24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kapka 2.12.2008 15:14

neuroložka?

Myslím si, že na ambulanci v nemocnici  na příjmu nemá lékařka bez atestace co dělat.Není ještě tak zkušená, aby  mohla sama rozhodovat.

Asi si to bude pamatovat do konce své kariery, lékaři  jsou  také jen lidé a chybují.

Honza z podhůří 2.12.2008 8:13

teda autore

druhý až šestý odstavec - nešlo by to napsat lidštěji? Pak už to jde a článek je dobrý a podnětný, jen se obávám, že dost lidí to vzdá po 2-4 odstavci....

Vlasta.on 2.12.2008 11:55

Re: teda autore

Přesné!!!!!!;-D Já to tak udělal. A už se k tomu, ani po vašem sdělení, nevrátím.

P.S. Možná proto, že ještě nejsem "senior".;-)

honzak 2.12.2008 6:49

bubu si ten

program stárnutí muset přečíst. S největší pravděpodobností stárnu špatně a zcela proti předpisům!

Witch 2.12.2008 9:17

Re: bubu si ten

Není problém. Klikněte na stránky MPZV, levý sloupec na hlavní stránce. je to celkem dobře dělaný portál a vystoupení ministra v médiích (i s diskuzemi) je tam vždy komplet, i s ehm a přeřeky. Což bývá často zajímavé čtení;-)

Witch 2.12.2008 6:43

Senior Living

Byla jsem v polovině listopadu na konferenci Senior living, třetím ročníku setkání poskytovatelů a uživatelů, zástupců Jihočeské univerzity a dalších, kterých se práce se seniory, pro ně  a také jejich potřeby týkají. Jak říkám, zajímavá byla vystoupení především seniorů, ať už absolventů Univerzity 3.věku nebo jiných zájmových sdružení. Byli tam i ředitelé zařízení, architekti, zástupci výrobců pomůcek od hygienu až po nábytek. Diskutovalo se, přednášelo - a zároveň se ukazovalo, jak děravé ještě naše snahy jsou. Mapa míst s U3V byla sice hezká, ale nepojala všechna místa, která jsou touto vzdělávací vymožeností pokryta(o kterých já vím), hodně se pracuje se "schopnými" seniory, kteří žijí velmi aktivně, ale chybí dostatek "návodů", co s lidmi velmi omezenými pohybem nebo demencí. Nestačí je občas pohladit a odvézt do společenské místnosti na televizi. Přesto i rodinní příslušníci stále věří, že je hlavní mít babičku v suchu, teple a nakrmenou, víc ani nežádají. Je to sice základ péče, ale zároveň sráží lidi do úrovně věcí, produkujících problémy.

Přesto máme příklady dobré praxe i v Domovech pro seniory, v centrech, která podporují veškeré aktivity seniorů, ba i v těch ošemetných Standardech kvality péče, s nimiž si v praxi často vědí řadoví pracovníci rady líp, než ti "nahoře". Máte svatou pravdu. Příklady dobré praxe tu jsou a je jich hodně. Jenom to chtít vědět. A přinejmenším zřizovatelé by se měli chtít chlubit. Zatím to spíš vypadá, že málokdo hodlá vzbudit pozornost, aby náááhodou neměl sražený hřebínek kontrolou.

No a hostitelskému městu Hradci Králové bych chtěla takovou reklamičku udělat: vydalo krásnou brožurku rad (nejen) pro seniory, jak chránit své bezpečí a nenalítnout podvodníkům. Což je jen jedna z mnoha věcí, kterými nás místní okouzlili.