29.11.2023 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jezinky chtějí manželství

Manželství je staletími prověřená instituce. Existuje především kvůli zachování života a zachování rodu, rozuměj kvůli plození dětí. Legislativní zvýhodnění manželství coby svazku muže a ženy také existuje především kvůli dětem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tesařík 18.2.2021 10:52

Už náčelník Mamutík byl homoděj.

J. Sedlář 18.2.2021 10:59

Ehm. Číst umíte. Bravo. R^ Teď ještě chápat psané. Kde tvrdím něco o homosexualitě? ;-)

Je tradiční a zažité, že manželství je svazkem ženy a muže (PS 1 a 1).

P. Moravčík 18.2.2021 11:41

Je to tradičné a zažité. Chcete tvrdiť opak? Manželstvo je inštitúcia, ktorá má jediný účel - chrániť novú generáciu. Je to len samostatný výraz pre bežnú biologickú (!) prax. Trvalé páry s týmto jediným účelom sú bežné aj u väčšiny vývojovo vyšších živočíchov, je to proste prírodný výber najvhodnejšej ochrany života pri druhoch, kde sa mláďatá rodia neschopné okamžitej samostatnej existencie. Alebo viete o homopároch u chobotníc alebo trebárs u netopierov?

E. Korbelová 18.2.2021 13:24

Zopakujte si biologii. Jeden z našich nejbližších primátů šimpanz trpasličí neboli bonobo má tak pestrý sexuální život, že by vám z toho šla hlava kolem. Většina vyšších živočichů nežije v párech, nejčastější je to u ptáků a najdou se kupodivu i podle vaší terminologie nižší živočichové, kteří jsou si celý život věrní. Mám dojem, že párovost se vyskytuje i u některých vašich netopýrů, ale to si nejsem jistá. A jestli počítáte mezi vyšší živočichy medvědy, tak to jste úplně vedle. Medvědice má co dělat, aby medvědí samci, a to i v případě že jsou otci medvíďat, tato nesežrali.

P. Moravčík 18.2.2021 15:07

Oháňate sa výnimkami z pravidla. Lev nezožerie svoje mláďatá, ale mladé iného otca. To isté robí viacero zvierat, aj medveď. Bonobovia praktikujú homosexuálny styk v rámci utužovania vzťahov v tlupe. Inak homosexuálne správanie (nie homosexualita u zvierat!) nemá ako cieľ tvorbu stabilného páru. Asi ako je homosexuálne správanie sa v uzavretých mužských (ale aj ženských) skupinách - väznice napríklad. Absolvoval so Prírodovedeckú fakultu, odbor biológia. Pred tými 40 rokmi ešte veda bola zrejme na veľmi nízkej úrovni, keď o homosexualite u zvierat (napr. u samcov hrdličiek - cit. prof. Ferianc) sa nikdy ani neuvažovalo inak ako o vybití pohlavného stresu u neúspešných samcov. Vyššie živočíchy tvoria trvalé alebo dočasné páry na výchovu mláďat. U niektorých druhov nie sú samci obdarení otcovským pudom (môžeme sa baviť o dôvodoch), vo všeobecnosti, tam ide len o rozmnožovací akt. Starostlivosť o potomstvo je však všeobecný (aj keď nie 1000 % - aby ste ma zase nechytala za slovo) jav a jeho aplikovanie v prírode môže byť rôzne. Stále však tvrdím, že najbežnejšie je tvorenie dočasných alebo trvalých párov, pretrvávajúci aj po vyvedení mláďat, asi sa to osvedčilo. Ale aby sme neodbočili od hlavnej témy - Frantíci spáchali hodinový dokument o prirodzenosti homosexuality v prírode. Dávali to na Spektre, vydržal som tie nezmysly a prekrútené fakty pozerať pol hodiny, potom som to vypol. Trochu ma to teraz mrzí, mal som si ho aspoň nahrať, viac to neopakovali. Mohol by som Vám na príkladoch ukázať ako sa dá falšovať skutočnosť.

Celá zoológia a botanika je o tom, ako sa úspešne rozmnožiť, pozrite si hociktorú učebnicu. Ale homosexuáli sú zrejme na vyššom stupni vývoja, ktorý my nechápeme:-/.

E. Korbelová 18.2.2021 19:54

Já jsem před čtyřiceti lety absolvovala Vysokou školu zemědělskou, a tehdy byly jen počítače velikosti školní třídy a genetika se v socialistickém školství dostávala z kategorii buržoazních pavěd. Všechno se vyvíjí, jen někteří lidé lpějí na svých dogmatických názorech. Vaše zaujetím "tradičním manželstvím" je stejně fanatické, jako snaha některých blmců vidět rasismus i v černém kafi. ;-D

J. Jurax 18.2.2021 20:11

Ehm ... všechno se vyvíjí, to jo. Ovšem ne vždy k dobrému.

E. Korbelová 19.2.2021 9:17

Jen jsem nepochopila jedno, my polovzdělanci v zoologii jsme se učili, že rozdělení na vyšší a nižší živočichy je dáno existencí struny hřbetní. Na vysoké škole ve vaší době toto rozdělení bylo bráno podle existence párového rodičovství a společné péče o potomstvo u samce a samice? Takže takový slon je vlastně nižší živočich stejně jako například tasemnice?;-D

M. Krátký 18.2.2021 4:22

naprostý souhlas - jen malá výhrada ke konstatování v úvodním odstavci - viz zde : Legislativní zvýhodnění manželství coby svazku muže a ženy- konec citace - dnes se spousta nesezdaných párů - kde se ženy chovají jako "samoživitelky" na což dostávají od nás ( ne od státu - ten nic nemá - ten je jen správcem našich daní ) finanční podporu a nám se tím vysmívají !!!!!!

P. Abner 18.2.2021 6:41

Štát akože vychádza v ustretí osamelým matkám, ktoré ovšem osamelé (nie všetky samozrejme) vôbec nie sú. Žijú s partnerom bez papierov a čerpajú výhody na ktoré tie, čo žijú v oficiálnom zväzku nemajú nárok. Jedna z mnohých absurdít tejto pomýlené doby.

M. Krátký 18.2.2021 7:54

jasná zpráva - mám takovou švagrovou a je vysmátá - jdu blejt velebnosti !!!!!!

M. Grundmann 18.2.2021 0:57

Hlavní motivací těchto požadavků nejsou žádná nová práva pro homosexuální páry, ale jejich snaha vnutit ostatním svůj pohled na svět. Chtějí, aby každý uznal, že homosexuální a heterosexuální pár jsou totéž. Chtějí, aby každý přijal názor, že je rodina nepodstatný detail v lidském životě. Že je sexualita nepodstatnou osobní záležitostí každého člověka a že jsou jiné, daleko podstatnější věci. Například vztahy Tchaj-wanu s Čínou.

Je to snaha o převýchovu společnosti, nikoliv boj za nějaká občanská práva.

I. Štípek 18.2.2021 6:26

Je to tak.

I. Štípek 18.2.2021 6:28

Je to přesně tak.

P. Moravčík 18.2.2021 11:43

Presne takR^.