28.9.2022 | Den české státnosti


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jak zelený marketing plete lidem hlavy

Za vznikem módních trendů stojí leckdy zkreslené, nebo přímo falešné informace, které šíří i zavedená odborná média. Zeleně uvažující novináři ovlivňují svět víc, než si běžně připouštíme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 2.5.2021 9:03

Klima už berou vážně skoro všichni, Češi ale pořád milují spalovací auta, tvrdí ekolog Moldan

Za prvé, hrozba klimatické změny je dnes daleko intenzivnější a promítá se do reálného života lidí. Navíc odborníci jasně ukazují, že ten problém vůbec nepolevuje, naopak – brzy očekáváme další zprávu IPCC (Mezivládního panelu pro změnu klimatu – pozn. red.), která zřejmě bude ještě pesimističtější než ta předchozí. Prostě sílí přesvědčení, že je absolutně nutné udělat konkrétní věci.

Za druhé, v poslední době dramaticky přibylo států, které berou klimatickou hrozbu vážně. Jsou mezi nimi i největší znečišťovatelé jako třeba Čína – a v tomto kontextu je jedno, že čínský postoj je z velké části diktován vnitropolitickými ohledy, protože mnoho Číňanů už prostě nechce žít v tragicky znečištěném prostředí jako doposud a je to zkrátka průšvih. A za třetí – o tom jsem se už zmínil –, posílilo přesvědčení, že ochrana klimatu na globální úrovni není možná bez široké mezinárodní spolupráce.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/klima-uz-berou-vazne-skoro-vsichni-cesi-ale-porad-miluji-spalovaci-auta-tvrdi-ekolog-moldan.A210501_205333_ln_domov_ceh

L. Novák 2.5.2021 9:30

Moldan je excelentní darebák a zelený pomatenec z ODS, který nese svůj významný podíl na schválení tzv. Bilionového tunelu OZE (Zák. 180/2005 Sb. o podpoře OZE). Nebýt jeho přesvědčování senátorů ODS v Senátu PČR, senátem by tento legislativně-kriminální paskvil nikdy neprošel. Postavil tak na hlavu celou politiku ODS v odmítání přijetí nesmyslného zákona protlačeného do levicové koaliční vlády přes lidovecké MŽP Martinem Bursíkem...Rv Bude se smažit v pekle s tebou, agente StB "Akáte"!

M. Pivoda 2.5.2021 9:45

Pokud smažit, pak na ekologicky čistém oleji!

P. Milan 2.5.2021 20:31

Jo, to byla velká chyba ODS, přijetí tohohle zeleného trotla.

V. Petr 2.5.2021 21:20

R^R^R^

J. Krásenský 2.5.2021 13:22

"Klima už berou vážně skoro všichni"... protože se přesvědčili, jak výnosný je to kšeft. Od nadnárodních firem po státy pochopili ekonomové, že podnikat v ekologii znamená oslabení konkurenčního boje. Zisk z ekologických odpustků, poplatků, daní a dotací je jistější než se prodírat džunglí svobodné konkurence v tržním prostředí.

L. Novák 2.5.2021 14:25

... DOTAČNĚ výnosný, díky nesmyslům zelených magorů prosazeným politicky do praxe. Rv :-/