5.8.2021 | Svátek má Kristián


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Sulc 5.9.2010 20:26

Re: Hvězdy českého politického nebe!

Mozna proto, ze Cesko je v korupci na prvnim, cestnem miste v Unii. A v nepotismu mozna take, nebyli kdysi Havlovy "poradci" jen kamaradickove?  A pricina, ci jedna z pricin ? O co se narod zajima ? Kazdy radny Cech dobre vi, ze prvni fotbalova liga ma vetsi impact na budoucnost zeme nez nejaci politici, proto sedi u TV a cumi a cumi, nic jineho je nezajima. Statisice sportovnich idiotu se sejde na oslave, ale desetitisice lidi nejde demonstrovat proti nejakemu blbemu politikovy..Rimsti cisari oblbovali narod cim ?  Chleb a hry, ze? Politici moderni doby oblbuji Cechy fotbalem a veprovym. Blbci tehda, blbci dnes, pesky jako za vozem, funguje to stejne : politika se nechava politikum a "sport" narodu, u toho at si zvani a stezuje.

B. Jelínek 5.9.2010 9:08

Re: Brilantní

Super - sedí jak zadnice na hrnec :-). Naprostý souhlas.

V. Pavel 4.9.2010 6:32

Re: Pravice a lidskán práva?

Kylchape! Není to tak! Jde pouze o jednu z možných variant v standardním demokratickém státě, samozřejmě tedy nesocialistickém! Dalšími jsou "Neposlouchej svého pána, nedrž hubu a najdi si jiného" a "Neposlouchej svého pána, vykašli se na něho a staň se sám také pánem"!

V. Pavel 4.9.2010 6:12

Re: Hvězdy českého politického nebe!

Prokope, souhlasím, že na Kazašku mlivila česky dobře. Pouze nechápu proč Kazaška byla ministryní v Česku? Jako proč Slovák /exministr dopravy/?

J. Kejkrt 3.9.2010 21:57

O.K.

To sedí.

P. Matustik 3.9.2010 21:09

Re: Pravice a lidskán práva?

Hezky zjednoduseny. Aspon se pri tom nemesis premyslet, ze? A vy jute nepremyslel, jen jste oprasil stareho dobreho Lenina.

M. Prokop 3.9.2010 12:35

Re: Pravice a lidskán práva?

Raději poslouchám svého smluvního zaměstnavatele, než všemožné nevolené buzerační  úředníky, kterými mne "oblažuje" levice. A zaměstnavatele mne stejně nezbaví, jen bude více nasraný.

P. Čech 3.9.2010 12:22

Re: Pravice a lidskán práva?

Naprosto totéž znamenají v podání levice. Mám na mysli v podání levicových politických stran, které jsou v této, ale i jiných otázkách naprosto stejné. Nejde jim o lidská práva a o občany vlastních zemí už vůbec ne. Jde jim o vlastní moc nad občany, které potřebují jen v době "voleb". Právě proto totiž máme takový volební systém, který politickým stranám moc nad občany zaručuje. A o tom to je, vážený Kychlape.

R. Tichý 3.9.2010 12:08

Re: Brilantní

Souhlasím.

J. Skotnica 3.9.2010 11:51

Re: Pravice a lidskán práva?

A v podání levice : Poslouchej toho, koho živíš a drž hubu!

J. Skotnica 3.9.2010 11:50

Brilantní

Děkuji.

P. Čech 3.9.2010 11:45

Re: Článek je fajn,

Máte pravdu, zejména v poslední větě. V tom případě ovšem je nutno zrušit (nikoliv okamžitě, ale postupně) státní důchody. V souvislosti s tím je neméně nutno zrušit (opět postupně) zákonné příspěvky občanů na státní důchodové zabezpečení. Způsobů, jak si zabezpečit stáří (nestátní a nenařizovaných zákonem) je mnoho. Každý si může vybrat. Současný socialistický zůsob "péče" státu o občany je nesvobodný právě proto, že se občané nemohou svobodně rozhodovat jaký způsob vlastního zabezpečení si zvolí. Pouze bych doporučoval rozšíření možností důchodového zabezpečení ze strany zaměstnavatelů. V tom případě je možno zrušit i zákonný věk odchodu do státního důchodu. Zbytečným se stane i Úřad důchodového zabezpečení a ejhle, další obrovská úspora na straně výdajů státu.

P. Kylchap 3.9.2010 10:54

Pravice a lidskán práva?

Lidskám práva v podání pravice znamenají: Poslouchej svého pána a drž hubu.

J. Kanioková 3.9.2010 9:55

Joch se má starat o práva a ne o povinnosti

A jinak všichni zdraví, ju?

Práva a povinnosti jsou strany jedné mince! Zastáváte se příživníků, howgh

M. Prokop 3.9.2010 9:53

Re: Chtělo by to kratší verzi

Ztráta času pro hlupáky, kteří nejsou schopni pochopit, a pro chytráky, kteří to ví i bez článku.

M. Prokop 3.9.2010 9:51

Re: Článek je fajn,

Ano, děti jsou potřeba, ale jedinec by do jejich "výroby" neměl být nucen.

M. Prokop 3.9.2010 9:50

Dobré, díky.

J. Schwarz 3.9.2010 9:41

Článek je fajn,

jenom k vaší polemice s panem Jochem stran dětí bych si dovolil mít poznámku. Spořit si můžete jak vám libo, leč peníze jsou pouhé kousky potištěného papíru, sloužící jako poukázky na budoucí služby. Ergo aby vám poukázky k něčemu byly, musí tu být někdo, kdo by je akceptoval - tedy děti jsou potřeba, pokud chcete žít přibližně stejným způsobem jako dnes. Pokud  byste "spořil" tím způsobem, že začnete nakupovat tuny konzerv, léky, zbraně,  generátory proudu, nádrže na tisíce litrů pohonných hmot  a s tím vším se usadíte někde na venkově - pak dětí netřeba a nějak dožijete, i kdyby zbytek lidstva zmizel do pekel. Vaše úspory ale budou muset mít materiální podobu. Jinak souhlas, že současné státní důchodové systémy jsou typickým letadlem. Ale ani ne tak kvůli poklesu porodnosti, jako kvůli "úspěchům" moderní medicíny. Prodlužování  věku dožití stojí pěkné prachy a přitom nejde o prodlužování produktivní části života, ale skoro výhradně části závislé. I kdyby se počet obyvatel dlouhodobě stabilizoval, stejně se bude poměr důchodců a marodů k pracujícím zhoršovat. Čím větších "úspěchů" dosáhne medicína, tím víc bude třeba zdravotnického personálu, ošetřovatelů, asistentů - a tím dražší budou nové léky a technologie. Vynucování jediné představy o budoucnosti státem je lumpárna. To, jak se postarám o vlastní stáří a zdraví musí být moje starost, ne státu.

M. Prokop 3.9.2010 9:34

Re: Hvězdy českého politického nebe!

Mně se Džamila pochopitelně nezdála, ale na Kazašku mluvila česky velmi dobře. Problém byl v tom, co mluvila, ne jak.

P. Čech 3.9.2010 9:16

Vynikající rozbor.

Nelze,než s ním souhlasit ve všech bodech.Pouze jediné bych poněkud doplnil.Právo na práci.Tato modla socialistů a komunistů.Pokud je mi známo,potom toto právo občana a člověka je zcela naplněno ve všech kulturně,ekonomicky a společensky vyspělých a vyspělejších státech světa.Pracovat má právo každý člověk a toto právo mu nikdo nikde nebere.Musí ovšem sám toto právo naplnit,musí sám chtít.Hlavně však jej nesmí zaměňovat s pojmem "právo na zaměstnání".Je mnoho způsobů jak pracovat a stejně mnoho těch, jak se touto prací živit.Zaměstnání je jen jedním z nich, nikoliv však nejrozšířenějším.Nepovažuji se za levičáka, ani za pravičáka, dokonce ani ne za někoho mezi tím.Považuji se za demokrata a to se vším, co k tomu patří, se vším, co tento pojem zcela, nebo lépe řečeno, nejvíce naplňuje. K tomu ovšem patří m.j. ctít požadavky a vůli většiny občanů ve státě. Nemusím s těmito názory, ani většinovými, souhlasit, mohu mít názor jiný, nicméně ctít vůli většiny musím. Jinak nemohu býti demokratem. Jakékoliv výlevy levicových intelektuálů, socialistů a komunistů nikdy vůlí většiny občanů nebyly, nejsou a nebudou stejně, jako názory jejich t.zv. pravicových oponentů. Pan Joch není žádný pravičák. Říká pouze otevřeně svůj názor a na rozdíl od všech politiků nazývá věci pravými jmény. Nepodléhá škodlivé politické korektnosti, která není ničím jiným než zastíráním skutečností, lží a pokrytectvím. Stejně jako autor článku tím ovšem neříkám, že s ním souhlasím ve všem. Souhlasím však s většinou jeho názorů, poněvadž mám za to, že mluví z duše většiny lidí v tomto státě. Většiny, která již má dost politické korektnosti, dost žvanění politiků a rozsévání nenávisti mezi různými skupinami obyvatel. Jejich úkolem ve státě, který si chce říkat demokratický je totiž v zájmu celého státu občany sjednocovat a ne rozdělovat. Pokud si toto lidé neuvědomí a nadále budou podléhat štvavým a člověku nedůstojným vizím politiků ze v š e c h  politických stran, nikdy nemůžeme k demokracii dospět.

J. Poláček 3.9.2010 8:33

Re: Chtělo by to kratší verzi

třeba nějakou mediální skratku :

Joch je sice dobrý ale ne až tak moc... Joch provokuje - ale v podstate má pravdu. Joch se zbláznil...Joch říká na plnou hubu co si většina myslí ....Pravičáci si svého Jocha nedají - pokrokový a inteligentní lidé DO ZBRANĚ !!! Joch nám naše práva nevezme Pokud bude jětě ten Joch kecat tak se postaráme o nějaký skandálek aby zmlknul Joch musí pryč, jeho názory nekorespondují se zavedenou tradicí tohoto úřadu Joch se má starat o práva a ne o povinnosti Ach ten Joch - Kocábe, Džamilo kde jste, vraťte se, stýská se nám !!!! Joch si hraje na moralistu a přitom ten pitomec neví že jde hlavně o prachy - je tak směšný.

................................................

P. Hofman 3.9.2010 7:29

Re: Chtělo by to kratší verzi

Správně!

Stačí přečíst nadpis a poslední větu. To mezi tím je ztráta času.

V. Pavel 3.9.2010 7:11

Hvězdy českého politického nebe!

Je zarážející, kam až mravně klesnul usvědčený nemravný zbohatlík na podvedených občanech, kteří chtěli bydlet díky Kocábovu účelově založenému fondu Trend? Nejen, že si do státem placené veřejné funkce vzal k ruce jako mluvčí, byť ženatý, svou milenku, ale nejtrapnější je jak lpí na možnosti co nejdéle vysávat daňové poplatníky ve finančně lukrativní funkci, kterou svou hloupostí před ním již dostatečně "zviditelnila" jeho předchůdkyně, nechvalně proslulá návrhem na soudní trestání rodičů za tělesné tresty vlastním dětem, Kazaška neovládající dostatečně ani češtinu, Džamila Stehlíková.

V. Pavel 3.9.2010 7:02

Re: Chtělo by to kratší verzi

P. Rychlý! Souhlas!

PS Ale jde při čtení "přeskakovat"!

Z. Rychlý 3.9.2010 0:41

Chtělo by to kratší verzi

Je to pravdivé, ale moc dlouhé :-(