19.9.2019 | Svátek má ZitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Je toho dostŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 1.6.2011 10:31, přehled diskusí

Všechno už tady bylo, ale prezidentovi je odpor k EU nade vše.:
Autor: V. Křepelka Datum: 30.5.2011 14:39

Zdá se, že pro našeho pana prezidenta kdokoliv pochybující o EU či ji přímo napadající je hrdina dne. Viz Ladislav Bátora před Hradem s cedulí "Hermane, jdi domů". Že dlouhodobě jeho činy a výroky rezonují s pány Rysem-Rozsévačem, Krychtálkem či Emanuelem Moravcem nebo v Norimberku popraveným vrchním Hitlerovým židobijcem Juliem Streicherem, to se nějak nevidí nebo nechce vidět.

Re: Všechno už tady bylo, ale prezidentovi je odpor k EU nade vše.:
Autor: V. Vašek Datum: 30.5.2011 17:52

On je to paradox, ale dnes je módou být politicky nekorektní. Ale ať už pan Bátora nebo pan prezident si nějak nekladou mez, co je jen politicky nekorektní a co je bohapusté plácání, nebo až urážka, popřípadě dost nebezpečné názory, schované pod líbivým xichtíkem. Já nejsem žádný levicový intelektuál, ani užitečný idiot, jak tu někdo o p. Pavlátovi dost hloupě a bez znalosti věci psal. Ale to, co ve svých článcích a svými činy prezentuje pan Bátora je prostě vrchol zaprděnosti okořeněný antisemitizmem a rasizmem toho nejhloupějšího ražení.

Na struny davu pan Bátora a celé DOST hrát bohužel může, i když soudný člověk nad jeho hloupostí mávne rukou a řekne si: No co, další, s kterým na pivo nepůjdu. Horší je, že to ale nejsou pivní kecy, jsou to kecy promyšlené vzdělaným, i když patrně omezeným člověkem.

Jen mi nějak pořád neleze do hlavy, jak může podobnou iniciativu ztroskotanců podporovat pan prezident. Ale asi je to z jeho strany jen povedená taškařice. Doufám.

Re: Všechno už tady bylo, ale prezidentovi je odpor k EU nade vše.:
Autor: L. Bátora Datum: 1.6.2011 10:31

Milý pane Vašku, který můj konkrétní článek, v němž jste spatřil "vrchol zaprděnosti okořeněný antisemitismem a rasismem toho nejhloupějšího ražení", máte zde prosím na mysli?

Ještě k "hilsneriádě" !:
Autor: S. Rehulka Datum: 30.5.2011 13:58

V roce 1968, těsně před sovětskou okupací, jsem v novinách (neneštěstí si nepamatuji, jestli Lidové Noviny, nebo Svobodné Slovo), jsem četl maličký článek, že někde v Jižních Čechách zemřel ve starobinci nějaký Hrůza, který se před smrtí přiznal, že svoji sestru, Anežku Hrůzovou, zavraždil on sám !

Prý to udělal, aby jí nemusel vyplatit podíl z polnosti po rodičích. Narafičil to tak, aby to vypadalo jako "rituální" vražda a tehdy se mu to povedlo. Hilsnera obhajoval tehdy mladý TGM, kterému čeští antisemité říkali "židofil" !

Tehdy, díky sovětské okupaci měli lidé jiné starosti, než o historii a navíc, ten primitivní antisemitismus tam byl a je! Židé mají jistě mnoho chyb, tak jako každý národ, ale u nás to zveličovala česká závist k majetným a vzdělaným spoluobčanům. Ovšem, nedělal bych tomu rovnítko k nepřátelství k Cikánům, tam jsou důvody daleko opodstatněnější ! Mimoto, nenamlouvejme si báchorky, rasismus je přirozený a vlastní všem rasám i národům. Jsou to jenom lidé !

Re: Ještě k "hilsneriádě" !:
Autor: M. Martinovská Datum: 30.5.2011 15:29

Díky, to je zajímavá informace, pane Řehulko.

Re: Ještě k "hilsneriádě" !:
Autor: V. Křepelka Datum: 30.5.2011 15:45

Hilsnera neobhajoval TGM, ale JUDr. Auředníček, přidělený advokát ex offo, který ovšem svoji roli bral více než vážně a pocitvě. TGM do toho vstoupil, když si ověřil, jak neuvěřitelně děravá je obhajoba a jak je samotný obhájce osamocen a napadán. Na stránkách svého časopisu Athaeneum případ jak se dnes říká medializoval. Hlavním motivem jeho aktivity nebyla ani tak obhajoba Hilsnera samotného, kterého považoval spíše za darebáka zralého pro polepšovnu. Hlavně mu vadil fakt, jak hluboko se ujal mýtus o rituální vraždě. (Kdo nevěří v rituální vraždu, není správný Čech). Sám TGM byl tak napadán, že už hodlal hodit ručník do ringu a odstěhovat se s rodinou do Vídně. V této krizi jej podržela manželka Charlotta. JUDr. Auředníček skutečně přesídlil raději do Vídně a po roce 1918 nepřijal Masarykovu nabídku místa v diplomatických službách nového státu a zdvořile za ni poděkoval.

Re: Ještě k "hilsneriádě" !:
Autor: V. Křepelka Datum: 30.5.2011 15:48

promiňte, děravá byla samozřejmě obžaloba

Re: Ještě k "hilsneriádě" !:
Autor: M. Martinovská Datum: 30.5.2011 16:18

TGM byl statečný člověk, i jeho odpůrci oceňovali jeho přímost. Zajímavé je, že jsem narazila v Ruských předrevolučních novinách na aféru Beilis a následné pogromy - obvinění z rituálńí vraždy v ruských podmínkách - až v roce 1911 - dost později, než u nás - v těch novinách byli zřejmě o rituální vraždě přesvědčeni.

Re: Ještě k "hilsneriádě" !:
Autor: S. Rehulka Datum: 31.5.2011 9:47

Pane Křepelko, děkuji za upřesnění, to jsem nevěděl, tehdejší článeček (1968), byl malý a já jsem dále nebádal, chystal jsem se do Svobodného Světa.

Rasizmus naruby:
Autor: J. Pernica Datum: 30.5.2011 13:42

No nevím, ale spíše se klaním k názoru, že za antisemitismus si mohou židé sami, zejména pak jejich nesnášenlivé náboženství (které je však snášenlivé?). Jak je možné, že židé rozprchnutí do celého světa se dosud neasimilovali? Dnes je jen málo lidí, co pozná žida, takže postupné smíchání s obyvatelstvem dané země by neměl být problém. Měli na to pár tisíc let, takže se ptám proč?

Toto je snad jeden ze spolehlivých zdrojů, který by neměl být nařčen z rasizmu.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/blizkyvychod/_zprava/820887

Re: Rasizmus naruby:
Autor: S. Ševeček Datum: 30.5.2011 14:31

Asimilace? To není nic pěkného pro příslušníky cizího etnika. To by neměli podporovat ani většinoví obyvatelé sami.

Jo, přizpůsobení se a ponechání si národního vědomí, to je něco jiného - za to plaiduji. Dnešní pojetí "národního státu" jako státu občanů je zajisté vhodnou platformou.

Na druhé straně - máte možná pravdu v tom, že současnost se všemi těmi lidskými či zvířecími právy, která jsou de facto nároky, vedoucí k diskriminaci "nemenšin"  a vynucování si neoprávněných preferencí (což užitečný idiot není schopen domyslet), vede k vyvolání reakce a v tomto smyslu provokuje ty, kteří pak jsou označeni jako rasisti.

Domnívám se, že Pavlátův text je v tomto smyslu - a právě proti D.O.S.T. - provokací ... asi to ten užitečný pán nedomyslel. Nebo mu to nakukali?

Re: Rasizmus naruby:
Autor: V. Křepelka Datum: 30.5.2011 14:43

Nikde se židé neasimilovali a nestotožnili s majoritní entitou jako v Německu. Za 1. světové války hrdinně krváceli za německého císaře. Jak se jim nacisté odvděčili, víme všichni. Jejich hlavní problém spočíval v tom, že patřili k tém majetnějším a z čeho měl Hitler financovat válku?

Re: Rasizmus naruby:
Autor: V. Vašek Datum: 30.5.2011 17:57

Proboha, co to tady bzdíte? Komu kdy mohlo z racionálních důvodů vadit, že se židé plně neasimilovali? Co komu provedli? Kdo naopak z nich celkem slušně profitoval? Navíc celá euroatlantická společnost je celkem bez řečí postavená na základech židovských, helénských a křesťanských. To, že si něco od starší civilizace vezmeme a pak si žijem trochu jinak, přece neznamená, že jí musíme plně asimilovat.

Re: Rasizmus naruby:
Autor: H. Lukešová Datum: 30.5.2011 19:31

Nemyslím si, že by se Židé neasimilovali. Nikdy stát nevyžírali, platili si vždy a vše ze svého... Na rozdíl od Arabů, Turků, černochů a Cikánů, kteří žijí jen a jen z dávek a pracovat nehodlají...

Je toho dost:
Autor: S. Netzer Datum: 30.5.2011 8:33

I jiné texty, jejichž autoři jsou členy této skupiny "fašizujících maloměšťáků", která se s podporou Hradu pokrytecky a eufemisticky vydává za "autentické konzervativce", svědčí o jejich vulgárním antisemitismu. Příznačné jsou především dva články "geniálního" Adama B. Bartoše.

V prvním nazvaném Hluboký výstřih Silvie Lauder (http://www.akce-dost.cz/20110428.htm) omílá autor standartní antisemitské klišé o "příslušnici vyvoleného národa", která si je jistá "silami, které ji chrání", píše tak, aby se to "Sorosovi a dalším líbilo". Naprostý vrchol nechutnosti představuje výraz oblíbený u neonácků "JewSpeak 3.0".

Druhý, nazvaný Jak se "dělá" antisemitismus (http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/jak-se-dela-antisemitismus/) neomaleně a bez jakýchkoli zábran rozvíjí tradiční klišé všech antisemitů, že za antisemitismus si mohou Židé sami. "Geniální" autor seznamu pravdoláskařů se v něm pokrytecky rozhořčuje nad "TOP seznamy" („Zprávy o stavu antisemitismu v České republice za rok 2010“) ..., které "antisemitismus jen přiživují či dokonce vypěstují i u lidí, kteří by jinak proti Židům nikdy nic neměli." Řeč je o "židovských úderkách" (Simon Wiesenthal Center, ADL), a o "strašení, žalování a hraní na strunu údajné viny".

Jednoznačněji se tito "autentičtí konzervativci" snad nemohou vyjádřit.

Dobrý den, pane Janyško.:
Autor: S. Vaněček Šauerová Datum: 30.5.2011 7:35

:-)