14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Jak to vidí důchodce

Tento týden mi přišlo oznámení od Správy sociálního zabezpečení, že mi zvyšují důchod o 343 Kč, což dá v letošním roce 4116 Kč. Jak napsal Aston v jednom úvodníku z konce loňského roku, navýšení důchodu o 300 Kč představuje celostátně až několik miliard korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Zuckerová 10.1.2017 0:39

Není sama!

I Wolfgang Amadeus se jistě obrátil na problematickém místě svého posledního odpočinku, když mu v jedné ze současných realizací Kouzelné flétny vybělili mouřenína Monostata (libreto, v němž mouřenín svazuje princeznu, je rasistické a musí být opraveno). Doporučuji podobnou úpravu i v případě Othella, jehož závěr nechává autor vyznít zcela politicky nekorektně!

J. Kraus 10.1.2017 10:41

Re: Není sama!

Díky za vysvětlení. Taky jsem se na to rakouské realisticko-naturalistické nastudování díval, zmatený z nepřítomnosti Monostata. K tomu špičkové technické efekty za těžké peníze, zastiňující hudbu i zpěv a navrch detailní záběry do tváří zpěváků, předstírajících vrcholné prožitky libreta a tvářících se přitom jako oslazené jitrnice. Ani se chudáci kvůli tomu nemohli pořádně soustředit na zpěv. Ale se zavřenýma očima se to dalo vydržet. I tak Jezerní královna za jedna, tohle za čtyři mínus.

Kdyby ty černochy nějaká stará bělošská kultura zajímala, museli by těmi dnešními bělochy strašlivě pohrdat.