28.3.2020 | Svátek má SoňaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Jak z toho ven?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 50, poslední: 21.5.2012 9:37, přehled diskusí

jak z toho ven:
Autor: J. Dufka Datum: 20.5.2012 10:54

Potíž není v hmotném právu. Vězí v právu procesním. Dokud bude o tak jemné záležitosti jako vina v trestním řízení rozhodovat nikým nevolený nikomu neodpovědný státní úředník na věčné časy jmenovaný prezidentem republky a příště možná  jen prezidentem soudcovské unie (kvůli nezávislosti) nebude dobře v zemi. Často milí kašpaři lidoví přísedící dodávají našim senátům šmrnc stanných soudů a když se soudce špatně vyspí společenská nebezpečnost projednávaného skutku zpravidla kolísá. Když se zaposloucháte do zvukového záznamu z jednání velmi těžko je rozeznat kdo je kdo. Záměna žalobce za soudce a i naopak je pro posluchače pravidlem. Obhájce je užitečný jen tenkrát, je-li soudce bývalý spolužák nebo třeba milencem advokáta nebo advokátovi ženy nebo podobně. Sbor 12-ti ctihodných občanů zvolených s právem veta společně žalobou a obhajobou z desítek náhodně nominovaných samozřejmě ctihodných občanů.  Tak to je Spravedlnost. Vždycky.  Shledá-li viníka nevinným a nevinného za viníka vypovídá to o kvalitách zástupců protivných stran a trh práce tato nedopatření v čase upravuje. Žalobce, který usvědčí ze zločinu toho, kdo jej nespáchal, je skvělý žalobce a společnost se může spolehnout, že viník žalovaný týmž bude usvědčen tím spíš a advokát je vůl a patří do státní správy. Stejně tak to platí v obráceném gardu.  Sám považuji osvobození vraha porotou za Neštěstí.  Stejně tak popravu Nevinného. Nikoliv za Nespravedlnost. Je to jednoduché. Po  proceduře výběru porotců, které i v detailech lze málo co  vytknout, jsou porotci Spravedlností občanů. A stane se čas od času, že sbor z rozličných důvodů intuitivně obžalovaného ve společnost nechce. Důvod libovolný-třeba odpudivý zjev. Je to jedno. Zdá se mi to furt lepší než když dostanu něco za nic jen proto že soudkyně má svoje dny  nebo soudce kocovinu po 14-ti denním tahu...Já vlastně ani nevím proč je jednání veřejné.  Soudce musí znát spis ještě než nařídí jednání a udělat si názor. Takže jde v podstatě o inviziční proces.   

Kvantita a kvalita problému "korupce":
Autor: P. Fiala Datum: 20.5.2012 10:11

Měna Kč má určitý počet jednotek v "oběhu" státu ČR. Za tyto jednotky se vyměňuje zboží a služby mezi asi 10 miliony osob a statisíce ekononimických subjektů. Obchody navenek se musí provádět v Euro či USD, atp. Nikdo přesně neví kolik miliard Kč je pro korupci používáno. Státní, levicovými vládami nadělaný dluh je 1600 miliard Kč.

Takže úplatky v Kč jsou konány v rámci počtu Kč papírových či elektronických "v oběhu". Nikdo si tyto Kč nedává pod polštář a nemá je tam po dobu několika roků, ztrácí tyto Kč silně na hodnotě. 

Kč z korupce se vymění za Eura či USD a uloží v zahraničních finančních institucích či se pořizují majetky movité a nemovité, provádí se nákupy zboží či platí služby. Kč jsou stále v oběhu a drží ekonomiky ve státě při pohybu. Bohužel, někteří občané se stávají bohatšími nežli ti ostatní. A politické strany, i ty levicové, drží tu chudobnější masu občanu stále chudobnější.

Což nemůže skončit jinak nežli revolucí, jiné řešení, pokud si to ti bohatější s mocí ekonomickou (která korumpuje moc politickou a mediální) neuvědomí a neupustí ze svých měšců. Že existují i zahraniční zájmy na revolucích je též historická realita.

Porota není všelék:
Autor: J. Jurax Datum: 19.5.2012 23:52

Pokud si pamatuju, porota musí rozhodnout o vině jednomyslně. Takže stačí zlomit jednoho porotce ...

Příčinou korupce je sama podstata liberálně demokratického režimu.:
Autor: G. Zahradníček Datum: 19.5.2012 12:18

Tento režim a korupce jedno jest, tak jako za "tatíčka" Masaryka (také korupčníka). Pokud zde bude tento režim, bude zde i korupce. :)))

Re: Příčinou korupce je sama podstata liberálně demokratického režimu.:
Autor: P. Čech Datum: 19.5.2012 13:26

Příčinou korupce není žádný liberální ani demokratický režim. Liberálně demokratický režim nikde neexistuje a je to terminologický nesmysl. Příčinou a pramenem korupce je vláda a moc politických stran nad občany zemí. Tato příčina je společná všem režimům, které zde existovaly a existují již od roku 1918. Je nutno konstatovat, že žábou na prameni demokracie ať v ČSR, ČSSR, ČSFR či ČR je pouze a jedině ústavou uzákoněná moc politických stran nad občany a lživé ústavní ustanovení, mluvící o veškeré moci, která má údajně pocházet z lidu. Veškerá moc pochází v ČR nikoliv z lidu, ale z politických stran.

:)))))) Příčinou korupce u nás:
Autor: V. Ondys Datum: 19.5.2012 15:40

nad rámec běžné normy s faktickou nemožností ji postihnout v nejnutnější rovině je důsledek nejpokrokovější společnosti rovných a rovnějších s přesvědčením, že pravidla vždy platí pro :))))) ostatní!

Re: Příčinou korupce je sama podstata liberálně demokratického režimu.:
Autor: J. Jurax Datum: 20.5.2012 0:07

No, korupce je, když je co brát. A brát je co, když se hodně přerozděluje, přičemž o tom rozhodují relativní chuďasové - vzhledem k sumám, o nichž rozhodují. A taky když ti relativní chuďasové rozhodují o mnoha důležitých věcech, kvůli nimž stojí za to pustit chlup.

Ergo - štíhlý stát, minimum přerozdělování, minimum dotací a všelijakých penězotoků. A jednoduché a srozumitelné zákony. Žádní lobbysté - lobbování je v naší realitě synonymum pro podplácení. Majetková přiznání ministrů a volených hodnostářů - hejtmanů, starostů, poslanců, senátorů a tvrdá kontrola, zda si nežijí nad své legální příjmy - oni i jejich rodinní příslušníci. Zákaz darů, tvrdá kontrola nebo i zákaz sponzoringu stran - nikdy nic není zadarmo - strany nechť vystačí s členskými příspěvky a případným příspěvkem státním. Straničtí hodnostáři nechť se živí mimo politiku.

Politika prostě nesmí být výnosnou obživou. Poslanec, který se za čtyřleté volební období přemístí z 3+1 v paneláku do vily z bazénem, je hodně podezřelá perzóna.

:)))))) Stačí na to selský rozum:
Autor: V. Ondys Datum: 20.5.2012 9:33

ale vyprávějte to našim intošům, kteří se patrně :)))))) neobejdou bez společných peněz cestou k osobnímu blahobytu.

Milí čtenáři,:
Autor: V. Vlk Datum: 19.5.2012 11:57

moc mne potěšilo jak jste se pustili do diskuze jak nad článkem tak nad mou protitezí. Je vidět, že nám stačí vlastní hlavy a nepotřebujeme žádné "revoluční " výbory jak navrhuje autor z Kanady.

A jen k tomu "českému svinstvu" ve vládě: francouzský president Mitterrand kradl a podváděl, německý kancléř Schroeder pracoval jako agent Ruska a Gaspromu, v USA se prodávala místa Senátorů, ve ctihodné Anglii chytili tuším něco okolo 40 ti poslanců jak falšovali výdaje, brali úplatky , v Rakousku dva ministři vykradli celý důchodový fond a odborářskou banku, ,Obama dodnes tají ,kde se  vlastně narodil a má li tedy být právo presidentem..... V Německu podváděl s dotacemi kancléř Kohl, v Americe kradly vojenské úřady tak, že se  za jedno záchodové prkénko platilo 2500.-USD …mám pokračovat? JO a ten pán, co vykládal,že komunisti nekradli , to je prča. Ti nejdřív ukradli všechno všem, pak z toho žili a platili si prebendy a že to nikdo nevyšetřoval, až na generála Šejnu když zdrhnul do USA, to bylo tím, že v diktaturách se nic takového nevyšetřuje. , že

Re: Milí čtenáři,:
Autor: G. Zahradníček Datum: 19.5.2012 12:20

Za komunistů nebylo možné krást, proto to byl režim špatný, totalitní tomu "demokraté" říkají. Nyní je možno beztrestně krást, tedy pokud je člověk v ODSS, "demokracie" tomu říkají. :)))

Soudruhu Zahradníčku,:
Autor: V. Ondys Datum: 19.5.2012 15:55

neblbněte zadluženým hlavy v neochvějně socialistickém státě s levicovou frakcí z pohrobků Matky strany, za komunistů se právě kradlo nejvíc, začalo to největší loupeží a pokračovalo se troškařením, aby se lid udržel v zlodějské kondici pod společensky nejoblíbenějším heslem: Kdo nekrade ze společného, šidí vlastní rodinu!

MÁME HOLÉ RUCE

Na Václaváku jsem uviděl zástup, na kolenou vydával kvílení, úpěnlivě leštil dlažbu, nebylo slyšet zvonění, nikdo nechřestil svazkem klíčů, zloděj nekřičel: chyťte zloděje, jen papaláši se chlubili:

Populisticky jsme nabyli

na dobytek hole v rukou

..."Za komunistů nebylo možné krást".... Hahahahahaha...:
Autor: J. Kanioková Datum: 19.5.2012 23:04

Jezusmarjááá...

Re: Milí čtenáři,:
Autor: J. Jurax Datum: 20.5.2012 0:12

Za komunistů nebylo možné krást? No, jak komu ... komunisti začali celonárodní krádeží hned jak se dostali k lizu - říkalo se tomu znárodnění ... (toho, co zbylo po tom prvním)

Ta naše korupce česká, tak je tak hezká, tak hezká:
Autor: S. Netzer Datum: 19.5.2012 13:25

Nic, než nehorázné a sprosté lži, bez jediného důkazu, a to vše jen proto, že si "cizák" Kolář dovolit konstatovat obecně známý fakt, že se v Česku krade jako málo kde v Evropě.

Co se indexu vnímání korupce 2011 týká, tak Kanada je na výborném desátém místě, zatímco ČR na 57 místě! Takže byste udělal lépe, kdybyste přestal házet špínu na ostatní země, za účelem odvedení pozornosti od katastrofálního stavu právního státu v ČR.

Re: Ta naše korupce česká, tak je tak hezká, tak hezká:
Autor: P. Čech Datum: 19.5.2012 13:29

ČR je možno označit právním státem jedině v tom smyslu, že zde existují zákony. To je tak asi vše.

:)))))) S údernickým chrlením a zfušovaným množství:
Autor: V. Ondys Datum: 19.5.2012 16:04

paragrafů, aby je slušný člověk neunesl.

Re: Ta naše korupce česká, tak je tak hezká, tak hezká:
Autor: V. Vlk Datum: 19.5.2012 14:42

to vypovídá jen o jednom- že vycvičení občané Západu umí daleko lépe politicky korektně  lhát než našinci.

Re: Ta naše korupce česká, tak je tak hezká, tak hezká:
Autor: S. Netzer Datum: 19.5.2012 15:59

Nejenom, že nevíte, co je občanská společnost. Vy nevíte ani co je politická korektnost. Hážete kolem sebe floskulemi, které nemají vůbec žádný vztah k napsanému.

Re: Ta naše korupce česká, tak je tak hezká, tak hezká:
Autor: J. Jurax Datum: 20.5.2012 0:13

No, taky tam mají demokracii dýl :-)

:)))))))) Má to jeden háček:
Autor: V. Ondys Datum: 19.5.2012 11:06

jak najít odpovědné občany mezi příkladnými :)))))) pacholky, kteří se vždy spravedlivě rozhořčí nad faktem, že užitek z nepravostí má někdo jiný?

Re: :)))))))) Má to jeden háček:
Autor: P. Čech Datum: 19.5.2012 11:43

Odpovědné a příkladné občany lze nalézt pouze v občanské společnosti.. Tam, kde jsou taxativně a jednoznačně vyjmenována občanská práva (nikoliv lidská práva, to je rozdíl) a kde jsou tato práva přiznávána pouze těm občanům, kteří si plní své občanské povinnosti, opět taxativně a jednoznačně vyjmenované, nejlépe v nějaké normě. V naší současné společnosti je nalézt nelze. Z jednoho prostého důvodu. Nemáme zde občanskou, ale stranickou společnost. Takovou, kde jsou příkladní občané upozaďováni na úkor příživníků, korupčníků a straníků, což jedno jest. Tito všichni se přiživují na společnosti a to různou formou. Formou konzumace sociálních dávek, formou financování politických stran ze státního rozpočtu a formou podplácení a přijímání úplatků ve všech sférách a mocích, kterým se drze říká demokratické.. Zapomíná se zde na jednu zásadní věc. Demokracie může existovat pouze v přísně občanské společnosti, kde si občané dobrovolně plní všechny své občanské povinnosti a pouze tehdy jsou obdařeni občanskými právy.

Re: :)))))))) Má to jeden háček:
Autor: V. Vlk Datum: 19.5.2012 12:03

obávám se, že vámi popisovanou občanskou společnost ještě nikdo nikde neviděl. Jen prosím netvrďte že jde o třeba Německo- skrytý příklon k nacionálnímu socilismu, Francii- výrazná xenofobie, USA , nevyřešený problém s černochy a mládeží vůbec ,. Anglie- rasové napětí ústící do lokálních městkých vzpour ...  atd.

Re: :)))))))) Má to jeden háček:
Autor: P. Čech Datum: 19.5.2012 12:49

Máte pravdu v tom, že takovou společnost lze těžko nalézt. Je však možno konstatovat, že takovéto společnosti se více či méně blíží některé státy. Nejvíce se takovéto společnosti blíží Švýcarsko a Lichtenštejnsko. Přibližují se jí také státy, kde nají zaveden systém obecných referend. Na druhé straně Německo, Francie, Velká Británie či USA si o takové společnosti mohou nechat pouze zdát. O České republice v souvislosti s občanskou společností vůbec nelze hovořit. ČR je přísně stranickou společností, kde občanům vládnou politické stany, které jediné jsou z ústavy obdařeny mocí nad občany. A o tom to celé je.

Re: :)))))))) Má to jeden háček:
Autor: S. Netzer Datum: 19.5.2012 13:56

Vždyť Vy vůbec nevíte, co občanská společnost je!

Hloupě, a z neznalosti poměrů generalizujete (Francii- výrazná xenofobie), drze lžete (Německo- skrytý příklon k nacionálnímu socilismu), a i ty další dva bláboly o Spojených Státech a Británii nemají s občanskou společností nic společného.

Re: :)))))))) Má to jeden háček:
Autor: V. Vlk Datum: 19.5.2012 14:41

Madam, vy se asi mylně domníváte že jsme stále za drátama a že prd víme.  Jezdím po celé Evropě a jednám a jednám a potom píšu jen o tom, co jsem sám zažil.Přestaňte vykládat hlouposti ,  a podívejte se, kolik dle evropského  tisku doslala SPD , zelení a hlavně bývalý kancléř Schröder od Putina ,tedy potažmo od KGB a Gaspromu za plynovod Rusko-Německo. . Tak jako agent cizí mocnosti nebyl doposud s výjimkou Gottwalda přichycen žádný český politik. Ani jeden z nich také neobědval s lidožroutem Mobutu ani nedostávali jako dárky krvavé diamanty.

 

Re: :)))))))) Má to jeden háček:
Autor: S. Netzer Datum: 19.5.2012 15:55

A co to má společného s občanskou společností?

Manželka se v pondělí chystá "na úřad". Na státní úřad.:
Autor: F. Doušek Datum: 19.5.2012 11:01

Již od pátku má problém co tam vzít. Kafe, flašku, nebo bonbonieru? Marně jí radím - nic neber, je to jejich práce. Ale zvyk je železná košile..

Re: Manželka se v pondělí chystá "na úřad". Na státní úřad.:
Autor: A. Reček Datum: 19.5.2012 11:34

Pane Doušku máte pravdu, nic nebrat!  Minulý týden ve středu ODS podpořila v parlamentu schválení tzv. etického kodexu úředníků, který jim zakazuje přijímat bonboniéry, láhvinku vína a jiné drobné pozornosti.  Ale tentýž den, titíž poslanci a téže strany, neschválili zákon o vymahatelnosti škody za špatná rozhodnutí zaměstnanců státní a veřejné správy!  A víte proč?  Totiž šéfové dopravního podniku Praha si za tři měsíce teď v zimě vyplatili odměny ve výši 8 milionů Kč.  Např. mluvčí dostala 400 tisíc a vedoucí sekretariátu 740 tisíc.  Takže nač trpět takové ničemně nízké úplatky, jako balíček kávy či bonboniéru od občanů, když z ministerských peněz nebo městských či obecních, lze pohodlně formou odměn podřízeným úředníkům přilepšit život podstatně lépe a pohodlněji.

Re: Manželka se v pondělí chystá "na úřad". Na státní úřad.:
Autor: J. Kombercová Datum: 19.5.2012 13:15

"Neurážejte nás zpropitným." :)

Re: Manželka se v pondělí chystá "na úřad". Na státní úřad.:
Autor: S. Rehulka Datum: 19.5.2012 14:00

Jo, milá paní, to doopravdy platí jenom na Islandu !

(A přezto to tam "někdo" rozkradl také.....)