18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 8.12.2021 19:33

Úběžník... hm ... rovnoběžné linie se setkávají leda v nekonečnu, lidově nekonečníku.

Úběžník je jen optický klam daný perspektivou a nízkým rozlišením neozbrojeného oka. Stačí si vzít dalekohled a úběžník se patřičně posune.

J. David 8.12.2021 14:30

Blbnete s "úběžníkem", průnik rovnoběžek je v nekonečnu. Když tak koukám na Top09, světla Bubo bubo, kozy vesnického chasníka, tak se rád uchýlím do transcendentna. Takovou hrmu, aby i vodník na topole nad jezerem, nepohledal babu pod večerem. Tuhle hrmu si by ani vodník nedovolil stáhnout do svého podvodního budoáru. O kom hovořím? Hádejte.

P. Hatina 8.12.2021 13:33

Mimochodem to podstatné "..Blíží se rok 2022 i nástup nové vlády. Jaký úběžník to přinese?"

Jenomže, pokud si toho autor není vědom, tak jako úběžník ke kterému to směřovalo přece už byly říjnové volby, od nichž se slibovalo se se po nich všechno změní. Ale že už jsme po nich přes 2 měsíce a ta vláda ještě ani nenastoupila, natož aby něco dělala, tak si asi lidé budou muset najít něco jiného

Ś. Svobodová 8.12.2021 10:56

Včera si autor stěžoval, že mu vláda lhala, když mu ukazovala "úběžník" očkovací Tečkou. Dnes by chtěl aby mu lhala o jiném. Protože rozhodně nechce slyšet že se holt buď musí vůči covidu "otužovat" a nebo bude do smrti zahalen a chemizován, jak říká pan Hašek.

F. Zrcek 8.12.2021 10:01

Zaujalo mě: "Nová vláda je v obtížné pozici i oproti nové německé vládě Olafa Scholze. Ta se může opřít o většinu 63 procent Němců, kteří jsou pro plošné povinné očkování"....

A přečetl jsem si článek o tragédii rodiny v městečku Königs Wusterhausen u Berlína - zastřeleni rodiče a 3 děti: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/697829/rodice-a-tri-deti-nasli-mrtve-vrazdil-otec-kvuli-padelanemu-certifikatu.html

Údajně otec zfalšoval certifikát o očkování své manželky, bál se postihu a možnosti, že jim úřady odeberou děti. Tak to vyřešil pěti výstřely.

Možná tomu z novinové zprávy nerozumím, ale na začátku byla asi fóbie nechat se očkovat. A vzápětí vynucovaná očkovací povinnost v případě manželky. Vzniklé dilema otec neustál, dopustil se podvodu, a pak násobné vraždy a sebevraždy.

Tak kde udělali němečtí soudruzi chybu???

F. Zrcek 8.12.2021 15:56

Původní odhad příčin tragédie v podstatě správný: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/otec-v-nemecku-vyvrazdil-celou-rodinu-resil-tim-maler-kolem-zfalsovaneho-covid-pasu-40380507#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=pGSmBzLzHpX-202112081436&dop_id=40380507&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Očkování by se nemělo vynucovat násilím, minimálně ne na západ od Donu. Navrhoval bych zákaz proplácení léčby covidu evropskými zdravotními pojišťovnami u neočkovaných (ale očkovatelných) covidových pacientů. Další restrikce by se mohly zrušit. Každý by tak přesně věděl, do čeho jde.

Š. Hašek 8.12.2021 9:53

Žádná epidemie nebyla a není.

Zemřela (za 20 měsíců) 1/300 občanů republiky. V souvislostech. A v mezích chřipkového grafu i chřipkového počtu.

Vypadá to, že někdo chce naordinovat občanům "ŽIVOT S NEUSTÁLÝM BOJEM". Dokonce těch "bojů" může být synchronně několik: vir, klima, úroda meruněk, Rusko, Čína, president Zeman, .......

P. Kavan 8.12.2021 12:02

Druhá světová válka trvala 5 let, a to byla jedna z těch kratších. Covid máme druhý rok. Tohle prosím mějte na paměti když si stěžujete na neustálý boj.

I. Polák 8.12.2021 14:18

Jenže, označit tuto pandemii za válku se jaksi nikomu nechtělo, a podle toho to dopadá.

Ve válce bojují vojáci cvičení a zavázání k poslouchání rozkazů. V této válce bojují úplně všichni obyčejní lidé, z nichž někteří, místo rozkazů, poslouchají rady různých blbů, kterým náhodně uvěřili.

Z. Koutecký 8.12.2021 13:07

Ne tak docela, pane Hašku. Pokud sezónní epidemie chřipky (jejíž existenci zdá se nepopíráte) přijde do ČR každý rok, tak za dva roky v souvislosti s ní zemře cca 4 tisíce lidí. Při dnešním tempu umírání zemře v souvislosti s epidemií covidu (jejíž existenci popíráte) do konce tohoto roku, tedy za stejné období, cca 35 tisíc lidí. Což je v souladu s odhady odborníků, že smrtnost covidu je cca desetinásobná než smrtnost sezónní chřipky. A to ještě je epidemie covidu brzděna daleko přísnějšími protiepidemickými opatřeními, včetně rozsáhlejšího očkování (i když málo účinnými vakcínami) než v případě chřipky. Jak by to vypadalo, kdyby těch opatření nebylo se ukázalo zcela jasně na počátku roku 2020 např. v severní Itálii nebo ve státu New York i jinde. A zatím to nevypadá, že by tahle epidemie, která podle Vás ovšem neexistuje (proč ti lidé tedy vlastně tak často předčasně umírají?), někam zmizela. Nezkusíte podívat se kolem sebe trochu realistějším pohledem?

Š. Hašek 8.12.2021 16:34

Krapet si vymýšlíte a "dokrašlujete", pane Koutecký. není to epidemie, je to pouze jiná křivka než předloni. A typicky chřipková křivka (v létě nic!!!).

Ještě nám dodejte ty hradby z rakví, třeba pod sochu Sv. Václava. Italům, krom oliv a Fiatu nevěřím ani slovo!

Víte, že jsem s Italama spolupracoval služebně tři roky? Dovedli vykládat, že jsou "mrtví už dvacet let", a to jen z toho důvodu, že musejí skákat podle tchyně a manželky. Ty mrtvoly jsou kec televizní, pokud ne, pak jen dokladem jejich špíny. Nejsou to ani Němci ani Vídeňáci!

I. Polák 8.12.2021 14:13

Ve výčtu jste zapomněl na Je třeba zabít Babiše.

A oni na potvoru furt jsou všichni živí - i ten virus.

J. Jirka 8.12.2021 8:15

Jó, tak úleva...

Pamatujete na loni kolující text o tom, jak udělat lidi šťastné, který končil:

- polovinu toho, co měli, jim vraťte

- polovinu toho, co jste jim zakázali, jim povolte.

Lidé vám budou vděční a budou si připadat neskonale bohatí, volní a šťastní.

To jsme se tomuhle "nesmyslu" tehdy nasmáli... :-/

A. Forman 8.12.2021 7:37

Boj s epidemií potřebuje jediné - ukončit ho.

J. Jirka 8.12.2021 8:09

Začíná to nepříjemně připomínat socialistický "Boj za mír"...

A. Forman 8.12.2021 9:28

Tak, tak, všude samá hráz socialismu a míru až se to rozsypalo jak domek z karet.

J. Nevrkla 8.12.2021 8:34

R^

J. David 8.12.2021 8:39

A generálům přerazit cemr, aby s epoletami na plecích nechrastili.

M. Těhanová 8.12.2021 10:04

Ukončit by se to mohlo v situaci, kdyby lidi přijali, že nikdo není nesmrtelný a občas může přijít nemoc, která bude nebezpečnější.

Tady je trend neustálého růstu a tedy i neustálého růstu věku dožití. I za cenu toho, že už to není plnohodnotný život, ale jenom přežívání. Mě by to tedy nestálo za to. Brzy mi bude 80 let, takže vím, o čem píšu.

P. Hatina 8.12.2021 7:14

Pak tedy nechápu onu situaci v Německu. Smysl toho jejich rozhodnutí by to mělo právě a jen za existence toho úběžníku, že to povinné očkování v nějakém blízkém čase povede k nejen dočasné úlevě, ale už k návrat k normálu. Pokud k tomu nedojde a ty vlny kovidu ale i rozsáhlých restrikcí se budou i tak každoročně a v dlouhých vlnách opakovat, potom jim těch 63 procent příznivců zmizí jako pára. Pak by se jin hodil spíš nějaký covidführer

B. Rudolf 8.12.2021 3:23

Tím úběžníkem je podle mne příprava na průchod varianty omikron populací. Otázka povinného očkování proti covidu tím bude definitivně vyřešena - bude zcela zjevné, že povinné očkování proti covidu nebude potřeba. Do roka se s vysokou pravděpodobností stane z covidu běžná (možná už ani ne respirační) choroba, jejíž nebezpečnost bude srovnatelná s běžnou chřipkou.

Pokud jde o nejbližší týdny, tak nastupující vláda jasně řekla, jaké má v souvislosti s covidem priority a dle mého názoru jen ten, kdo nechtěl, si toho nevšiml. Rozšířit dostupnost a rychlost PCR-testování. Vydávat jen omezené množství dobře promyšlených a zdůvodněných opatření a jejich dodržování opravdu kontrolovat a vynucovat. Zaměřit se na včasnou a účinnou přednemocniční péči. Komunikovat s veřejností pravdivě, poctivě, srozumitelně a efektivně.

Tedy celá řada podstatných kroků, ve kterých předchozí vláda totálně selhala.

P. Hatina 8.12.2021 7:34

Když ono je to prosím naprosto opačně. Pokud jde o nejbližší týdny, tak nastupující vláda nemůže dělat vůbec ale vůbec nic, protože zkrátka a vůbec ještě nevládne a nerozhoduje, a až bude , tak i potom bude trvat nějaký čas, než se ta její opatření vůbec zavedou a projeví. A pokud se zhorší situace i globálně, čeká nás po novém roce pokračování té vlny stejně jako letos a vloni. V tom žádná pozitivní naděje není

Zatímco pokud by tím úběžníkem měl být, to co píšete na začátku, " Do roka se stane z covidu běžná choroba, srovnatelná s běžnou chřipkou." a i odborníci se za to dokázali zaručit, tak to by jistě jako ohromný úběžník byl. To by totiž znamenalo, ta současná vlna přelitá do jara by byla ta poslední, a po masivním uvolnění v létě, by ta podzimní a zimní vlna jako ničivá pandemie nepřišla a nebylo potřeba žádných masových vyhlašovaných restrikcí. Je to tak?

P. Kavan 8.12.2021 8:25

O tom, že z covidu bude co nevidět normální nemoc, se mluvilo už po jaru 2020. Zatím to nenastalo, a obávám se že to nikdo nedokáže předpovědět spolehlivě. Jistě, mnozí se tváří že je to jasné, ale pak se ukáže, že není. Takže slibovat konec covidu je ošidné - politik to na jednu stranu udělat musí, ale na druhou stranu potom zákonitě bude čelit nadávkám do lhářů až to nevyjde.

Osobně to vidím spíš na postupné pomalé vylepšování situace. Letos to vypadá, že zimní nástup jsme zvládli bez lockdownu. Příští vlna třeba bude zase o něco mírnější. a tak dále. Přeci jen už máme vakcinaci, postupuje promoření, nové mutace snad už budou méně nebezpečné a tak dále.

B. Rudolf 8.12.2021 9:10

No snad toho Zemana překonají brzy.

A to, že příští rok již díky omikronu bude covid něco jako chřipka, si opravdu myslím.