje, tentokrát kupředu pravá :-)

Třeba censura a udávání je Váš koníček, ne?

Skeptic us Maxim us 13.4.2008 13:04

Druhý pomatený sociální případ :-)

Tak jsem "socka, co má hluboko do kapsy" a čeká na sociálku a nebo nevím, jak je těžké zvládnout "skutečně reálný život s pár korunama"? :-)))Ostatně proč by měl být čandala jako jste Vy, tedy neschopný smysluplné myšlenky, bohatý? Kvalitně odvedená práce je snad normální, ne? Když Vám připadá, že máte nízké příjmy, tak asi neumíte nic, co by někdo ocenil a buďte tedy rád, že máte alespoň nějaké, když jste jedním z davu.

Skeptic us Maxim us 13.4.2008 12:46

Právníkem je soudce i žalobce, advokát, notář atd., všechno jedna pakáž.

doktor 13.4.2008 12:18

Nic proti právníkům. Je to prastaré, velice důstojné a prakticky již od starověku respektované a lukrativní povolání.

Něco jiného je právník, a něco jiného soudce. V Evropě po celá staletí byli soudci nad svými poddanými církevní i světští šlechtici, a ještě v 19. století rychtáři obcí, jinak vrchním soudcem byl samozřejmě feudální panovník. Tedy nic prastarého a důstojného - vždy jen obhajoba zájmů panstva u moci. Proč by to dnes mělo být jinak?

PetrH 13.4.2008 11:13

Re: Lezete do zadku

Jo, mít pravdu s Klausem není moc politicky korektní. Lepší je lhát si do kapsy, blábolit a smířit se s libovolnými nesmysly a omezováním všech svobod, hlavně, když je to proti Klausovi, co?:-/

jirka.s. 13.4.2008 10:37

Re: autor píše hlouposti

Pan autor třeba i něco ze státovědy četl, ale horší je, že spousta oněch ústavních soudců totu vědu studovala u soudruha Jičínského:

Základy teorie státu a práva, rok 1954, autor Zdeněk Jičínský

kapitola 6: Mechanismus socialistického státu: Základní rozdíl v třídní podstatě buržoazního státu povolaného k udržování panství buržoazie, k potlačování dělnické třídy a pracujících mas a státu socialistického, jehož činnost směřuje k likvidaci vykořisťovatelských tříd určuje i zcela jiný vztah proletariátu k existujícímu státnímu aparátu. Buržoazie v buržoazní revoluci neničí starý státní aparát, ale přejímá jej, přizpůsobuje novým cílům a úkolům a dále jej posiluje. Proletariát nemůže převzít buržoazní státní aparát, ale musí jej rozbít, zničit a na jeho troskách vybudovat státní aparát zcela nový.

Socialistické právo a zákonnost v lidově demokratickém Československu - Rudé právo 1956, autor Zdeněk JičínskýBuržoazní právo a s ním i licoměrná zvetšelá buržoazní ideologie o nadtřídním právu je odklizena na smetiště dějin proletářskou revolucí, v níž se vytváří nové, revoluční proletářské právo, které otevřeně prohlašuje, že je právem proletářským, usilujícím o likvidaci nepřátelských tříd.- Vládnoucí dělnická třída odnímá pomocí socialistického práva nepřátelským elementům různá práva a svobody, kterých by mohly využívat k působení na pracující vrstvy, k boji proti socialismu. Zbytky svržené buržoazie jsou zbaveny možnosti legálně politicky působit, je jim zakázáno se politicky organizovat, konat schůze, vydávat vlastní tisk a podobně.

Vládnoucí dělnická třída odnímá pomocí socialistického práva nepřátelským elementům různá práva a svobody, kterých by mohly využívat k působení na pracující vrstvy, k boji proti socialismu. Zbytky svržené buržoazie jsou zbaveny možnosti legálně politicky působit, je jim zakázáno se politicky organizovat, konat schůze, vydávat vlastní tisk a podobně.

haui1 13.4.2008 10:28

Re: Ustava.

Vám zřejmě nedochází, že problém je někde jinde a je mnohem větší než vašich upocených a trapných třicet kaček.

david 13.4.2008 10:28

Re: Každý chce mít navrch

Františku, co jste napsal sedí. Bláboly dalšího diskutujícího v tom smyslu, že jste jakási socka, co má hluboko do kapsy, doufám neberete nijak vážně. Znáte to! Někteří se na netu tváří jak boží hovádka - všechno mají, všechno znají... a podle toho také reagují (kecají). Tyhle týpky bych já osobně řadil mezi vyvolené, kteří s nataženou dlaní čekají měsíc co měsíc na příděl ze sociálky. Protože podle jejich vý(blit)jevů nesnášenlivosti neví, jak skutečně reálný život s pár korunama za odvedenou kvalitní práci zvládnout - hlavně tu smršť zdražování všeho a všude. Naše platy hodně pokulhávají s tím, co je již cenově srovnáno se "západem". Mějte se fajn.  

laik 13.4.2008 10:24

Re: Lezete do zadku

no nevím, nevím, jako lezení do zadku Klausovi mi ten článek nepřipadá, to co autor napsal si myslí podstatně víc lidí, nejen prezident a "původní" v tom je to, že na ten problém někdo upozornil, jinak váš příspěvek by asi chtěl trochu argumentů, bez nich to je katastrofické a slabé.

jirka.s. 13.4.2008 10:22

Re: Re: Re: Re: Re: "....zda má prezident pravomoc ji odvolat."

Copak, copak, na špilasu zase probíhá rekonstrukce a tebe vyhrabali místo Babinského? Ty jsi evidentně postižen vyjímečnou sexuální obsesí, neboť není jediného tvého příspěvku, který by nějakým způsobem nezdůrazňoval nějakou, většinou úchylnou sexuální aktivitu. Zkus toto: http://www.tigis.cz/PSYCHIAT/PSYCH299/04chromy.htm  (Citace:)

Behaviorálními se rozumí časté sexuální kontakty, nutkavá masturbace, hledání dalších kontaktů z nudy nad dosavadními, neúspěšné pokusy o ukončení nebo omezení, účast na sexuálních aktivitách bez fyziologické odezvy, potíže se zákonem a frekventní užívání pornografie. Za emočně-kongnitivní příznaky se považují sexuální obsese, racionalizace chování, pocity viny, osamocení, nudy, zlosti, deprese, vlastní méněcennosti, hanby, lhostejnost k běžnému sexuálnímu partnerovi, ztráta kontroly i mimo sexuální chování, touha uniknout nepříjemným emocím nebo je potlačit, upřednostňování anonymního sexu, případně další (Gold a Heffner, 1998). ;-(;-(;-(

pavpek 13.4.2008 10:15

Lezete do zadku

panu prezidentovi.

To je poněkud okvětnatělé rozšíření jeho myšlenky.

Původní v tom není nic.

Navíc katastrofické a slabé.