6.4.2020 | Svátek má VendulaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Jsme pokrytečtí?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 10.12.2014 14:59, přehled diskusí

Možná, že se budou divit!:
Autor: B. Rybák Datum: 9.12.2014 20:02

Ideologové multikulturalismu by neměli zapomenout, že v zesměšňování vnucovaných ideologií máme tisíciletou tradici a především na to, že v nás na rozdíl od západu EU docela určitě nevyvolají pocit hanby za "zločiny" kolonialismu, ale spíše pohrdání nad násilnicky zbohatlými národy!

Máte pravdu, kampaň kolem prasečáku v Letech u Písku:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.12.2014 21:23

skončila naprostým debaklem...

Tahle doba to produkuje, že pokrytectví je IN:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.12.2014 17:10

Fix

Re: Tahle doba to produkuje, že pokrytectví je IN:
Autor: V. Kain Datum: 10.12.2014 14:59

Pokud se jim podaří sem tu pakáž nakvartýrovat,tak se vsadím,že hodně daleko od politických a jiných elit.Jak se chovali naši čadští policisté v Budějovicích proti normálním pracujícím lidem,tak by se chovali naprosto stejně v případě,že by se to lidem kterých se to bude týkat nelíbilo.Tam chránili parazitické cigoše a tady by chránili naprosto stejnou ne-li horší odnož.

Podívejte se na tohle:
Autor: P. Mareš Datum: 9.12.2014 15:47

http://lubomirstejskal.blog.idnes.cz/c/438731/Pojdte-s-nami-do-mesity.html

Tohle si muslimové povídají, když jsou sami mezi sebou. Co vykládají nám nebo novinářům, klidně zapomeňte. TOTO je pravá tvář islámu.

Pokud si někdo myslí, že přijmeme nějakých 15.000...:
Autor: K. Luboš Datum: 9.12.2014 14:33

...uprchlíků a že to tím tak jaksi hasne, tak se šeredně mýlí. Četl jsem zprávu, že v Lýbii na převoz do Evropy čeká cca jeden milión lidí!

Zdrojem tzv. politické korektnosti, tedy falše, je:
Autor: K. Janyška Datum: 9.12.2014 9:11

socialismus. Je usalašen v myslích a je nesen přesvědčením, že jsme už natolik chytří, že můžeme organizovat lidský svět a tropit dobra, kolik jen se nám zlíbí. Nemůžeme však. Lidský svět je výsledkem zejména nezamýšlených činů a jejich důsledků. A ty nám neustále padají na hlavu. Proto ten svár a proto ti mrtví a ta zkáza a zbytečné ztráty... Dzp.

Tak jaksi chápu, že socialismus je pro...:
Autor: K. Luboš Datum: 9.12.2014 14:39

...Vás Satan a že Satan je původce všech špatností, ale v tomto případě bych z toho socialismus neobviňoval. Páchání dobra a milosrdenství je totiž staré už 2000 let, Takže kdože se snaží přeorganizovat tento svět a učinit jej lepším a šťastnějším? No kdože má konání dobra přímo v popisu práce...? No, kdože to je ...?

Správná odpověď: křesťané

Nesmysl, odlišujte křesťany a křesťanství:
Autor: V. Čermák 160 Datum: 9.12.2014 19:06

Křesťanství, tedy přikázání Ježíše Krista jsou určeny SUBJEKTŮM. Pokud křesťanské církve pomáhají potřebným jedincům, jsou to dobré skutky hodné příkladu i pro druhé lidi. Pokud ale někteří rádoby křesťané chtějí svoje jakési dobro násilím vnucovat jiným, je to typické páchání dobra, které k dobru nevede. Tito podle mně správní křesťané nejsou, ale jen naivní aktivisté. Podle mě jsou typickými pachateli dobra tzv. elitáři z PaL, nikoliv křesťané.

Nemáme na vybranou:
Autor: V. Běhal Datum: 9.12.2014 8:45

Když nám to EU a té USA nařídí, tak nakonec budeme muset poslechnout. Už deset let nejsme suverenním státem. Když nebudeme chtít se přispůsobit islámu, tak jsme islamofobové a paní ombudsmanka nám to vysvětlí.

A co se stane,...:
Autor: K. Luboš Datum: 9.12.2014 14:40

..když neuposlechneme?

Skrze Brusel k nám přichází samé zlo.:
Autor: A. Alda Datum: 9.12.2014 8:40

Bruselanská politika českých představitelů nás zavedla k přímému ohrožení nejen naší státnosti, ale i samotné národní existence - bude-li tato cesta pokračovat, nemine nás úpadek a následně zničení.

Re: Skrze Brusel k nám přichází samé zlo.:
Autor: J. Urban Datum: 9.12.2014 12:28

V zásadě to píšete správně. Není to přímo politika Bruselu, co je naším českým problémem, ale politika našich volených "zástupců", snažících se být papežštější než papež.

Záleží na tom:
Autor: P. Boublíková Datum: 9.12.2014 6:41

jaké politické elity si zvolíme. Pokud to budou tak jako dosud bruselsti vlezdoprdeliste, tak b/ je správně.

Re: Záleží na tom:
Autor: P. Lenc Datum: 9.12.2014 8:26

To jsem psal již několikrát.Je to jenom na nás, občanech.

Re: Záleží na tom:
Autor: Z. Bartoňová Datum: 9.12.2014 9:35

Taky si myslím,. ALE ...aby se nějak podařilo zamíchat zakonzervovaným  složením parlamentu, musela by být možnost při volbách dávat mínusové hlasy těm na předních místech, takové obrácené kroužkování. Myslím, že by to bylo docela zajímavé. Pokaždé před volbami doufám, že se to nějak zlomí ve prospěch rozumu a ne pseudopolitického blábolení. Ale ne. Gaussova křivka funguje spolehlivě.

Re: Záleží na tom:
Autor: J. Vintr Datum: 9.12.2014 11:08

Volby nejsou od toho, aby míchaly složením parlamentu. Přípustné jsou pouze drobné kosmetické změny, které nemají vliv na podstatu jednou nastaveného systému. Existuje dost osvědčených metod, jak to zajistit. Třeba se pro občany, kteří nechtějí volit zavedené strany, vytvoří "nová" strana, která slibuje změnu a díky masivní mediální podpoře spolehlivě odchytí většinu nespokojených voličů ...

Re: Záleží na tom:
Autor: J. Urban Datum: 9.12.2014 12:31

Jo. Jenže evropská komise, evropský parlament atd. má dnes v rukách takové prachy, že přes ně žádoucím způsobem "ovlivní" jak celé státy, tak jejich volené představitele a zástupce. Je to zbytnělé, hypertrofované a zhoubné. Jako rakovinový nádor.

Opravdu věříte, že :
Autor: J. Jurax Datum: 9.12.2014 1:52

a) naše nepokrytecká politická elita se bude důsledně řídit ústavním pořádkem, na který všichni volení představitelé přísahali?

Nebo

b) bude pokrytecky (čti politicky korektně) vítat vyznavače nesmiřitelných náboženských myšlenek a kriminalizovat všechny, kteří na protiústavnost jejich jednání poukazují?

Ano, nemýlíte se, b) bude správně. Podřizené gubernie musí rozkazy z brusele bez odmlouvání plnit. Smějí jen souhlasit, je jim však povoleno umírněně jásat. Zatím není vyžadováno skandování ve stoje "Ať žije EU", byť mnozí z našich politických elit by s tím neměli problém - skandování "Ať žije KSČ" mají natrénováno z dřívějška.

Jakkoliv snažně doufám, že aspoň jednou se naše politická elita vzepře diktátu těch multikulti hlupců a pachatelů dobra za naše peníze k naší škodě a pošle je s požadavkem na přijímání muslimských uprchlíků direktně do řiti, jsem skeptik.

Re: Opravdu věříte, že :
Autor: J. Rechnovský Datum: 9.12.2014 17:56

Pokud by to bylo jak říkáte, tak Bruselský ouředník plave na růžovém obláčku. Realita je však jiná. Zásadní politická rozhodnutí vznikají v Evropské radě (rada ministrů) a na summitech EU. To jsou orgány v rukou národních států. Moc nadnárodních orgánů jako Parlament nebo Komise je ve skutečnosti značně limitovaná. Jinými slovy brečíte na nesprávném hrobě.

V jednom s Vámi ale souhlasím. Česká politická reprezentace má obecně špatnou kvalitu i pověst. Řešit na strategické úrovni muslimské imigranty je zcela mimo její schopnosti. Bohužel je věrným obrazem svých voličů...

Stale mi vrta hlavou, proc se o uprchliky nechteji postarat :
Autor: T. Pansky Datum: 9.12.2014 1:21

... predevsim okolni arabske zeme?  Ze by k tomu mely duvod?  A muze nekdo z vedeni EU rici, proc to ma byt Evropa s naprosto jinou mentalitou a hodnotami?  Anebo v tom bude to, ze tady vitezi levicova mentalita vedeni EU?

Re: Stale mi vrta hlavou, proc se o uprchliky nechteji postarat :
Autor: J. Jurax Datum: 9.12.2014 1:57

Proč by to okolní arabské země dělaly, když blbí Evropané to za svoje peníze udělají za ně a navíc si dobrovolně nasadí domů moslemínskou pátou kolonu? Koneckonců třeba v Saúdské Arábii topící se v petrodolarech mají muslimů dostatek - a petrodolary potřebují na podporu všelikých pevně věřících a za víru prorokovu bojujích džihádistů.

Re: Stale mi vrta hlavou, proc se o uprchliky nechteji postarat :
Autor: P. Boublíková Datum: 9.12.2014 6:42

Kolonizace Evropy je možná ten hlavni důvod.

Která že to víra:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.12.2014 0:38

si troufá od základu změnit/rozvrátit/podmanit si Evropu?

Byl to třeba i komunismus/nacismus.

Dnes co? Poučili jsme se? Kdo ve své nevzdělanosti vítá řezníky bečících oveček?

Re: Je to víra, :
Autor: P. Dvořák Datum: 9.12.2014 1:17

že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.

Re: Je to víra, :
Autor: J. Jurax Datum: 9.12.2014 2:00

No, pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí - ovšem jen tehdy, má-li lepší zbraně, je odhodlána je použít a má víc bojovníků ochotných a schopných bojovat.

Re: Je to víra, :
Autor: R. Gramblička Datum: 9.12.2014 7:15

potíž je, že dnes si pod pravdou a láskou mnozí představují něco úplně jiné.

Re: Je to víra, :
Autor: L. Karban Datum: 9.12.2014 12:36

"Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí" bylo heslo mladých lidí v 80. letech a na počátku 90 let. Jejich děti dnes ovšem razí trošku jiné a pragmatičtější heslo "Nenávist a pravda zvítězí nad lží a láskou". Zní to možná ošklivě ale daleko reálněji :-D

Re: Je to víra, :
Autor: V. Čermák 160 Datum: 9.12.2014 18:56

Já to slyšel jinak. Pravda a Láska zvítězí nad nenávistnými pravdoláskaři.