29.1.2023 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jezinky chtějí manželství

Manželství je staletími prověřená instituce. Existuje především kvůli zachování života a zachování rodu, rozuměj kvůli plození dětí. Legislativní zvýhodnění manželství coby svazku muže a ženy také existuje především kvůli dětem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 18.2.2021 8:06

Protože pořád opakovat Menšíka nebo Gotta v Lucerně už je fakt přes míru.

D. Stirsky 18.2.2021 8:04

Nu a bezdětní manželé? Není jich zase tak málo. Vdovský/vdovecký důchod pobírají vždy. Oproti tomu nesezdaní d 3 dětmi žádný vdovský/vdovecký důchod mít nebudou.

H. Kotaz 18.2.2021 8:04

No, v Německu si to časem srovnají do " normálu " muslimové. Tady v ČR, snad dostane přednost zdravý rozum.

H. Kotaz 18.2.2021 8:02

Také nechápu, na základě čeho ( že by protekce ? ) je stále ještě v ČT/veřejnoprávním médiu.

D. Černá 18.2.2021 7:56

No jo, to mně připomíná jednoho maďarského konzervativního poslance EU, který tak dlouho bojoval za tradiční křesťanskou rodinu a proti homosexuálům, až ho načapali na mejdanu kousek od parlamentu ve chvíli, kdy měl v análu zasunutého kolegu po koule, v orálu na střídačku dva, z toho jednoho mulata a ten večer už jel třetí kolo a čekal na Hynka Blaška, který je tak tupý, že cestou tam zabloudil a nestihl to.

Jak se sakra ten Orbánův bojovník proti homosexuálům jmenoval...aha, Pepa Szájer?;-D

M. Krátký 18.2.2021 7:54

jasná zpráva - mám takovou švagrovou a je vysmátá - jdu blejt velebnosti !!!!!!

J. Fráňa 18.2.2021 7:51

Brzy budeme řešit jestli jde o polygamii a pedofilii, nebo o svobodu vyznání. Budeme řešit zoofilii, protože onen člověk přeci také nemůže za svou sexuální orientaci, narodil se tak. O co je horší než muslim, homosexuál, nebo pedofil. Německo již tyto problémy řeší, tedy kromě zoofilie. Tak vzhůru k lepším zítřkům.

J. Fráňa 18.2.2021 7:42

Institut manželství vznikl, aby stát podpořil plození dětí a chránil je. Proto vdovský důchod, proto společný majetek nabytý v době manželství atd. Je to výhoda, kterou společnost motivuje muže a ženy, aby plodili nové poplatníky. Homosexuálové nesplňují základní podmínku pro udělení této výhody. A základ. NA VÝHODU NEMÁ NIKDO ŽÁDNÉ PRÁVO.

D. Zítko 18.2.2021 7:25

Na Jílkové trapárny se již dlouho nedívám, ale autor má mé sympatieR^

D. Stirsky 18.2.2021 7:08

Diskusi jsem viděl. Je pravda, že oba pánové příliš "tlačili na pilu", byli slušní, ale zároveň jak pytel blech. Což mně docela vadilo! Jenže! Štěpánek a mnozí jemu podobní si "ty dva" spojuje pouze s jednou (či několika) sexuálními praktikami. Ostatně já tvrdím, že čeho je mysl plná... Stejnopohlavně nejsou orientováni jen muži, ale kupodivu i ženy - což našemu zhrzenému a odmrštěnému milenci ČTV jaksi uniklo. Nelpěl bych na názvu onoho svazku, podle mých zkušeností je to mimo jiné i otázka věku. Starší - jako já - by "manželství" nezvolili, mladší tento výraz užívají zcela běžně. Základ je ovšem v tom, co přisprostlému "análistovi" Štěpánkovi jaksi uniklo. Jde totiž o to, že ti tva/ty dvě se mají docela obyčejně rádi/rády a že ten druhý člověk, ať už jej nazveme jakkoli, je pro prvého tím nejbližším člověkem na světe (a naopak). Proto by měli/y mít, žijí-li ve svazku, naprosto stejná práva ale i povinnosti (!), jako např. bezdětní hetero-manželé.

P. Abner 18.2.2021 6:41

Štát akože vychádza v ustretí osamelým matkám, ktoré ovšem osamelé (nie všetky samozrejme) vôbec nie sú. Žijú s partnerom bez papierov a čerpajú výhody na ktoré tie, čo žijú v oficiálnom zväzku nemajú nárok. Jedna z mnohých absurdít tejto pomýlené doby.

I. Štípek 18.2.2021 6:28

Je to přesně tak.

I. Štípek 18.2.2021 6:26

Je to tak.

M. Krátký 18.2.2021 4:22

naprostý souhlas - jen malá výhrada ke konstatování v úvodním odstavci - viz zde : Legislativní zvýhodnění manželství coby svazku muže a ženy- konec citace - dnes se spousta nesezdaných párů - kde se ženy chovají jako "samoživitelky" na což dostávají od nás ( ne od státu - ten nic nemá - ten je jen správcem našich daní ) finanční podporu a nám se tím vysmívají !!!!!!

M. Grundmann 18.2.2021 0:57

Hlavní motivací těchto požadavků nejsou žádná nová práva pro homosexuální páry, ale jejich snaha vnutit ostatním svůj pohled na svět. Chtějí, aby každý uznal, že homosexuální a heterosexuální pár jsou totéž. Chtějí, aby každý přijal názor, že je rodina nepodstatný detail v lidském životě. Že je sexualita nepodstatnou osobní záležitostí každého člověka a že jsou jiné, daleko podstatnější věci. Například vztahy Tchaj-wanu s Čínou.

Je to snaha o převýchovu společnosti, nikoliv boj za nějaká občanská práva.