27.5.2022 | Svátek má Valdemar


SPOLEČNOST: Již rozpuštěný MeSES by měl být vypuštěn

24.6.2021

MeSES, tato skupina radikálních epidemiologů a rádobyepidemiologů, přichází s návrhem na zpřísnění podmínek při návratu z jiných zemí zpátky do Česka. Vyhrožuje i policejním postihem „nespolupracujících“.

Historie MeSES je sice poměrně krátká, zato plná kotrmelců a převratů. Velmi živá je ještě vzpomínka na vystoupení tehdy nově jmenovaného a již rezignujícího ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Ten vystoupil s tím, že bude možné sportovat u dětí ve volnějším režimu, aby vzápětí tento výrok dementoval a odvolal se právě na stanovisko MeSES. Naštval tím zejména sportovce, kteří se věnují dětem a mládeži. Od té doby uplynulo pár týdnů a zdá se, jako by to byla věčnost. Arenberger stačil ještě MeSES rozpustit, pak rezignoval a nastoupil staronový Adam Vojtěch. Ten o znovuzrození MeSES sice nehovořil, vedoucí skupiny Petr Smejkal (podle známého kardiologa Jana Pirka tento pán nemá habilitaci z epidemiologie, a přesto u nás vystupuje jako největší odborník-epidemiolog) ale „po poradě“ se stejně smýšlejícími radikálními lékaři rozhodl, že činnost MeSES bude pokračovat na dobrovolné bázi. Mimochodem, existuje i vědkyně, která „zavírací“ metody a la Prymula či Smejkal na základě analýz imunitního systému nemocných po covidu nedoporučuje. Vybírám jen jeden odstavec z dlouhého rozhovoru s docentkou Irenou Koutnou:

Co tedy hraje hlavní roli a jak má člověk co nejlépe pečovat o svůj imunitní systém?
Začít se musí u fyzické zátěže. Je potřeba aby člověk měl dostatečnou fyzickou aktivitu. Není potřeba, aby byl nějak extra hubený, to z hlediska imunity také není dobré. Člověk prostě musí mít zdravou svalovou hmotu i zdravou vrstvu tukové tkáně. Ne příliš hubený, ne příliš tlustý. O lidech, co mají vysoké BMI, ostatně víme, že na ně nefunguje ani očkování. To už ukázala italská studie. Velká vrstva tukové tkáně u člověka velice limituje funkce imunitního systému. Svalovina naopak je metabolicky velmi aktivní a nutí tělo neustále fungovat a s tím běží i imunitní systém. Fyzická aktivita navíc, alespoň u většiny lidí, vyplavuje hormony štěstí, které velice příznivě působí na imunitní systém.

Paní docentka pak dodává, že omezení pohybu zákazy, které se aplikovaly a stále ještě aplikují, vede u většiny lidí k mnohem nižší fyzické zátěži, než je pro fungování imunitního systému nutné. K tomu lze dodat, že omezením pohybu trpěly i děti. Jakmile se zákazy prezenční výuky zrušily a děti začaly chodit opět do škol, skokově u nich vzrostl počet úrazů, zlomenin rukou a nohou. Někteří lékaři tvrdí, že děti během on-line výuky výrazně přibraly. Zákazy se tedy podepsaly na zdraví nejmladší generace zcela prokazatelně. V této souvislosti mohu konstatovat jen jedno – Česko bylo jedinou zemí na světě, která ponechala děti na on-line výuce téměř osm měsíců. Nikde jinde takový experiment ve velkém se zdravím dětí neproběhl.

MeSES ale ve své aktivitě pokračuje a dá se konstatovat, že se „sebevědomou razancí“. Požaduje nyní zásadní zpřísnění podmínek pro návrat do Česka.

Doporučujeme pro všechny příjezdy požadovat příjezdový formulář, jehož vyplnění je povinné,“ uvedla MeSES. Údaje ve formuláři navrhují členové skupiny ještě dále doplnit a informovat cestující o právních následcích v případě, že dokument vyplní nepravdivě. „Pravdivost deklarovaných údajů by měla být namátkově ověřována,“ dodali. Formulář by se měl podle skupiny využívat pro kontrolu karantény a případné trasování, nesmí sloužit pouze jako formalita. Nyní ale podle ní neexistuje efektivní kontrola dodržování karantény při příjezdu ze zemí se zvýšeným rizikem nákazy. MeSES proto doporučuje také zavést telefonickou kontrolu všech příjezdů napojením databáze formulářů na systém Chytré karantény. Každý, kdo má být po příjezdu do Česka v karanténě, by měl být telefonicky kontaktován. V průběhu telefonního hovoru by mělo být ověřeno, že zná pravidla karantény, zdržuje se na uvedené adrese, a má zajištěno testování. V případě opakovaného nepřijetí hovoru, by mělo být dodržení karantény ověřeno fyzickou návštěvou pracovníka KHS, případně Policií ČR. Vyhýbání se karanténě a její kontrole je protiprávní jednání,“ uvádí skupina

Nabízí se několik zajímavých otázek k plánu MeSES. Uvedu do „formuláře“ vymyšlené telefonní číslo nebo uvedu správné číslo, ale nebudu další měsíc po návratu brát telefonní hovory z neznámých čísel. Opravdu chce MeSES z tak zvaných „preventivních“ opatření udělat kovbojku s trestným činem ohrožování zdraví. Už jsem zaslechl výrok soudu nad mužem, který v době nouzového stavu ukradl v obchodě 5 housek a byl prvoinstančně odsouzen, pokud si dobře vzpomínám, na rok a půl natvrdo, protože již měl za sebou trestnou činnost a byl souzen podle pravidel nouzového stavu, který zpřísňuje sazby vězení a peněžitých trestů. Nakonec to dopadlo tak, že tvrdý rozsudek byl zrušen jako neadekvátní vážnosti přestupku.

Dle mého soudu zachutnala našim epidemiologům-zavíračům moc. Chtěli by si ji podržet co největší a snaží se toho dosahovat dalším a dalším strašením veřejnosti. Je pravdou, že česká společnost je v záležitosti nařízení rozpolcena. Polovina již nařízení, která jsou platná, stejně nedodržuje, a vláda či ministr zdravotnictví tak ruší opatření, která vesměs nejsou dodržována. Přitom počty nových případů trvale klesají již řadu týdnů i v obdobích, kdy se rušila opatření již dávno nedodržovaná. Z toho lze vyvodit jenom jediný závěr – ta opatření byla zbytečná a jen otravovala život té části populace, která je ještě dodržovala.

Strašení mutacemi je pak v zásadě nekonečný příběh. Po alfě, betě, gamě a deltě přijde epsilon a omega atd. atd. O každé se bude tvrdit, že je „neznámou“, nebezpečnější atd. atd. ad libitum. Znovu tak opakuji jen jedno jediné – s takovým přístupem se normality a návratu do ní vlastně nedočkáme. Je kupříkladu naprosto skandální, že epidemiologové typu Smejkala vůbec neberou do úvahy vývoj léků proti covidu. Existuje spousta již používaných medikamentů, které proti covidu fungují, a jednou z možností je tak zvaná „Trumpova kombinace“, tj. systém léků, který dostal exprezident Donald Trump poté, co u něj byla zjištěna infekce covidem. Příkladem může být i lék vyzkoušený v Izraeli. Před několika dny (16.2.2021 – poznámka autora) bylo v Izraeli oznámeno úspěšné vyzkoušení nového léku proti covidu-19. Dvacet devět z třiceti středně až těžce nemocných pacientů se z covidu-19 zotavilo a bylo propuštěno během pěti dnů z nemocnice, třicátý pacient se zotavil o něco později. Jde o zcela nový princip léčby, zaměřený na utišení tzv. „cytokinové bouře“ inhalací aerosolu obsahujícího speciální biologický preparát. Preparátem je glykoprotein CD24 v lipidových váčcích.

Není tedy vůbec nutné bazírovat na sedmdesáti- až devadesátiprocentní proočkovanosti populace. A je skandální, pokud jsou lidé v USA či v Rusku nuceni k očkování pod pohrůžkou ztráty zaměstnání.

Existuje proto jediná reálná cesta k normalitě. Přestat se řídit doporučeními samozvaných zachránců lidské populace a důvěřovat osvědčenému postupu. K němu samozřejmě patří i vakcinace, ale pouze a jenom na dobrovolné bázi. A prvním praktickým krokem by mohlo být, kdyby ze stránek Ministerstva zdravotnictví zmizely odkazy na počty nově infikovaných a počty nemocných na covid. Neuvádí se tam, kolik lidí se právě dnes seznámilo s diagnózou rakoviny, ALS, žloutenky, chřipky atd. atd. Nevidím proto žádný důvod, aby se v současnosti tento parametr vytruboval do světa. Vždyť se stejně tyto údaje jen zneužívají v politice, operuje se s rekordy apod. To prostě není cesta k normálnímu životu. A já i ve svém pokročilém věku chci žít opět normálně se všemi riziky, která skutečná normalita a osobní svoboda přináší.

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!