21.6.2021 | Svátek má Alois


SPOLEČNOST: Islamizace už i v Česku

8.1.2015

Začínají se objevovat první náznaky, že kromě „tradičních“ zemí Evropy se silnou muslimskou komunitou začíná islamizace společnosti hrozit i Česku.

Pomalu, nenápadně a plíživě se rozšiřuje v naší zemi islám. Mnohé ženy, které přestoupily na muslimskou víru, v tom vidí hlavně exotiku a charisma svých mužů. Málokterá si ale uvědomuje, jaký závazek a povinnosti na sebe bere.

Ženy, které přestupují k islámu, souhlasí se svým podřadným postavením vůči mužům a některé to dokonce, jak jsme měli šanci vidět v televizi, považují za přednost. Mnohé ženy si neuvědomují, že pokud se budou chtít vrátit zpět či přestoupit ke křesťanství, existuje podle práva šaría, kterým se islám řídí, jen jeden trest - smrt.

Ve stejném pořadu vystoupil ředitel Muslimské unie v ČR Muhamed Abbas a v přímém přenosu potvrdil, že žena má poloviční hodnotu než muž jen proto, že má menstruaci, a tedy nelze brát její slovo například u soudu stejně vážně jako slovo muže. Přítomné konvertitky to označily za velmi rozumné a že je takový postoj chrání.

Marně přemýšlím, jak může žena dobrovolně přistoupit na postavení, kdy její slovo prakticky nic neznamená a je takřka ve všem podřízená muži, na stav, kdy je brána jako majetek, kdy je v souladu s právem šaría fyzicky trestána za neposlušnost a kdy může být beztrestně zavražděna kvůli cti jejího „majitele“.

Zpráva BIS se zmiňuje o napojení fundamentálních islamistů žijících v Česku na radikály v arabských zemích, přičemž oboustranně dochází k finančním tokům. Peníze plynoucí do Čech mají za cíl získat další věřící a podpořit radikální islamisty v Česku, peníze plynoucí opačným směrem pak míří do arabských zemí k neznámým nebo těžko dohledatelným osobám.

Musíme si uvědomit, že jde o veřejně přístupnou část zprávy BIS, a přesto se v ní mluví o radikálních islamistech na území ČR. Co je v tajné části zprávy, která se k veřejnosti nedostane, se můžeme jen dohadovat, ale můžeme s úspěchem předpokládat, že situace je ještě závažnější.

Ombudsmanka Šabatová nedávno označila jako diskriminaci, když se dvě muslimské studentky ucházely o studium na zdravotní škole a odmítly se podřídit školnímu řádu, s kterým stovky zahraničních studentů nemají problém.

Předseda sedmičlenné strany Úsvit Okamura se svými výroky postavil k otázce islamizace tak, jak to umí - populisticky až rasisticky. Vyzval k venčení prasat vedle mešit a k bojkotu prodejen s kebabem, protože z těchto peněz je financován terorismus.

Okamurovo prohlášení je silně za hranou přijatelnosti a je stejně nebezpečné jako radikální islamismus. Na druhou stranu proniklo na veřejnost, že u nás existuje Shariah4Czechia, Šaría pro Česko. Prakticky anonymní přispěvatelé stejně jako provozovatelé webových stránek se k Okamurovým slovům vyjádřili.

V textu se mimo jiné píše: „A už vůbec se nehodláme přizpůsobovat kultuře a tradicím, kterou jsme buď opustili, nebo kterou mají lidé kolem nás. Kulturu a tradici česká ani evropská legislativa nijak neurčuje a nevyžaduje. Žádný zákon nás nenutí, abychom se kulturně přizpůsobili a začali chodit v plavkách, začali pít alkohol atd.“

Představitel Shariah4Belgium před nějakou dobou pronesl po incidentu, kdy se zahalená řidička odmítla identifikovat policistce a místo toho ji napadla a zranila, zcela šokujícím způsobem. „Pokud se vám (Belgičanům - pozn. R.P.) nelíbí islám, tak se z Belgie odstěhujte.“

Ředitel Muslimské unie Abbas poskytl rozhovor a v něm použil pár vět hodně vypovídajících o myšlení jeho i islámu, přičemž mě dokázal zvednout ze židle. Jeho podivení nad tím, jak můžeme jíst vepřové, bylo ještě úsměvné. Našinec zase například nechápe, jak mohou Číňané jíst psy.

Na otázku, zda hájí právo šaría, a tedy i sekání končetin za krádeže či kamenování, odpověděl: „To napsal Bůh. Otázka, jak je trest přísný, je věc názoru. Některé tresty jsou i v Bibli. Píše se tam ´kdo z vás je bez viny, ať hodí kamenem´. To je přece ono.“

Neuvěřitelné. Abbas zcela postavil na hlavu výzvu Krista k milosrdenství a odpuštění, kdy bylo poukázáno na to, že nikdo není bez viny natolik, aby trestal kamenováním. Ano, křesťanství si prošlo svou dobou temna, kdy se upalovalo a trestalo ve jménu víry.

Islám je o nějakých 600 až 700 let mladší a přesto, že má k dispozici veškeré moderní vymoženosti, zdá se, že se ze svého temna nehodlá vymanit, naopak je snaha žít stejně uboze jako v době jeho vzniku. Nejmodernější zbraně ano, ale myšlení a úctu k životu jako před čtrnácti sty lety.

Islamisté pohrdají západním stylem života a jejich víra je vede k celosvětovému nastolení islámu a zabíjení těch, kteří odmítnou islám přijmout. Pro nás je zase nepřijatelné, aby žena, která se stala obětí znásilnění (větší ponížení při ženu snad ani neexistuje), byla potrestána smrtí kamenováním za cizoložství.

Měli bychom si uvědomit, že islám je už ze své podstaty radikální a nesnášenlivý. Pouze důsledná sekularizace může být cestou, jak se islám může dostat ve svém vývoji dál. Do té doby je zapotřebí bránit se pronikání této kultury do našeho prostoru.

Není možné neustále ustupovat a potírat svou vlastní kulturu jen proto, abychom nebyli označeni za xeno- nebo islamofoby. Abychom ze strachu, že budeme označeni za rasisty, zcela popřeli svou vlastní kulturu. Přicházíte k nám žít? Přizpůsobte se a svou víru si praktikujte v soukromí. Je to čistě vaše osobní záležitost.

Nehodláte se přizpůsobit zdejšímu životu a stylu? Pak se vraťte, odkud jste přišli. Tam je pro vás místa víc než dost. Budete mezi svými a nebudete se muset přizpůsobovat. Evropa je otevřená každému, kdo přichází v dobrém, ale měla by se bránit těm, kteří si ji chtějí podmanit a vnutit nám svou kulturu, v níž lidský život znamená méně než život velblouda.

Převzato z Polanecky.blog.idnes.cz se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.