6.6.2020 | Svátek má NorbertDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Já mám právo sedět! A kojit! A...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 95, poslední: 25.4. 2019 6:27, přehled diskusí

Bouře ve sklenici vody:
Autor: J. Růžička 714 Datum: 24.4.2019 14:02

Snacha právě kojí dvouměsíční holčičku. Jsou u nás na návštěvě a tak jako již několikrát předtím, i teď odešla kojit do vedlejší místnosti. Je to intimní akt mezi ní a jejím děťátkem. Vždy má snahu zorganizovat si čas tak, aby kojení vyšlo na doma, ne ve veřejném prostoru. Ví, kdy naposledy kojila a ty intervaly jsou pravidelné. Ta exhibiciózní nanynka v bance si evidentně myslí, že svět začal až s ní a má právo a nárok na vše, co se jí právě hodí a namane. A jen tak na okraj. Níže kdosi píše, že ve Švajcu nebo v USA je kojení na veřejnosti běžné. O Švýcarsku nevím, ale pracovně jsem strávil tři roky v USA. Pohyboval se ve velkých městech, i v místech menších a nikde nikdy jsem na veřejnosti neviděl ženu kojit...

Re: Bouře ve sklenici vody:
Autor: M. Moravcová Datum: 24.4.2019 14:25

Ano, tak to vidím i já.

Já taky.:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.4.2019 20:16

Ty feministické revolucionářky mi lezou krkem. Exhibují, provokují.

Re: Bouře ve sklenici vody:
Autor: A. Zajícová Datum: 24.4.2019 17:22

proč urážíte maminku, když vůbec netušíte, v jaké byla situaci, co musela a co ne? Vaše snacha nejspíš žije jinak a asi by se vám nelíbilo, kdyby ji někdo nazýval nanynkou. Jen tak na okraj, co jste vy, abyste si uzurpoval právo rozhodovat, co kde kdo smí dělat, pokud nikoho nepoškozuje?

Re: Bouře ve sklenici vody:
Autor: M. Moravcová Datum: 24.4.2019 17:57

Nehysterčete, nikdo maminu neuráží. Chce to ohleduplnost a ne umanuté vymáhání pochybného práva.

1***:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.4.2019 20:17

Re: Bouře ve sklenici vody:
Autor: E. Derat Datum: 24.4.2019 18:17

Když se někdo štourá v nose, v uchu, dále nechám na vaší fantazii, tak také nikoho nepoškozuje. A udělal to někdy asi každý z nás, ale z ohleduplnosti k ostatním se odvrátil apod. Já si zase zásadně odsedám od lidí v MHD, kteří si koušou nehty. Připadá mi to nechutné, někomu to třeba nevadí. Ale, nikoho tím nepoškozují. I kojení na veřejnosti je otázka společenského chování, zajímal by mi názor pana L.Špačka.

Re: Bouře ve sklenici vody:
Autor: J. Ticháček Datum: 24.4.2019 22:24

V jaké situaci byla? To by mne fakt zajímalo. Myslíte, že by ta samá matka zastavila uprostřed barrandovského mostu a začala kojit? Nebo na krajnici někde na dálnici? Nebo si snad myslíte, že by to robátko nevydrželo deset minut, aniž by bylo na pokraji smrti? A jak se ta ženská asi sprchuje, nedej Bože jak si máme hlavu, když to děťátko nevydrží o hladu ani těch pár minut?. Tak neplácejte hovadiny.

Pane Rollere, :
Autor: V. Student Datum: 24.4.2019 11:58

pokud máte provinilé pocity při pohledu na kojící ženu, zkuste se sebou něco udělat. Ženy za to nemůžou.

Re: Pane Rollere, :
Autor: J. Schwarz Datum: 24.4.2019 13:05

Á, další pokrokový průkopník nového, lepšího světa!

Kojení na veřejnosti :
Autor: A. Bytová Datum: 24.4.2019 11:18

je mi celkem šumák, vadí mi, že ony členky "laktační ligy" to považují za politický program.

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.4.2019 20:19

Nechápu,:
Autor: M. Malovec Datum: 24.4.2019 11:12

proč se některé mamči kojící mimčo pohoršují, když čumím na jejich onažené cecíky. Mám na to přece právčo.

Především:
Autor: K. Salajka Datum: 24.4.2019 10:29

žena s děckem v tomto věku má právo na přednostní odbavení - takže, kdyby toto úřednice v bance respektovaly, nemuselo dítě začít řvát hlady.

Re: Především:
Autor: R. Dubravský Datum: 24.4.2019 11:07

Můžete prosím citovat zákon, který toto právo zaručuje?

Re: Především:
Autor: K. Salajka Datum: 24.4.2019 12:21

Měl jsem na mysli právo morální. Ve skutečnosti by totiž mělo být běžné přednostní odbavení starších viditelně invalidních osob i bez předložení průkazu. Zrovna tak by mělo být úředníkovi jasné, že bude dobře upřednostnit matku s malým dítětem. Obvykle je to totiž tak, že taková matka je s dítětem sama doma, a nemá, kam ho odložit.

Problém je v tom, že nadřízení i těm pracovníkům, kteří pracují na přepážce, soustavně ukládají další úkoly a tím jim znemožňují, skutečně rychle vyřídit klienty.

Re: Především:
Autor: J. Strakoš Datum: 24.4.2019 17:25

To je tolik předpokladů, že to dodržovat nejde a rozhodně by to ani nebylo správné. Stejně tak by jste mohl definovat morální právo v čase oběda obsloužit přednostně lidi v obleku, protože mají polední pauzu.

Blbnete !:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.4.2019 20:23

NIKDO nemá nic proti kojící mamině, ale vadí ty feministické nány, co z toho dělají feministickou kovbojku !!!

Re: Především:
Autor: J. Ticháček Datum: 24.4.2019 22:55

Morální právo? A co ten chlap v té samé frontě, který má doma nemocné dítě, a nutně potřebuje vystřídat manželku, která spěchá na šichtu? A herec, který se potřebuje dostat na jeviště. A ten mladý a vlasatý má za chvíli koncert. Jaké mám třeba já, zdravý jedenapadesátiletý chlap morální právo ve frontě na úřadě?

Od prosince do března jsem se z hor do města dostal sedmkrát v době, kdy jsem stihl ten úřad dvacet minut před zavřením. Třikrát se mi podařilo mluvit s úřednicí. Mám morální právo na přednost?

Podle čeho to morální právo posoudíte? Kojencem v náručí? Berlemi? Co někdo, kdo má problém se střevy a než na něho přijde řada, půjde se na dvacet minut posadit jinam. A znovu do fronty. Má ten chudák morální právo, nebo se má z vašich nápadů posrat?

Morální právo... Koho budou v tramvaji víc bolet nohy? Sedmdesátiletou úředníci, která se zvedla z gauče a jede za kámoškou, nebo dvanáctiletou holku, kterou skautský vedoucí právě přivedl že třicetikilometrové tůry? Kdo má morální právo?

Re: Především:
Autor: K. Salajka Datum: 25.4.2019 6:27

Zkusil jste někdy dát někomu přednost jen tak z plezíru? Být prostě velkorysý ? Taky to nedokážu vždycky. Ale věřte mi, ten osvobozující pocit, to je skutečná svoboda.

Re: Především:
Autor: M. Krutý Datum: 24.4.2019 12:56

žena s dítětem, které bude brzy hladové, v první řadě nemá vůbec chodit do banky nebo na úřad. Má nespornou přednost v případě nehody na záchranu, na dobré místo v MHD, ale rozhodně nemá žádnou přednost na úřadě, protože tam si může a má zařídit návštěvu tak, aby neomezovala ostatní.

Re: Především:
Autor: K. Salajka Datum: 24.4.2019 13:19

Zjevně jste nikdy nic nevysvětloval kojenci.

Re: Především:
Autor: E. Derat Datum: 24.4.2019 18:08

Musíte to vidět v širších souvislostech. Ta maminka byla zřejmě tzv. matka samoživitelka, a šla si vyzvednout peníze které jí stát poslal, chlapa nemaje.

Tak ta banka s tím nemá problém, matce se omluvila:
Autor: J. Novotný Datum: 24.4.2019 9:55

Raiffeisenbank akci respektuje a chce umožnit nekonfliktní průběh celé akce. „Jak jsme již uvedli dříve, právo matky kojit kdykoliv a kdekoliv nezpochybňujeme a zaměstnanci na našich pobočkách jej plně respektují. Banka ženám v kojení nikdy bránit nechtěla a ani nebude,“ uvedla pro server Aktuálně.cz, který na incident upozornil, mluvčí banky Petra Kopecká.

Tak co řešíte?

Jsem taky matka:
Autor: O. Zuckerová Datum: 24.4.2019 9:49

a v životě by mne bylo nenapadlo - byť v ústraní v parku - se obnažovat jako úchyl na veřejnosti a předvádět kolemjdoucím své POZOR-MATEŘSTVÍ-OBDIVUJTE. Autor má pravdu. Je to voyerismus a módní nápad jako díry v džínách. Prdění bude možná "in" až v příští sezóně.

Re: Jsem taky matka:
Autor: M. Moravcová Datum: 24.4.2019 14:29

přesně tak. Kojily jsme všechny, nestály jsme o pozornost okolí a nikdo si našeho kojení ani nevšiml.

Zažil jsem přístup k matkám s malými dětmi, včetně kojení:
Autor: J. Novotný Datum: 24.4.2019 9:45

v UK a ve Švýcarsku, nikde s tím nikdo problém neměl (včetně toho, že se nikdo nepohoršoval, že dítě někdy prostě řve na celé kolo). Akorát čecháčci se cítí být pohoršeni. A děti jsou vytlačovány mimo společnost. A nad pejsky se každý rozplývá. Holt je to naše vymření asi v pořádku, když se tak podívám na místní vzorek.

Nezastávám se aktivistek, které si berou své dítě jako rukojmí. Ale zejména v Praze nejde vše plánovat na minuty a ne každé dítě má pravidelný režim.

Re: Zažil jsem přístup k matkám s malými dětmi, včetně kojení:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.4.2019 13:11

No hlavně že švýcarsko ani UK díky tomuto pokrokovému přístupu nevymírají! Nebo nevymírají díky importu "nových občanů" v míře více než velké, zvlášť když ti noví občané rodí jako o závod a nejen nevystrčí na veřejnosti ňadro, ale ani hlavu nebo obličej!

Jen dodatek,:
Autor: M. Prokop Datum: 24.4.2019 9:29

jistěže se lze uprdnout kdekoliv a kdykoliv. Mám pouze dojem, že to nikdo nepochopí jako protikojní protest, jen jako klasickou nekulturnost.

Re: Jen 2. dodatek,:
Autor: P. Dvořák Datum: 24.4.2019 9:36

Prdění i kojení se jistě dá o několik okamžiků oddálit a o několik metrů odsunout mimo veřejnost. Ale to by jistě nebylo dost demonstrativní a neleštilo by to ego té nány.

Vlastně by podle vás bylo nejlépe, kdyby vyžadovala toleranci nejen v případě kojení, ale prděla by si, kde se jí zamane.