28.3.2023 | Svátek má Soňa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Přibyl 12.12.2005 14:11

Re: Re: Ale,ale -že by ti komunisté s brigádami mohli být vzorem.

Byl jste někdy na takové brigádě, že oní tak zasvěceně mluvíte?
Honza 12.12.2005 13:11

úklid národního parku

Byli jsme na podzim na úklidu Národního parku Šumava, který byl vyhlášen a organizován informačními centry. Pytle a rozdělení tras zdarma, rukavice svoje. Zarazilo mne pár věcí: relativně malá účast, kromě nás chyběli rodiny s dětmi, převládali bezdětní nebi naopak již s dětmi evidentně mimo rodné hnízdo... Nejčastějším námi sebraným odpadkem byl nedopalek cigerety těsně následován krabičkou od cigeret. Samozřejmě nás to těšilo a byl krásný říjnový víkend, ráno mráz a během dne slunce.
Už pro ten pocit, že při příští návštěvě budeme mít Šumavu čistější to stálo za to. A pak, objevili jsme novou trasu v okolí Kvildy, kterou bychom asi normálně nešli - byla moc krátká.
 
A tak všem "sběratelům" mějte se krásně...
 
Honza
Lenka Matysková 12.12.2005 10:48

Re: Ale,ale -že by ti komunisté s brigádami mohli být vzorem.

K čemu tak zapšklost, příteli? Vy nevidíte žádný rozdíl mezi nátlakem a dobrovolností? Naše skvělá třídní učitelka nám to za komunistů zprostředkovávala asi tímto způsobem: "Není to povinné, ale kdo se nezúčastní, dostane třídní důtku." Takhle se Vám to líbilo? Mně ne, takže dělám jen to, co chci a  "čirou náhodou" se mi daří sladit to s obecným zájmem. Co Vám na tom tak vadí?
J. Mach 12.12.2005 10:45

Re: Ale,ale -že by ti komunisté s brigádami mohli být vzorem.

je zvláštní, jak komouši jako vy nejsou schopni pochopit ten zásadní rozdíl mezi povinnou brigádou a dobrovolnou činností. Navíc většina komoušských brigád byla na nic,  protože se konala pro splnění plánu a udělání čárky, takže výsledek obvykle k ničemu nebyl. Zváště blbé byly brigády z fabrik a úřadů na pomoc našim jezeďákům, to byla efektivita. Také ty vám chybí?
JH 12.12.2005 10:06

Ale,ale -že by ti komunisté s brigádami mohli být vzorem.

Pochopitelně ti zlí komunisté to vše dělali lidem k utrpení, na zlost a naprosto hloupě.Teď noví ozdravovači myšlení a světa na to konečně přišli. A to na to pravé, nejpravější určitě z lásky a jen čisté lásky, že.
Vlado 12.12.2005 9:49

díky

díky, hlásím se do klubu k těm, co uklízejí. Měli bychom ovšem nejen uklízet, ale také se bouřit. Kdekdo má plnou hubu ekologie, ale brodit se odpadky ve městech a příměstských oblastech mu nevadí. Musíme nejen uklízet odpadky po sobě a v okolí, ale také tlačit na starosty a všelijaké další politiky, aby ten bordel začali vidět a likvidovat. Koště a lopata jsou velice užitečné nástroje, ale musí se používat. A zabordelené nejsou jen okraje lidských sídlišť. Stačí se projít v Praze po Václaváku - chodníky plné odpadků a vajglů od cigaret, přecpané odpadkové koše...
Jarmila B. 12.12.2005 9:23

Jo, taky

ízíme před domem v parčíku U ostatních domů nechá ale uklidit obec za peníze nás všech. Jsme blbí ?
Já.Jájovic 12.12.2005 8:44

Už to neděláme... A proč?

Toto jsme dělávali zjara a před zimou v okolí našeho malého sídliště. Byla to vlastně zábava, pokácené nálety posloužily pak na společný oheň na čarodějnice. Občas se přidal i nějaký ten zapomenutý vánoční stromek. Fujtjbly se napytlovaly a popeláři odvezli. Pak to lidi postupně přestalo bavit, protože nově vzniklá výstavba přivedla další lidičky, jejichž ratolesti odhazovaly a odhazují, kde jim pytel od brambůrek a flaška od Coly odpadnou a rodiče přihlížejí... Tak si uklízíme-neuklízíme každý u svého. Smutné, že?
Netřeba 12.12.2005 7:23

Minulý týden tady pár chytrolínů brojilo proti akcím "Z".

Je tato lesní brigáda něčím jiným?
V žádném případě to nechci zlehčovat! Naopak. I mě berou všichni čerti, když vidím, jak někomu stojí za to odvézt pytel s odpadky na kraj lesa. Chápu, nechce si plnit svoji popelnici. Kdyby bydlel v sídlišti, pytel by odnesl ke společnému kontejneru.
Ale u sebe před domem? No fuj! Raději do lesa.
Patahaki 12.12.2005 6:48

Tak tohle děláme léta

Tak tohle děláme léta, vždy týden před Velikonocemi. Nás pár kluků kolem šedesátky. Objedeme celou osadu a toho sajrajtu je obvykle tak na dva přívěsy. Při sběru se hlasitě bavíme jako bychom byli parta odsouzených, které vypustili na chvíli z lapáku na veřejně prospěšné práce. A měli byste  vidět některé reakce těch, kdo nás neznají..............
Mejla 12.12.2005 4:40

Díky za inspiraci, už se chystám delší dobu na úklid kolem autobusové

zastávky v lese na naší samotě, tak tam se synkem vyrazíme.