16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 3.5.2021 20:27

Homosexuální manželství, je jako pořdit si do ohrady samé berany, a očekávat jehňata, protože se v říji sami sebe pojímají. Oxymoron.

J. Zaorálek 3.5.2021 19:40

Souhlasím s autorem, pochopitelně. Těch argumentů je celá řada, mají různou povahu, ale zajímavé a zarážející je to, že LGBT komunita, pravda, jen její menší část, chce nutně jakoby zapadnout do většinové společnosti a žít v "manželství". Přes všechna prohlášení, jak jsou na svoji jinakost hrdí a že je super být jiný, jak jsou naprosto v pořádku a že je to tak v pořádku, tak ejhle, zrovna v manželství chtějí být úplně stejní jako většina. A nejen to. Obvykle kopou do manželství jako přežité instituce, která stejně vlastně nefunguje, když se u nás rozvádí tolik párů (mimochodem, za loňský rok prý podíl rozvodů klesl), ale jsou schopni se do krve rvát, aby do této zastaralé instituce také mohli patřit. Zdá se vám to divné? No mně taky.

A ještě poznámka k oné lehkovážnosti, se kterou dnes lidé vstupují do manželství. No někteří určitě. Ale myslím, že problém je trošku jinde a jeho synonymem je slavná replika Nevaž se, odvaž se. Zkrátka, tak dlouho již posloucháme lži podvodných psychologů, kteří tvrdí, že máme právo na štěstí a na lásku a na zamilovanost a že je zbytečné se trápit, že většina lidí asi vstupuje do manželství s hlubokým vnitřním pocitem, že rozhodně neručí za to, že to bude na celý život, že to se teprve uvidí a tak dále. Bylo by lépe, kdyby manželství neuzavírali. Alespoň by neporušili veřejný slib.

J. Skotnica 3.5.2021 18:51

Prosím, abyste nereagovali na příspěvky buzny Brauna,

toliko provokuje bez jakýchkoli argumentů (anžto žádné neexistují).

Podpis:

stará bílá heterosexuální ekologická svině

M. Juraška 4.5.2021 12:02

;-D;-D;-D

R. Toman 3.5.2021 17:22

Velmi dobře to řekl ve sněmovně poslanec Marek Benda. Není nutno přebírat každou hloupost která k nám ze západu dorazí.

P. Urban 3.5.2021 16:54

Pane Jurax, pokud si myslíte, že jediné, co se dá udělat pro příští generaci je ji zplodit, pak tohle se hýbáním prstů nezajistí.

M. Moravcová 3.5.2021 17:16

Vím že jsem nebyla tázána, ale nedá mi to.

Jak praví stará francouzská klasika : Klacek do klacku nevleze.

P. Urban 3.5.2021 16:26

Pokud autorovi článku rozumím, pak homosexuální páry vychovávající děti parazitují na výhodách manželství, aniž by hnuli prstem pro novou generaci, zatímco bezdětní heterosexuální manželé naopak využívají výhod manželství pro novou generaci.

S těmi mužskými a ženskými vzory je to otázka pro psychology. Podle toho, co vím, v homosexuálních párech většinou jeden z partnerů opačnou mužskou (ženskou) roli přebírá.

A o úřední češtinu bych se nebál.

J. Jurax 3.5.2021 16:50

Když ony homosexuální páry prstem ani čímkoliv jiným pro novou generaci z principu hnout nemůžou, aniž by popřely (ty páry) svou orientaci ... leda snad s výjimkou leseb nějak oplodněných a gayů darovavších semeno ...

M. Moravcová 3.5.2021 17:18

Ale to už připomíná ovci Dolly a kšeftování s dětmi. Tady humanita jde stranou.

D. Berglowiec 3.5.2021 16:16

;-€

J. Kanioková 3.5.2021 15:49

Manželství = rodičovství = potřebné pro děti - OBA druhy rodičovské lásky, výchovy..

Svazek muže a ženy !!! Adopce dětí pro homosexuály - NE, NE, NE !!!

V. Braun 3.5.2021 14:48

Chudáci děti, jak ty k tomu přijdou, že by homosexuálové mohli uzavírat manželství. Tak se dá parafrázovat článek autora. Dítě potřebuje ženský a mužský vzor, to homosexuálové nemohou zajistit, proto na ně musí být přísnost a manželství se nesmí povolit.

Když to promítneme do heterosexuální společnosti, kde zejména bez mužského vzoru z důvodu rozvodu a pod vyrůstá daleko více dětí než kdy může v homosexuálních svazcích, tak se divím, že se tam autor neangažuje. V duchu jeho dojemné péči o děti by měl přinejmenším bojovat za kriminalizaci mužů. kteří zplodí dítě mimo manželství nebo pak ženu opustí.

J. Sinnreich 3.5.2021 15:09

Me by spis zajimalo, kde se najednou vzala takova spousta homosexualu, transsexualu a LGBTQ komunitaru, kteri urputne bojuji, nejen o manzelstvi, ale o adopci deti a dokonce o placenou vyrobu svych potomku (zastupne tehotenstvi).

J. Kanioková 3.5.2021 15:39

Přesně !

J. Jurax 3.5.2021 16:05

Je to nové, moderní, progresivní! Asi jako kdysi budování komunismu a diktatura proletariátu.

M. Sedláček 3.5.2021 16:11

Tam, kde jsou dotace, tam se vždycky najde "problém", který musí příjemci dotací řešit.

J. Václavíková 3.5.2021 23:38

R^

M. Moravcová 3.5.2021 13:42

Kde jsou ty časy, kdy se někdo považoval je za Napoleona či Johanku z Arku.

V. Braun 3.5.2021 12:59

Docela by mne zajímalo, jak autor zdůvodní své tvrzení, že umožnění sňatků homosexuálů předem nějak znevýhodňuje děti. Viz.:"Vytvářet však záměrně takové podmínky, které dětem splnění jejich práv předem znemožní, je nanejvýš sobecké, zavrženíhodné a nepřijatelné."

Podle mne je zavrženíhodná demagogie, které se zde autor dopouští.

M. Moravcová 3.5.2021 13:34

Dětí se nikdo neptá. Těžké na pochopení, že?

V. Braun 3.5.2021 13:38

Jakých dětí?

M. Moravcová 3.5.2021 13:46

Panebože, četl jste ten článek? Víte vůbec o čem je řeč?

P. Sura 3.5.2021 14:09

Ví, ale nedbá. Při prosazování extrabuřtů se často nekouká napravo, nalevo.

Nicméně ten odstavec, který končí " ... Řečeno hrubě materialisticky, chtějí parazitovat na výhodách manželství, aniž by museli hnout prstem pro novou generaci.... "

je konečně další pádný argument a zasloužil by vytesat aspoň do pískovce.

V. Braun 3.5.2021 14:34

Chápu to správně, že homosexuální svazky by měly mít právo adoptovat děti? Tedy aby jen neparazitovali na manželství, ale dělali něco i pro další generaci. Zejména když vezmu do úvahy, že je zde poměrně dost heterosexuálních otců. kteří zplodili děti, v rodině s nimi nežijí a neplatí ani výživné. Z definice tedy zřejmě prstem pro další generaci moc nehnuli neb prstem se děti neplodí.

P. Sura 3.5.2021 16:27

Chápete to správně, ptáte se poťouchle, protože potřebujete prezentovat názory z druhého břehu. A tomu odpovídá celá Vaše zdejší účast.

V. Braun 3.5.2021 14:26

Článek jsem četl, proto jsem napsal původní příspěvek. Autor se na konci článku dovolává práva dětí na to, "že dítě má právo znát své rodiče a má právo na jejich péči. Někdy to z objektivních důvodů splněno být nemůže, pak ovšem každé náhradní rodičovství či pěstounství je pouze nouzovou náhražkou." Současně píše, že "Homosexuální svazky nejen nikdy žádné děti nezplodí" takže o takové děti se nejedná a tím se na ně ani nevztahuje věta "Vytvářet však záměrně takové podmínky, které dětem splnění jejich práv předem znemožní,"

Tak se tedy znovu ptám, jakých dětí? Pokud odpovíte, že tedy těch adoptovaných tak se ptám, jaká jejich práva jsou umožněním homosexuálních manželství znemožněna? Jsem zvědavý na baši odpověď.

M. Moravcová 3.5.2021 15:08

Slyšel jste někdy o pedofilii? To je téměř výhradně problém mužský a z velké části homosexuální. Je to vysoké promiskuitě homosexuálů, o dětských prostitutech, protože se za ně dobře platí. A to nemluvím o psychickém zatížení dětí, vychovávaných homosexuály, transsexuály, pedofily a lidmi s podobnými odchylkami. A nikdo, ani tisíc vědců (kteří nemají vyzkoumaného nic, protože dospělí jedinci z takovýchto výchovných prostředí nejsou) mě nepřesvědčí, že tam to zatížení není.

V. Braun 3.5.2021 17:44

Tak koukám, že homosexuál je pro vás "z velké části" totéž co pedofil. Tak jen čekám, jak hluboko ještě klesnete. Podle mne jste narazila na dno, ale nechci vás zbytečně podceňovat.

M. Moravcová 3.5.2021 18:34

Ano, velká část homosexuálů jsou pedofilové. Školy, dětské skupiny, tábory, i skautské tábory, církevní spolky a určitě i další organizace, kam se svěřují děti přitahují homosexuální pedofily. Jen se o tom jaksi nepíše, kazí to image duhových miláčků. (Mmch. hodně mých kamarádů má zkušenosti, že to na ně homosexuálové v jinošsví zkoušeli). To je pro mě dno, to nejhlubší dno.