Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
K. Janyška
Skutečné právo je jen jedno ! Pravé právo evoluční soukormé ! Právo veřejné jsou jen pravidla vládnutí !
Že to celé zasvinili iuspozitivisté dalšími a dalšími děleními a výmysly je jiná věc ! Dnes se považují za právo dokonce i příkazy ! Proto je ve světě tak ohrožen mír, svoboda a spravedlnost ! Dzp.
F. Eliáš
Demokracie není diktát
Nicméně o čemkoli by mělo rozhodovat většinové mínění.
M. Vondráček
Re: Demokracie není diktát
O čemkoli ?? Umíte si představit jak by dopadlo referendum o placení daní ?? A před 500 sty lety taky nebyla Země placatá , i přesto, že si to myslela většina lidí ....
P. Kalina
Řeč byla o veřejném sektoru
EU chce regulovat poměry zastoupení obou pohlaví ve veřejném a politickém sektoru, to ostatní je apel, který je tak potřeba brát. A když tedy se nad tím tak zamýšlím, nechápu, co na tomto apelu panu Matějkovi tak vadí. Ženy určitě zvládnou sedět v dozorčích radách stejně jako muži. Když ovšem je tam muži nepustí, tak tam logicky zastoupeni nebudou. Ostatně - nadnárodní korporace nezřídka využívají nejrůznějších státních pobídek a spolupráce, takže logika v tom apelu je. Nezřídka se zde čerpá z veřejných prostředků a ty vznikají za přispění mužů a žen. Takže to přirovnání s tím golfovým klubem jaksi nesedí. Golfový klub nedostává pobídky a úlevy na daních v řádu miliard jako leckterá "soukromá" společnost. Atd. Problém je prostě širší.
J. Kanioková
Jezusmarjá, co Matějkovi vadí? Diktát EU !
Proč u nás není víc žen třeba v politice? Protože jich tam ani tolik není. Prostě se jim nechce do situací, kdy by o svůj mandát "musely bojovat", prodělat volební kampaň. Nebo se ani neženou do nejvyšších profesních funkcí, protože je to hodně náročné a ony tuší, že by to bez ztráty kytičky nezvládly. Toto je normální vysvětlení. Dokonce i ta ČSSD, která na to má jakýsi paragraf, nesehnala ženské do výboru či vyšších funkcí. A to se fakt snažila, pořád o tom bylo cosi v novinách. Takže je to zcela přirozený stav a debilní EU do toho nemá co strkat rypák. Když na to nějaká žena má náturu a odvahu, tak se tam propracuje i bez příkazu z Bruselu. To je ryze levičácký výmysl, uměle cosi tvořit, protlačit !
J. Ráž
Kvóty poměru mužů a žen jsou antidemokratické
Moc se mi líbila tato příhoda: Na hřišti National Golf Club Augusta (hraje se tam jeden s nejprestižnějších golfových turnajů t.zv. Masters) nesmějí hrát ženy. Populární americká moderátorka Oprah Winfrey si pozvala do studia k diskuzi zástupce majitelů hřiště a známou feministku kritizující tento stav (tuším, že to byla Amalia Bloomer, ale nevím to jistě) a těšila se na souboj. Debata byla ukončena okamžitě po této větě zástupce NGCA: "My jako vlastníci hřiště a členové vedení klubu jsme se rozhodli, že náš klub je ryze pánský a na našem hřišti mohou hrát jen členové klubu a gentlemani, které si ke hře pozvou. A nehodláme na tom nic měnit". Pak se zvedl a odešel. Myslím si, že toto je projev ryzí demokracie: Vlastník se nějak rozhodl, je to jeho svaté právo a nikdo nesmí do tohoto jeho práva vstupovat. Použil jsem tuto příhodu jako ilustraci mého názoru: Projev vůle jakékoliv zájmové skupiny mající za cíl snahu o omezení suverenity rozhodování o tom, kdo bude v řídícím orgánu privátní organizace, a je jedno jedná-li se o golfový klub nebo průmyslový podnik, politickou stranu nebo občanské sdružení, je projevem směřujícím k potlačení demokracie a měl by být jako takový prohlášen za nezákonný.
B. Rybák
Genderová korektost
Pokud vím, tak ani v kriminálech zastoupení žen zdaleka nedosahuje k spravedlivé genderové rovnosti a přitom je řešení tak jednoduché: Ty pomýlené ženy, které se nechtějí aktivně zúčastnit politických a ekonomických procesů, poslat na převýchovu do lágrů.
P. Čech
Ano
Základem t.zv. "demokracie" v ČR je diktát. Zejména proto, že není naplněn význam pojmu demokracie, t.j. vláda občanů. To, co je obsahem článku pana Matějky je jen tohoto důsledkem, nikoliv příčinou. Příčinou jsou samotné volby, jeden ze základních předpokladů demokratické soutěže. Poměrný volební systém, který nikdy nemůže vyústit ve vládu většinové vůle občanů. Většinové, to je nadpoloviční. Důsledek tohoto můžeme vidět nyní nejen v Praze. Poměrný systém totiž předpokládá absolutní nutnost tvorby všelijakých povolebních koalic, aby většinovost byla uměle vytvořena. Ona však vytvářena není, pouze hrotí problémy. Je to z jednoho velmi prostého důvodu. Vyhandlované koalice nejsou lidmi, tedy voliči, demokraticky voleny. Jsou lidem nadiktovány, někdy (pouze někdy) na základě vůle politických stran, tedy v ž d y menšinových sdružení občanů. Koalice jsou sice legální, nikoliv však legitimní, tedy založené na zákonném oprávnění. Ono zákonné oprávnění mohou jakékoliv koalici dávat jedině a pouze volby a nebo referendum. Jak je ovšem známo, žádné volby povolební kolici nedávají oprávnění k existenci, tedy legitimitu. Koalice namají žádný mandát voličů k vládnutí, žádný demokratický mandát byť jen jednoho voliče. To je totiž ona t. zv. "demokracie", existující v České republice. Mohou-li si toto něco dovolit podle zákonů (a to mohou) politické strany, někdy pouze skupinky lidí v rámci politických stran, je něco špatného ve státě Dánském, pardon, v České republice. Tím něčím špatným jsou zákony, vč. ústavy, které tohoto kozopsa, neboli paskvil, umožňují. Každá pozitivní diskriminace se tak stává jevem pouze druhotným. Je-li totiž možné něco, je možné cokoliv.
B. Rybák
Re: Ano
Politika vládnoucí koalice, je ve většinovém volebním systému možná skutečně bližší mínění těch voličů, kteří ji (mnozí možná s přemáháním) volili, než v systému poměrném. Mnohé názory ale přestanou být slyšet a mnozí voliči proto nemají komu dát svůj hlas. Výsledek většinových voleb velice závisí na způsobu, jakým jsou vytvořeny volební obvody. A ani v něm není zajištěno, že volební sliby budou plněny, ani to, že se budou blížit skutečným přáním voličů, zvláště když mediální prostor ovládne politická korektnost, multikulturnost, enviromentalismus, feminismus...a podobná agresivní umělá náboženství (u nás navíc jsou tato media velice nečeská). Volební systém není hlavním problémem současné demokracie.
K. Janyška
Ano, základem demokracie je diktát ! Diktát většiny !
Zcela mylná technická konstrukce, stále používaná, neboť právě to vede k totalitě ! Většinové hlasování bez efektivní, institucionalizované a opravdové korekce soukromým právem je cestou do totalitních pekel ! Dzp.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz