8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Je libo salámeček?

Burkini ano, či ne? A proč vlastně vyvolávají tolik emocí? Co nám na nich tak moc vadí? Potlačujeme jejich odmítáním práva muslimek se zahalovat?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 24.7.2017 2:31

Ano, protože islám

Protože ideologie islámu, rafinovaně ukrývaná za náboženství, abychom na ni zakopávajíce o posvátnou krávu svobody vyznání nemohli, je dnes pro Evropu včetně nás nebezpečnější než komunismus nebo nacionální socialismus. Proti těm jsou v Evropě protilátky - proti komunismu a levičáckým chimérám a něčemu, čemu se říká neomarxismus arciť v Evropě zvané západní slabé až natolik, že je jimi vážně napadena. Proti islámu maskovanému za náboženství jsou tak nanejvýš mezi sprostným lidem - mezi evropskými "elitami" a ve vedení EU bohužel zcela chybí. A jsou ničeny politickou korektností, jež nedovolí nebezpečí ani pojmenovat, natož vyzývat k boji proti němu.

A moslemíni salámovou taktiku dobře ovládají - i u nás, ač je jich tu naštěstí minimálně, zkouší, co jim projde. Pochopitelně s pomocí tuzemských hlupců, jež neváhám nazvat kolaboranty, ohánějících se právy a svobodami účelově interpretovanými a humanismem a multikulti obohacením (to pravda už poněkud vyčpělo).

A burkiny - jako předtím šátky ve škole - jsou jenom testovací balónky. Když díky vlastní pošetilosti, neřkuli blbosti povolíme - vždyť vlastně o houby jde, že - kolečku salámu bude odkrojeno. A bude opět potvrzena nadřazenoost muslimů psaná v koránu nad zbabělými a ustupujícími nevěřícími psy, pro něž má pravý muslim jen slova pohrdání.

Muslimové díky islámu nejsou rozumně schopni ani integrace do naší společnosti, natožpak svrchovaně žádoucí asimilace. Budou v ní vždy cizorodým prvkem. Protože islám. Prvkem rakovinně bujícím - protože islám.

A tvoří (tedy u nás teprve budou tvořit, pokud budeme tak hloupí, abychom to dopustili) pátou kolonu islamistů a radikálů, jakž se projevuje v zemích západní Evropy přesmíru zamuslimených; jakkoliv věřím, že znamenitá část muslimů jsou slušní lidé, představují prosazováním svého způsobu života nebezpečí pro náš způsob života, naše zvyky a nakonec i právo (viz šaría).

I. Polák 24.7.2017 7:50

Re: Ano, protože islám

cituji: Proti těm jsou v Evropě protilátky - proti komunismu a levičáckým chimérám

A opravdu? Zkuste si pojmenovat novou politickou stranu a použijte v ní slovo fašismus .... A jakto, že KOMUNISTICKOU partaj tady máme?

Jesti to všechno nezačalo tímhle. Tedy neměření stejným metrem stejných zrůdností.

R. Morava 24.7.2017 9:16

Re: Ano, protože islám

Hm, je evidentní, že Evropě nic dobrého nepřináší/šel ani nacionální socialismus, ani komunismus ani Islam. Vždy s nimi byly veliké problémy. Pokud je někdo proti fašismu, neznamená to ale, že je Muslim a naopak. Prostě demokracie nemůže být tolerantní k žádnému z těchto "podivností". Pokud tyto věci civilizace podporuje, nedivte se že vzniká extrémní reakce na multikulturalismus a neomarxismus - nacionalismus. Což ale ještě pořád není fašismus ani nacionální socialismus ani rasismus. I když se v to můžou zvrhnout.

R. Langer 24.7.2017 9:37

Re: Ano, protože islám

Ve skutečnosti jsou všechny tyto směry jedna strana mince... ;-)

J. Jurax 24.7.2017 13:54

Re: Ano, protože islám

No jo, nikdo není dokonalý. A že tu máme komanče - poděkujte Havlovi - nejsme jako oni. Správný čas se před čtvrtstoletím prošvihl a teď už si nikdo netroufne.

Ale nacionálně socialistická strana by asi prošla - zvlášť kdybyste místo nacionálně psal národně.

J. Vintr 24.7.2017 0:41

Velmi dobře formulováno.

Ještě bych k tomu dodal, že u nás nikdo nenutí ty ženy nosit muslimský oděv a vůbec by se jim nic nestalo, kdyby ho nenosily. Ony ho u nás nosí z jediného důvodu - chtějí veřejně demonstrovat, že jsou muslimky. Tady je zapotřebí si uvědomit, že Islám muslimy učí, že jediní plnohodnotní lidé jsou muslimové. Všichni ostatní jsou podlidé. Nošení muslimského oděvu v našich podmínkách je ve skutečnosti demonstrací nadřazenosti muslimů nad námi "nevěřícími psy". Pokud to bez odporu přijmeme, dáváme jim v jejich očích zapravdu a dodáváme jim sebevědomí k dalšímu postupnému přetváření naší společnosti k jejich obrazu.

Ś. Svobodová 24.7.2017 13:14

Re: Velmi dobře formulováno.

Trocha znalosti tématu by vám neuškodila. Tvrzení, že by se muslimským ženám nic nestalo, kdyby odmítly svůj předepsaný oděv a že jej nosí proto, že chtějí demonstrovat, že jsou muslimky, je tak hloupé, až je pitomé.

P. Marcín 24.7.2017 16:34

Re: Velmi dobře formulováno.

Některé to mohou demonstrovat ze strachu, některé z pocitu nadřazenosti. O to je to smutnější... Proč nosily ženy v Iránu v 70. letech minisukně? Také jim to dovolili jejich mužští příbuzní?