25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Hledání je užitečnější než nálepkování

V literární a kulturní příloze deníku Právo se podařilo ve čtvrtek 15. 9. 2016 publikovat dva velmi zajímavé rozhovory týkající se romské problematiky, a to se ženami, které se nevydávají za antropoložky, socioložky nebo politoložky, ale přesto svojí prací a publikováním svých názorů a zkušeností dělají, troufám si říci, pro pochopení tohoto složitého problému často více, než mnozí, sami sebe se takto nazývající, placení „začleňovači“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 4.10.2016 18:38

Díky za informaci,

já s Idou Kelerovou souhlasím, byť by to na samé jedničky u všech třeba nebylo. Každopádně si myslím, že by to za pokus stálo. První třída, kde stojí za to ty děti naladit na sypatie ke vzdělávání. Samozřejmě zároveň i s hodinou na češtinu. PRVNÍ třída. Víte, mám s tímto problémem hodně velké zkušenosti, není málo dětí, které neúspěchy v první třídě odradí, naladí (naprogramují) je negativně. I naše, "bílé" děti.

Autor napsal toto -

Ida Kelerová má však jiný názor. „Tak si vezměte jazyk. Ty děti doma často mluví jen romsky, česky nerozumějí a stydí se to přiznat. Kdyby mohly chodit do PRVNÍ třídy v romštině, speciální školy by nepotřebovaly, měly by samé jedničky.“