16.5.2021 | Svátek má Přemysl


SPOLEČNOST: Hloupé nařízení platí dál

30.4.2021

Vláda je čím dál více lidem pro smích

Ani psi nemusí v ulicích nosit náhubky. Naše vláda na nich ale u svobodných občanů sveřepě trvá. Lidé ten nesmysl ruší postupně sami. Nenosí to.

Už dlouho jsem neviděl ani příslušníky Policie ČR sedět v jednom autě s náhubky na ústech. Tak nějak se mi nechce věřit, že spolu chlapci žijí v registrovaném partnerství nebo alespoň ve společné domácnosti. Snad nic nedokresluje více, co si lidé myslí o nucení nosit nezdravé lajntuchy na ústech za všech okolností.

Asi nikdo z nás nemá zásadní problém si ten Einrichtung natáhnout na pár minut do obchodu. Když je „čerstvý“, dokáži připustit, že má po omezenou dobu nějaký smysl. Nikdo ale neprokázal, že by to mělo smysl nosit venku na chodníku a už vůbec ne na chodníku, kde na stovky metrů nikdo další není. Devět z deseti lidí to má navíc nasazené tak, že jim vzduch vychází plynule kolem nosu, což dokazují časté televizní záběry na politiky se zamlženými brýlemi.

Zcela mě rozčiluje nesmyslné nařízení, kdy musí být v respirátoru děti ve školách. Naprosto nejčastější způsob šíření koronaviru je formou aerosolu při společném pobytu v místnosti. Pokud kdokoli sedí s někým hodiny v uzavřeném prostoru, tak mu žádný respirátor nepomůže. Aerosol se do vzduchu prostě dostane. Není ani nutné dopodrobna popisovat zacházení malých dětí s respirátory. Občas si je prý i vymění, protože má kamarád hezčí obrázek. Striktně hygienické zacházení zvládne málokterý dospělý. Nabízí se i otázka. Proč to děti mají vůbec nosit, když jsou všechny negativně testovány...? Pokud se testům nevěří, proč se tyto nekvalitní testy používají?

Nejsem žádný příznivec konspiračních teorií. Ale ať přemýšlím jak přemýšlím, tak mě napadají jen dvě možná vysvětlení této zvůle státní moci. Buď to dělají proto, aby to vypadalo, že něco dělají, nebo to dělají proto, že mají z nějakého důvodu zájem na co největším obratu ochranných prostředků. Kombinaci obou možností nevylučuji. Třetí možnost, že to jsou blbci, jsem ze zdvořilosti vyřadil.

Používejme selský rozum. Chraňme své zdraví a preventivně ochraňujme své blízké. Buďme ohleduplní. Nenechme ale ze sebe dělat hlupáky a nenechme si ničit zdraví a psychiku nošením náhubků na čerstvém vzduchu. Svoboda volně dýchat je základním lidským právem i fyziologickou nutností. V plánu na rozvolnění však zrušení tohoto vyšinutého nařízení jaksi chybí.

Převzato z blogu se souhlasem autora.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.