30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

SPOLECNOST: Je liberalismus ohrožen? A jaký vlastně?

Jistě jste se také dočetli v médiích nářky nad tím, že vítězství Trumpa a riziko vítězství “populistů” v příštích volbách v evropských zemích může znamenat konec liberalismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 28.11.2016 11:57

Re: Neo-liberalismus = korporátní socialismus

Jakákoli, která se hodí k torpédování tradiční společnosti. Jednou homosexuálové a lesbičky, pak "transgender", jindy Romové nebo dokonce ženy i když jsou vlastně většinou, musulmani, "uprchlíci"... jednotícím prvkem je že dotyční chtějí po majoritě peníze. kdyby se jako "diskriminovaná menšina" hlásili milionáři s tím, že za svůj "menšinový požadavek" považují právo se oddělit a nikomu nic neplatit nejspíš by neuspěli. Zato musulmani s "právem" na zábor veřejného prostranství kvůli modlitbám, na podporu "náboženského života a výstavbu mešit" eventuelně na výplatu dávek pro svou čtvrtou ženu úspěšní jsou - alespoň na "vyspělém západě".

T. Pansky 28.11.2016 5:40

Vynikajici clanek - autorovi dekuji.

K. Frauknecht 28.11.2016 8:07

Re: Vynikajici clanek - autorovi dekuji.

Ano.

J. Kanioková 28.11.2016 2:24

Ona ta zhoubná ideologie má hodně "názvů"

mimo jiné i P&L, ale ten zásadní průšvih spočívá v - Politická korektnost a "lidská práva". Tato směska ničí naši civilizaci! Ve spojitosti s kdejakým problémem je to jako když hodíte šutr do motoru. A největší hnus je, že to tlačí do hlav dětem, puberťákům..

Politická korektnost. - https://www.facebook.com/tomas.haas.1/posts/10207068011678724

O progressivismu - http://wp.me/p6Tdsu-S4

Stav společnosti na Západě: progressivističtí extremisté vyšinutější - http://wp.me/p6Tdsu-By

Nové ústavy marx-leninismu na českých univerzitách - http://jdem.cz/cpbw29

28.11.2016 6:01

Re: Ona ta zhoubná ideologie má hodně "názvů"

A lepší to nebude do doby, kdy budou v politice vládnout ti, kteří vyšli z těch různých okecávacích oborů VŠ, bez jakékoliv praxe v reálném životě. Stačí se podívat zpět ( stačí u nás ), kdo býval starostou a výše politikem za 1.republiky. Vždy nějaký sedlák, živnostník, továrník ( Baťa ve Zlíně ), především úspěšný ve svém oboru. Kolik je dnes takových ?

J. Kanioková 28.11.2016 21:20

Souhlas,

vždyť proč je Západ v takovém marasmu, protože se v posledních desetiletích do vysokých a vládnoucích pozic "probojovaly" květinové děti z let šedesátých..

O. Uživatel 28.11.2016 11:26

Uživatel požádal o vymazání
J. Kanioková 28.11.2016 21:17

Tomáš je bezva a toto přeložil..

Harry S. Truman v roce 1945 popsal politickou korektnost jako "doktrínu k uchování deziluze nelogických menšin." - http://www.snopes.com/politics/quotes/trumanpc.asp

J. Chodur 29.11.2016 2:54

Re: Tomáš je bezva a toto přeložil..

Pani Kaniokova, website kterym dokladate vyrok Presidenta Trumana o politicke korektnosti tento fakt vyvraci jako nepodlozeny. Snopes.com je website ktere se zabyva overovanim autenticnosti ruznych popularnich vyroku, hlavne sirenych po internetu. Bohuzel Snopes.com byl zalozeny dvema manzely s levicovymi sklony takze i kdyz vetsinou jsou jejich analysy pravdive, je treba brat s reservou. V tomto pripade je mozne ze Truman nema s vyrazem Politicka Korektnost nic spolecneho a uvedene telegramy v te presne forme neexistuji. Je to skoda, jedna cast definice se me zvlast libi, kde Truman v podstate rika, ze politicky korektni clovek veri, ze je mozne vzit hovno za cisty konec. Preju pekny den.