8.8.2020 | Svátek má SoběslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Je rodina nahraditelná dobrou péčí?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 5.2.2016 16:43, přehled diskusí

Jednooborový specialista na Killénovou a Barnevern nemá:
Autor: I. Patta 677 Datum: 5.2.2016 16:43

Pane autore, z článku "Spor o děti v Norsku" jsem vyrozuměl, že jste vzděláním dětský psychiatr. Podle závěrů uvedeného článku Vás velmi ovlivňují sociologové. Vězte, že sociologové jsou ničitelé rodin. V 60. letech min. století ignorovali úlohu prarodičů při výchově dítěte. V 80. letech pak udělali sociologové totéž s rodiči. Pro sociology je narození dítěte sociální událost a dítě není dítětem ve smyslu plnohodnotného sociálního subjektu; dítě je pro sociology pouhý objekt sociální péče. Vývoj naší sociologie směrem k Barnevernu demonstroval prof. sociologie I. Možný, když řekl: "Rodina se skládá z matky, dítěte a sociálky." Zapamatujte si prosím, že plnohodnotnou výchovu dítěte může zajistit jen třígenerační rodina. Více na adrese: http://sociologie.netstranky.cz/

Stopp Barnevernet og Norges :
Autor: J. Kanioková Datum: 2.2.2016 23:04

https://www.youtube.com/watch?v=lraFTuV5XNE&feature=share

Nahraditelná?:
Autor: Š. Hašek Datum: 2.2.2016 21:14

Určitě! Možná ale tak až v nouzi nejvyšší! Platilo za Masaryka. Vodjakživa. Byli kmotrové/kmotřičky.

Dnešní modernobl-ci ovšem tvrdí a za chvíli tomu bude muset uvěřit i maturant dle Šiklové, že tzv. "dobrá péče" jest rovnocenná rodinné, ba lepší než rodina, ovšem na základě jednoho zjištění, že nějaký zákonný otec někde někdy ztloukl děti (i manželku)! Právo na vyrobené dítko na přání (v průmyslu dle Dienstbiera/Schw.) bude mít i zoufalec, který sám neví, co má mezi nohama.

Zkráceno, zjednodušeno.

Pryč s rodinou. A na "posílení rodiny" si pozvěme Afričany!

Evropská emancipace - :
Autor: J. Kyselková Datum: 2.2.2016 19:40

- "záchrany dětí na udání cizí osoby" se stává jednou z nejhorších zločinů proti lidskosti - jak na biologické rodině - rodičích, ale hlavně na b e z b r a n n ý ch dětech. Odvlečení dětí k cizím lidem je doživotní těžké trauma všech postižených.

Jako rodiče nejsme dokonalí, ale bezpečí a prospěch vlastních dětí je naším nejdůležitějším životním posláním. Rozporuplné požadavky zákonů juvenilní judikatury se stávájí životní katastrofou pro její polapené oběti.

Re: Evropská emancipace - :
Autor: Š. Hašek Datum: 2.2.2016 21:15

Asi tak.

Výsledkem uvažování:
Autor: J. Schwarz Datum: 2.2.2016 15:27

jestli jsou děti rodičů nebo státu se mínění - spolu s růstem byrokratizace, vlivu nejrůznějších "expertů" a moci státu - přiklání na stranu státu. Výsledkem je, že rodiče rodí státu čím dál míň dětí a ten se je snaží "nakupovat" v cizině. Neboť údajná "potřeba" imigrace ničím jiným není. Tam, kde jsou děti jasně rodičů s množstvím dětí problém není. I bez kohort dětských psychologů a sociálních pracovnic.

Obávám se velmi, a nepřeji si to, že civilizace obchodem:
Autor: K. Janyška Datum: 2.2.2016 15:11

povede k likvidaci tradiční rodiny. Počátky tohoto dramatu už vidíme, tzv. single a metrosexuálové a lesky, těch se vyrojilo, mají jiné starosti, než zakládat rodinu v jejím původním tvaru a významu. U nás je rozvedeno na 60 % manželství. Ale akce budí rekci, tak uvidíme časem... Dzp.

Re: Obávám se velmi, a nepřeji si to, že civilizace obchodem:
Autor: Š. Hašek Datum: 2.2.2016 21:18

Uvidíme.

V krátkém časovém horizontu jest zaděláno na sestup. Skoro pád.

Za potlesku a stesku levičáků.

Opět pokládám otázku::
Autor: J. Lepka Datum: 2.2.2016 12:16

Má ta dáma vlastní děti ?

Zatím bez odpovědi.

Re: Opět pokládám otázku::
Autor: Š. Hašek Datum: 2.2.2016 21:24

Většinou jsou nejchytřejší ty, co nejsou ještě ani ženami. Tedy bezdětné.

Byly doby, kdy bezdětným nad třicet nikdo neubližoval, ale též jejich hlasu nepřikládal až takovou váhu. Protože proti nim stály matky s třemi dětmi a jedním spokojeným mužem.

Platilo i pro muže, kterým bylo čtyřicet a "furt chodili za slečnama". Doby se mění.

Velice zkráceno, zjednodušeno.

Každá instituce musí mít vnitřní i vnější zpětné vazby.:
Autor: M. Prokop Datum: 2.2.2016 9:05

Barnevernet je nemá, případně nejsou dostatečné. Konec konců, ani naše sociálka v té věci není dokonalá.

Barnevernet je typická ukázka toho, kam až se může snaha o dokonalé dobro, "říznutá" místy soukromými zájmy, dostat.

Re: Každá instituce musí mít vnitřní i vnější zpětné vazby.:
Autor: R. Brzák Datum: 2.2.2016 10:18

Podstatné je, že dělám-li dobro svou mocí nad druhými, potažmou mocí, ze které se nezodpovídám, moc mne zkorumpuje a já moc zneužiji.

Re: Každá instituce musí mít vnitřní i vnější zpětné vazby.:
Autor: M. Prokop Datum: 2.2.2016 12:01

Na to jsou ty zpětné vazby.

Re: Každá instituce musí mít vnitřní i vnější zpětné vazby.:
Autor: Š. Hašek Datum: 2.2.2016 21:28

Typický Hitler/Stalin úřad. Nemá cenu to dále rozebírat. Něco jako naše Šabatová.

Ještě "že jsme zavostalejší" než ti norští rybáři (neměli najít ropu, potom se z toho blbne).

""stát má povinnost intervenovat v případech,:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.2.2016 1:00

kdy je péče ze strany rodičů špatná.""... No, a tady je ten základní zádrhel... Kdo to "udá"? Kdo to určí? Kdo to odsouhlasí, potvrdí? Naprosto precizně, nevyvratitelně? Z naprosto nezávislých stran?

K Barnevernu - nepochybuji o tom, že většina případů je řešena solidně, jenže co s těmi případy, kdy to tak není? Je téměř jedno, vyjde-li prvotní impuls z chybného úsudku, nebo za účelem získání cíleného výsledku, když konkrétní "udavač" chybu nepřizná, a ve svém zájmu skutečnosti zkresluje, manipuluje důkazy a lže.

Stručně řečeno, je třeba říct, že ve většině případů jsou děti odebírány rodičům na základě SUBJEKTIVNÍHO úsudku, s často "lehkými" argumenty. Jak lze odebírat, rvát děti z rodičovské náruče, aniž je jasné, že rodiče jsou "nezpochybnitelně zrůdy"? Co to je za systém, proboha?

Tento současný stav norského systému ODEBÍRÁNÍ dětí prakticky nabízí možnost - "ospravedlnit" dodatečně nesprávné rozhodnutí v prvním stupni. Je to pak už jen na - tvrzení proti tvrzení, a lidi s hroší kůží se vyskytují v každé lidské skupině.

Někteří odborníci říkají, že si nemohou dovolit nesouhlasit s CPS- http://www.abcnyheter.no/nyheter/norge/2015/06/30/194408491/noen-sakkyndige-sier-de-ikke-har-rad-til-vaere-uenig-med-barnevernet

A jelikož se tam moc nepreferuje biologický princip...:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.2.2016 1:11

Biologický princip - pro CPS největší předmět odporu - http://jdem.cz/bwqbn5

CPS zkreslení skutkového stavu - http://www.barnevern.org/barnevernets-fordreining-av-fakta/

Horne v roce 2013: - Norský Barnevernet není nad zákonem - http://www.abcnyheter.no/nyheter/2016/01/17/195193620/horne-i-2013-virker-som-barnevernet-har-sine-egne-lover-over-norsk-lov

Přehodnocení pěstounské péče: Molly McGrath Tierney na TEDxBaltimore 2014 - https://www.youtube.com/watch?v=c15hy8dXSps

Molly McGrath Tierney: Pěstounská péče je špatný nápad - https://nationalparentsorganization.org/blog/22446-molly-mcgrath-tierney-foster-care-is-a-bad-idea

Re: A jelikož se tam moc nepreferuje biologický princip...:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.2.2016 1:30

To je sice k Anglii, ale - Chraňte nejlepší zájem dítěte (přes hranice) v Evropském parlamentu a Radě Evropské unie! - https://www.change.org/p/eu-parliament-abolish-adoptions-without-parental-consent

Barnevern.org Příběhy norské péče o dítě - http://www.barnevern.org/

Není to "zvláštní"? ..Dvakrát tolik dětí mladších tří let, potřebujeme pomoc CPS (pěstouny, prachy) - http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/Dobbelt-sa-mange-barn-under-tre-ar-trenger-hjelp-av-barnevernet-7873265.html

FRP vyžaduje transparentnost v případě péče o dítě: - Chceme fakta - http://www.nrk.no/troms/frp-krever-innsyn-i-barnevernsaken_-_-vi-vil-ha-fakta-pa-bordet-1.12776106

Tento systém od prvního impulsu, a hlavní zodpovědnost za naše děti, je vyhrazena státu, nikoli rodičům. V návaznosti na opatření agentur Barnevernu vznikly lidské katastrofy, rozvrácené rodiny, a v některých i rodiče, kteří si vzali jejich život, nebo skončili na drogách v zoufalství z bezmoci. Zpráva z norského ústavu pro městský a regionální výzkum ukazuje, že děti v pěstounské péči v Norsku si berou život osmkrát častěji než jiné děti. (opsáno z článku)