23.2.2020 | Svátek má SvatoplukDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Jak jsem se nestal docentem (2)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 77, poslední: 16.11.2009 15:39, přehled diskusí

Zaver::
Autor: D.M. Datum: 14.11.2009 7:01

Ja si dovolim shrnout do zase z druhe strany barikady: na me fakulte (MFF UK) zase nema clovek s H-indexem narok ziskat ani misto odborneho asistenta, natoz docenta:-/.

Tohle cele mi pripada jako dusevni masturbace jakoby ublizeneho pavedce!!

Re: Zaver::
Autor: D.M. Datum: 14.11.2009 7:22

oprava: ... s H-indexem = 0 ...

Zkušenost z MFF UK není relevantní pro ekonomické školy:
Autor: Miroslav Pivoda Datum: 14.11.2009 11:40

D:M.: 1. Kdybys toto omezení provedl důsledně v Česku, zavřely by se asi všechny ekonomické školy. Zkus prosím nejprve prověřit ty docenty a profesory ekonomy, kteří hodnotili moji habilitační práci a ostatní publikace.

2. Zde je též evidentní omezenost vědců z přírodních a technických věd. Aplikují pravidla ze svého oboru na zcela odlišnou situaci (v matematice hovoříte o definičním oboru). Zopakuji potřetí: Vysoký impaktní vědecký faktor v ekonomických vědách nemusí znamenat žádný praktický impakt. Žádný vědecký článek totiž nepředpověděl sooučasnou ekonomickou krizi. Já nežiji svůj život proto, abych prováděl "duševní masturbaci" pomocí vědeckých publikací bez praktického impaktu.

3. D.M. neviděl žádnou moji práci a přesto mne pasuje mne na pavědce. Musím zakončit sarkasticky: Takovým způsobem "z letadla" hodnotíte také vaše vědecké práce na MFF UK? 

Závěr: Samozřejmě, že mi ublížili, ale to teď není podstatné. Chci, aby se veřejně vědělo, jak funguje habilitační mechanismus v Česku.

Re: Zkušenost z MFF UK není relevantní pro ekonomické školy:
Autor: D.M. Datum: 16.11.2009 15:39

Vazeny pane, jednak mi netykej. Za druhe jak jinak, nez scientometricky chces kvantifiovat vedecky vyzkum, kdyz ne pomoci impaktu? To, ze zadny vedec (da-li se tak o nekom v ekonomickych taky-"naukach" hovorit) nepredpovidal ekonomickou krizi je LEZ. A ty jsi proto LHAR - nemluvis pravdu, nebo jsi proste jen neznaly. V kazdem pripade, tobe docentura neprislusi. Rv(Y)

Závěr:
Autor: Miroslav Pivoda Datum: 13.11.2009 8:27

Přečetl jsem si vaše reakce pozdního večera a zde je moje odpověď. Já jsem se (z donucení, nikoliv z vlastní vůle a potřeby) pokoušel habilitovat před 12 lety, nikoliv dnes. Proč tedy úporně vztahujete dnešní habilitační kritéria na minulou dobu? V té době jsem měl i lepší výsledky než lidé, kteří posuzovali moji práci. (Nevím, proč se vám zobrazuje jen jeden můj příspěvek na prestižní Babson konferenci, já jsem tam byl skutečně čtyřikrát. Kromě toho mám samozřejmě další publikace.)

Proč s vaším inteligenčním kvocientem nemůžete pochopit, že když člověka (který nezdědil miliony) vyhazují z několika českých univerzit po sobě a musí se starat o živobytí, nemůže se proto trvale věnovat vědě?

A hlavně vám uniká prvotní příčina mých problémů na českých univerzitách.

Pokračování závěru:
Autor: Miroslav Pivoda Datum: 13.11.2009 8:28

1. Spolupracoval jsem dlouhodobě s člověkem (doc. Polákem) který ve vědě předběhl svou dobu, a pak umřel, aniž byl schopen dokončit a sám obhájit své dílo. Za pět let spolupráce s ním jsem pochopil, že jeho velké dílo lze naprogramovat na počítači, a je tedy z oblasti reality, nikoliv science fiction. Čeští vědci (Zlatuška a spol.) popravili Polákovo velké dílo a dnes sami píší články o "popravě české vědy".  

2. Byl jsem vyhozen z VUT Brno proto, že jsem už před listopadem 1989 upozornil na ekonomický podvod Alexandra Čestnějšího v ekonomickém výzkumu za socialismu (nic politického, čistý podvod!). Právě Čestnější se po listopadu 1989 ale stal ředitelem ústavu a vyhodil mne z VUT Brno. Čestnějšímu dali za jeho podvody docenturu a odškodnění 50 průměrných platů (srovnejte si to s dnešním odškodněním Hučína)! Česká akademická komunita (včetně té co publikuje ve vysoce impaktovaných časopisech) se jednoznačně postavila za podvodníka a dělá ze mne trvale v Česku blbce. Naštěstí mohu mít nějakou akademickou činnost na zahraničních univerzitách.

Svůj článek jsem napsal proto, abych českým čtenářům poskytl vhled do toho, co se normálně nevidí. Určitě se dnes nehodlám se dnes habilitovat - a ne přes Neviditelného psa! Dnes je pro mne důležité to, aby lidé v demokratické společnosti věděli, co všechno platí ze svých daní. Proto dnes raději píši tyto články, než abych vyráběl další publikace ve vysoce impaktovaných vědeckých časopisech.

a zda se kolego:
Autor: Jindra Datum: 12.11.2009 23:48

ze se ord stalo, ze nejste docentem.

Pokud jste takovej machr na podnikani, do roka prevalcujete s firmou, kterou si zalozite CEZ.....

prispevek ve sborniku?:
Autor: D.M. Datum: 12.11.2009 20:38

Jeste jednou jse si peclive precetl autoruv clanek. Nemohu stale uverit tomu, ze autor oprel svoji habilitaci a prispevek ve sborniku. Jeste vice me zarazi, ze to jeste ventiluje :-D

Pane Pivodo:
Autor: Fafa Datum: 12.11.2009 19:28

ad 1) no ja nevim. Mozna v ekonomickych vedach. V mem oboru to bez fyzicke pritomnosti studentu proste nejde.

ad 2) pokud pana DVD neznate a presto tvrdite, ze nesaha ani po kotniky skole nekde v Nove Anglii, tak to vrha dost spatne svetlo na Vasi schopnost objektivniho vedeckeho mysleni

ad 3) akreditace samozrejme neni nutna k novym objevum, ale v pripade vysoke skoly poskytuje urcitou zaruku, ze vyuka probihala +- podle obecne prijatych pravidel a ziskany titul +- odpovida obdobnym titulum z jine vysoke skoly. Pokud bych pouzil ten priklad s pocitacem, tak mi nevadi, ze byl vynalezen v garazi, ale predpokladam, ze nove koupeny pocitac bude odpovidat beznym bezpecnostnim standardum.  Takze vedecke objevy je jiste mozne delat v garazi, ale prece jenom vyuku budoucich neurochirurgu bych radsi prenechal akreditovanym universitam.  

samohana:
Autor: spanelka inkvizice Datum: 12.11.2009 18:45

Cele mi to prijde ze strany autora clanku jako dusevni masturbace vlastniho ega. Pravdou je, ze se nemuzu prokzat objektivnimi vedeckymi vysledky, coz je pro habilitaci napsrosto nejpodstatnejsi. Rv

potrefena husa kejha nejvice:
Autor: D.M. Datum: 12.11.2009 18:28

Cely dnesni a vcerejsi clanek na me dela dojem, ze tady kejha jen potrefena husa. 1) proc se nepokousel pan autor habilitovat na skole, kde pusobil. Kdyz mu nebylo nakloneno CVUT, proc se nesnazil habilitovat jinde?

take si dovilom poznamenat, ze co pred 10 lety stacilo na habilitaci, tak dnes nestraci na Ph.D. Dale, s citacnim indexem jako ma autor, tedy 0 (slovy nula) nema pan "kolega" narok ziskat ani Ph.D. natoz docenturu. Publikovanim svych "utrap" zde, se pan autor spise shodil nez ziskal ... Zvlaste usmevne je jeho psani pani prof. Ilgnerove ;-D

Zajimalo by me,:
Autor: i.h. Datum: 12.11.2009 16:49

co chce Pívoda svym horekovanim v tomto podivnem internetovem platku a diskutovanim v pitomem chatu dosahnout ? Prijde mi to, jako ze se s nim uz nikdo nechce hadat, protoze to nema s takovym pakem cenu, a tak to zkousi tady, aby si aspon trosku uzil. Nebo honi zase nejake prudce vedecke ekonomicke publikace ? To si teda v Emerice sednou na zadek.

Nestěžovat si ,není komu.:
Autor: ironik Datum: 12.11.2009 16:46

;-D a myslím si že máte ještě štěstí ,když si představím že by jste studoval v Plzni.

Ekonomie a Pinochio:
Autor: pteryx Datum: 12.11.2009 16:41

Když zakopeš dukát, stačí počkat a za rok jich vykopeš celý hrnec! Tomu všichni ekonomové povinně věří, přitom je to letadlo.

ad Miroslav Pivoda:
Autor: pteryx Datum: 12.11.2009 16:37

"Připomenu ještě mou reakci ze včerejší diskuze k našim super-vědcům:

Najděte mi prosím jediný článek v impaktovaném časopise, který

předvídal současnou ekonomickou krizi. Jako daňový poplatník se ptám "K

čemu jsou všechny ty vědecké impakty, když po sobě nezanechávají žádný

praktický impakt?" V tom jste trefil hřebíček na hlavičku, pokud by tento svět fungoval rozumně, tak bychom museli většinu ekonomů z těch teplých míst na školách vykopat. Jenže jak to udělat, když ti pánové (a dámy), si rozdávají ty tituly mezi sebou. Podle jakého jiného kritéria by to měli dělat, když je celá ta jejich "ekonoie" snůška nesmyslných blábolů, která nestojí na žádných rozumných etických principech? Selský rozum je lepší než ekonomické pseudovzdělání, je to tragédie jakým lidem svěřujeme chod hospodářství.

Re: ad Miroslav Pivoda:
Autor: pteryx Datum: 12.11.2009 16:39

Jinými slovy, buďte rád, že jste nebyl do tohoto stáda volů připuštěn, prostě mezi ně nezapadáte ...

Re: ad Miroslav Pivoda:
Autor: m.l. Datum: 12.11.2009 21:37

Proč by měla ekonomie stát na etických principech? Maximálně tak může zkoumat jestli ekonomické děje jsou či nejsou v souladu s obecně přijímanými etickými principy ale nesmí z nich vycházet, to by přestala být vědou (byť jen společenskou) a stala by se ideologií.

Dve poznamky:
Autor: Fafa Datum: 12.11.2009 16:19

Worcester Polytechnic Institute (MA) ... Té posledně jmenované škole nesaháte ani po kotníky, ať už působíte kdekoliv v Česku.

Vzhledem k tomu, ze pana DVD nejspis osobne neznate, tak mi tohle prohlaseni pripada prinejmensim zvlastni.

většina výuky přes internet

Skutecne Vam to pripada jako vyhoda?  

Upřesnění:
Autor: Miroslav Pivoda Datum: 12.11.2009 16:45

1. Výuka přes intenet. V dnešní době technických možností je to velká výhoda komunikovat z domu se studenty přes internet na opačnou stranu zeměkoule.

2. Nemám mimosmyslové vnímání, a proto pand DVD skutečně neznám. Ať se pan DVD představí plným jménem, nehrajte se na schovávanou.

3. Akreditace neurčuje dobře kvalitu něčeho nového, co teprve vzniká. To je příliš povrchní hodnocení. Proč například nekritizujete osobní počítač (ze kterého teď píšete) pro jeho vlastnost, že vznikl v garáži? A možná, že to ani nebyla akreditovaná garáž, natož pak špičkové technické pracoviště důstojné takového objevu, který změnil svět.

Teď už musím končit, odjíždím a budu na počítači až zítra.

 

Ale zkuste byt:
Autor: i.h. Datum: 12.11.2009 16:51

na JINEM pocitaci, nejlepe bez pripojeni k internetu. Nejste ani vtipny, ani zabavny, nic jste pro publikum nepredvedl. Proste sebeláskové líné a neschopné pako.

Jen tak mimochodem:
Autor: dvd Datum: 12.11.2009 15:46

Ta Bernelli University se dříve přestěhovala,  jmenovala se mj. Berne University a musela se pak přejmenovat. Jinak akreditovaná není. (Stále je certifikovaná - Certificate to Operate ale neznamená, že jsou její tituly uznávány.) V říjnu 2007 SCHEV*) informoval: Be it resolved that the State Council of Higher Education for Virginia finds Bernelli University to be noncompliant with the regulations governing certification of certain institutions to confer degrees, diplomas, and certificates. --Prostě jaká univerzita, takový Pivoda.

*)State Council for Higher Education of Virginia

Upřesnění:
Autor: Miroslav Pivoda Datum: 12.11.2009 16:08

dvd:

Vaše informace o Bernelli Univerzitě je v podstatě správná, až na uspěchaný závěr. Upozorňoval jsem ale již dříve, že se k této Univerzitě nebudu zatím veřejně vyjadřovat, dokud na ní nebude ukončen akreditační proces. Na této mladé univerzitě mne dlouhodobě drží především její orientace na podnikání, většina výuky přes internet a také to, že působí i v Evropě (severní Italie).

Kromě toho spolupracuji s americkými univerzitami: University of Texas at El Paso (Tx) a Worcester Polytechnic Institute (MA). Tam se dají úspěšně provedené akreditace určitě najít. A tam také platí váš závěr "jaká univerzita, takový Pivoda"?

Té posledně jmenované škole nesaháte ani po kotníky, ať už působíte kdekoliv v Česku.

Přečetla jsem:
Autor: Dolly Datum: 12.11.2009 14:52

váš text (tuším že už byl i jinde a dříve) a mám pocit, že když nejste docent je dobře protože něco děláte špatně - jako v té filmové hlášce o soudruzích z NDR.

Jak jsem se nestal mistrem světa:
Autor: Radion Peresám Datum: 12.11.2009 14:34

Kdo to umí ...:
Autor: Ekonom Datum: 12.11.2009 13:43

 Je to smutnéčtení , ale je to asi tak i 20 let po "revoluci". Jen peo upřesnění některým diskutujícím : Kdo to umí, tento dělá.Kdo to neumí , ten to učí a kdo to neumí ani učit, ten to řídí. Čest práci soudruzi.

Re: Kdo to umí ...:
Autor: Josef Datum: 12.11.2009 16:13

R^

Konfrontační styl před komisí:
Autor: Kuchl Datum: 12.11.2009 13:23

jistě není správný . Když jste tak dobrý , obhajte svou práci v zahraničí . V dnešní době to jistě lze . 

Jak jsem se nestal docentem/2):
Autor: Pamětník 2 Datum: 12.11.2009 13:08

V žádném případě nemohu posoudit jaká je Vaše pravda,ale skutečnost,že každá stížnost na někoho,se zpravidla vrací tomu na koho je napsána.No a ten dotyčný se už umí postarat a zaručeně "výborné"vysvětlení.Tento způsob   řešení problémů je znám už hodně let před rokem 1989.Teď už možná pochopíte,pokud máte pravdu.

Pane Pivodo,:
Autor: m.l. Datum: 12.11.2009 12:43

už od dob J.A.Komenského je veřejně známé, že jestliže se chce Čech prosadit, musí tak učinit v zahraničí, protože doma mu hned nějaký závistivý de..il "přistřihne křidýlka". To, že jste to nevěděl nebo ignoroval je Vaše chyba, ne chyba těch přistřihovačů -- ti za nic nemůžou, ve stejném smyslu jako vosa nemůže za to, že vám dá žihadlo :-)

Blbý je ovsem, kdyz dotycny Cech nic neumi,:
Autor: i.h. Datum: 12.11.2009 14:33

to mu ani to zahranici nepomuze.