21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Historie a lháři

Osobní neschopnost pravdy dovedla mnohé československé i české představitele ke zneužívání historie jako nástroje momentální politiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Papež 18.2.2018 22:58

Je smutné

Je smutné, že se autor dožaduje od historiků něčeho, co není pravda. Údajné "vraždění" velitele tábora je naprostá lež, kterou dokázal už 2x soud. Stejných pracovních (ne koncentračních) táborů bylo

protektorátu více. Nyní jsou to zřícené budovy a přesto nikdo kolem toho nedělá takový blázinec, jako se dělá v Letech. Nakonec umístění tábora bylo vzdáleno od místa, kde je prasečák. Lítají v tom hlavně prachy, které romské spolky chtějí získat.

O. Zeman 17.2.2018 23:25

Pěkně

jsi v tom Njů Jorku zparchantěl, ty vlastizrádče! “Novináře” si dej taky do uvozovek, stejně tak ty tituly pod článkem. Takhle překrucovat dějiny! Vlast bez tebe nezahyne, ale ty si chcípej bez domova. Škoda sliny.

I. Lyčka 16.2.2018 22:58

Líbí se mi autorův přístup k českému národu.

Podle něho jsme tady všichni zrůdy a sfině nejhoršího ražení. Nikdy jsme nebyli okupováni Německem, byl tady přímo rajský život, žádné gestapo, popravy, koncentrační tábory, všude se tančilo a zpívalo, vysoké platy, nízké ceny, všude rauty, prostě ráj. A my si toho nevážili. Promiňte, ale porovnávat deset milionů lidi s několika grázly, to je minimálně na pár facek nebo na nakopání pohlavních orgánů.

D. Polanský 16.2.2018 21:01

Podobných zařízení, vězení bylo

na našem území cca 2000. Tak Lety máme za sebou, což tak vybrat další a zase můžeme diskutovat a moralizovat. Sebemrskačství není nikdy dost. Až se časem dopracujeme k tomu, že zjistíme, že jsme ublížili muslimům, již jenom tím, že je tu nechceme, z čehož vyvodíme závěr, že se vystěhujeme z našich domovů a předáme jim je, aby chudáci netrpěli.

P. Zinga 16.2.2018 18:38

Znova:

za II. světové v Čechách žádní Romové nežili. A bez okupace by pravděpodobně žádný cikánský pracovní tábor nevznikl. Ono jich zase tolik u nás nebylo, to až po válce nás nimi obohatili předchůdci dnešních kulti-multi. Chtěli nahradit panskou rasu, která to podělala. A naši multi-kulti taky.

Varování pro dnešek: žádné obohacování!

J. Peřina 16.2.2018 20:21

Re: Znova:

Uz jste nekdy slysel o Husakove zakonu?Byl to prave tento bolsevik,ktery jako generalni tajemnik a prezident naridil,aby do kazde obce ci mesta Cech,Moravi a Slezka byla zarazena ze Slovenska jedna ciganska rodina.Tak se behem par let dostalo za Moravu(reku) desitky tisic ciganu.

J. Lancik 16.2.2018 21:07

Re: Znova:

Lepe by bylo, kdyby se ti cigani dostali nejen za reku Moravu, ale az za ceskomoravskou vysocinu a vsichni.

J. Mrázek 16.2.2018 15:24

Tak jinak PL

„Spor o koncentrák v Letech“, který se v Čechách po celá léta vede, je ale o něčem jiném. Je o tom, aby se Čechům vnutila myšlenka, že i my jsme měli za války „svůj“ koncentrák, že v tom nebyli jen Němci. Že i Češi mají své máslo na hlavě a že jsme si proto v Evropě jaksi všichni před tváří dějin „rovni“. Že Lety jsou Majdanek a Osvětim. V téhle gigantické historické lži je spor o Lety i sporem o podvolení se euronijním, rozumějme německým, tendencím převyprávět historii.

J. Schwarz 16.2.2018 12:39

Jste králem

žvástu, Jene Urbane! Pochybuji, že by "lidový soud" velitele tábora osvobodil, kdyby uvěřil tvrzením které vy prezentujete jako nezpochybnitelné pravdy - věšení na kříž, polévání studenou vodou v zimě a zfalšované úmrtní listy. Tedy tohle všechno se dokázat zjevně nedalo, důkazy nebyly věrohodné, soudu to nestačilo a neuvěřil. Takže vaše tvrzení je jen sprostou pomluvou.

P. Lenc 16.2.2018 11:27

Tak tomu

se říká blábol...To Pehe je obvzlášť výživné.

J. Peřina 16.2.2018 11:17

Je třeba chránit novináře,

ale jen ty nebojácné,neloajální k politikům. V žádném případě ne ty novináže,jako je třeba majitel tv Barrandov J.Soukup,který se za novináře vydává,ale jeho drzost nezná mezí.Jeho poslední neuvěřitelná lež,že STBáci přeci nebyli tak zlí,že nic protilidského nedělali a tak by bylo načase,aby se o tom už nebavilo.Touto prasárnou pošpinil statisíce lidských životů,kterým právě STBáci a jejich agenti zničili životy a tisícům životy vzali.Jak dlouho si toto necháme líbit?

J. Schwarz 16.2.2018 12:42

Re: Je třeba chránit novináře,

Chráněný Janek Kroupa že je neloajální k politikům? Směšné! Ten loajální je, ale k těm svým - Kalouskovi, Němcové... Každý má nějaký "světový názor" a píše tak aby jej podpořil.

J. Peřina 16.2.2018 20:16

Re: Je třeba chránit novináře,

Asi jste necetl můj prispevek,protoze tam neni ani slůvko o nejakem Kroupovi,ktereho nectu,takze nemohu sam posoudit.Ja to myslim vseobecne.Takze jeste jednou soudruhu a ted nacisto.

M. Prokop 16.2.2018 11:02

:-P

"Jiřího Pehe, jednoho z nejlepších a nejčestnějších novinářů současnosti, "

Více netřeba, k rozpoznání blábolu.

J. Pražák 16.2.2018 10:38

Pro ty, kdo zatím nedočetli

Mně stačilo: "...Jiřího Pehe, jednoho z nejlepších a nejčestnějších novinářů současnosti,...".

K tomu není možné nic dodat s užitím slušné slovní zásoby.

F. Svoboda 16.2.2018 10:25

Urbane,

špatný pták, který kálí do svého hnízda !!!

K. Novák 16.2.2018 9:53

Autorův obrat,

že Češi jsou spoluzodpovědní za to, co dělali v době nacistické okupace Česka nacisté, je skutečně pozoruhodný. Proč nás vlastně ten Hitler okupoval? Podle pana Urbana to zřejmě bylo zbytečné.

M. Krátký 16.2.2018 9:31

Jako na zavolanou - a už je to tady

Novinky.cz =

KOMENTÁŘ: Babiš je obětí mezinárodního spiknutí – Jiří Pehe

Jiří HEHE souhlasí s Janem Urbanem - aspoň že tak !!!

F. Navrátil 16.2.2018 9:22

Otázka pro autora

Položte si autore otázku: Proběhl by židovský a romský holokaust, kdyby existovala Československá republika. Kdyby českomoravský prostor nebyl okupován nacistickým Německem a nebyl Protektorát?

J. Farda 16.2.2018 10:08

Re: Otázka pro autora

A lidské zrůdy a zrůdičky, sloužící gestapu a náckům nejen při rasovém halocaustu, po obnovení

republiky sublimovaly nebo se ve většině úspěšně etablovaly do StBáckého

bolševismu? Dyk já nic, já jen musel, a kdybych to nedělal já, dělal by

to někdo ještě horší! Ostatně, vo co go, dyk je to jen plácání nějakýho

intoše vo cikánech, no né?! :-(

R. Langer 16.2.2018 10:31

Re: Otázka pro autora

Jasně, zato vy jste ty nácky a estébáky střílel, že? Co to melete?

J. Farda 16.2.2018 14:25

Re: Otázka pro autora

Vy melete mimo meritum věci - brutální Josef Janovský nebyl ani na druhý pokus odsouzen. Vzhledem k jeho prokázané kvalifikaci pochybuji, že jeho bohatých zkušeností nová moc nejméně po únoru 1948 nevyužila. A morálka různých Janovských, jak z diskuse vidno, v české mentalitě v jisté míře stále přežívá. Mimochodem, k dnešní vysoké populaci cikánského obyvatelstva v českých zemích přispěla politika především komunistického ministra zemědělství Ďuriše, který v masovém měřítku dosídloval vylidněné pohraniční oblasti nejen obyvatelstvem z českého vnitrozemí a rumunskými reemigranty, ale i cikánským etnikem ze Slovenska - což ovšem nic nemění na faktech popsaných panem Urbanem. Stačí? :-)

R. Langer 16.2.2018 15:02

Re: Otázka pro autora

A já bych řekl, že výpovědi konkrétně tady o tom se evidentně dost liší. Tady je spíš otázka, kdo víc lže a komu se to hodí. Jak už bylo uvedeno, je silně nepravděpodobné, že by "lidový soud" s radostí exemplárně neodsoudil nácka vedoucího vyhlazovací tábor. Že to byl vedoucí neschopný je jiná věc. Ono to ale nebude zase tak jednoznačné, jak se to vy a pan Urban snažíte prezentovat.

J. Farda 16.2.2018 18:51

Re: Otázka pro autora

Tak si vzpomeňte, jak lidový soud napodruhé, bo poprvé osvobodil, odsoudil Vlastu Buriana za skeč Hvězdy nad Baltimorem "parodující" Jana Masaryka tak, že současníci očekávali Burianovy problémy s Němci za sabotáž. O tom, že provozováním a zaměstnáváním uchránil řadu herců před totálním nasazením už nebylo u soudu řeči, přičemž proti němu svědčil i zaměstnanec a parťák Jaroslav Marvan. Ovšem první osvobození, za které se zasadil i sám "zneuctěný" Jan Masaryk nevyhovovalo, a tak na politický zásah "shůry" už napodruhé dostal malý dekret. Holt kam se síla napře, tam se svět pohne ... a dodnes platí nihil novi sub Soli! :-( https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlasta_Burian

J. Pražák 16.2.2018 10:39

Re: Otázka pro autora

Ty zrůdičky jsou v každé společnosti. U nás jich máme víc než dost - viz ziskovky, aktivisté,...

T. Krystlík 16.2.2018 10:58

Pane Navr8tile,

cikánský holocaust v české režii by byl dokončen i bez okupační moci. Židé hlásící se k jiné než československé národnosti, mající neslovanská příjmení měli prokazovat, jak přišli k majetku a k československé národnosti, dohromady měli být vyhoštěni z republiky Česko-slovenské, byly k tomu vydány příslušné zákony ještě před obsazením Němci..

J. Kombercová 16.2.2018 11:37

Re: Pane Navr8tile,

Pane Krystlíku, kdyby bývalo Německo dotáhlo válku do vítězného konce, nebyl by v tomto prostoru třetí říše ani jeden žid, ani jeden cikán a většina původních obyvatel protektorátu neárijského původu. Možná byste nebyl ani vy. A to by byla škoda. Velká.

F. Navrátil 16.2.2018 12:41

Re: Pane Navr8tile,

Vy máte na mysli druhou republiku, která vegetovala po mnichovské dohodě. Vy předstíráte nevědomost, protože nevěřím, že byste mohl být tak neuvěřitelně neinformovaný. Druhá republika byla pod kuratelou Německa, které si vynutilo zavádění svého zákonodárství a vydíralo stále izolovanější vládu zmrzačeného státu. Nakonec ho Německo spolkla v rozporu se všemi dohodami a vytvořila zde Protektorát, kde vládl německý říšský protektor a německý státní tajemník. Mimochodem, český holokaust se nekonal jen z toho důvodu, že protektorát produkoval čtvrtinu zbrojní výroby Německa a dodejme, že tu kvalitnější. Podle Heydricha měla být vlastenecká třetina národa vyhubena, árijská třetina poněmčena a poslední třetina vykastrována a použita jako dozorující personál v pracovních táborech na Sibiři. V první skupině byste nebyl, v druhé nesplňujete rasové předpoklady, takže jste se kapitulací Třetí říše vyhnul třetí alternativě.

T. Krystlík 16.2.2018 13:26

Re: Pane Navr8tile,

kdybyste znal dějepis, tak byste věděl, že cz-historici v tomto směru lžou. Druhá republika se dostala pod tlak Německa až v únoru 1939, Chvalkovský je přetlumočil vládě takto: „Hitler žádá, abychom okamžitě splnili tyto požadavky: 1. Vypověděti spojenecké závazky a plně neutralisovati Česko-Slovensko 2. Vystoupiti ze Společnosti národů 3. Prováděti zahraniční politiku v souhlase s Německou říší a připojiti se k Paktu proti Kominterně 4. Zlikvidovati rychle zbytky Benešova režimu a zlikvidovati všechny židy. Propustiti úředníky, proti nimž má Říše námitky, a vydati protižidovské zákony podle norimberského vzoru 5. Demobilisovati vojsko a stav armády snížiti na minimum; stejně tak snížiti vojenský rozpočet 6. Odstoupiti část zlata a rezerv Národní banky česko-slovenské, která odpovídá hospodářskému významu Německu postoupených území 7. Nebudovati průmysl, který by konkuroval sudetskému, a česko-slovenské trhy otevříti zboží vyrobenému v Sudetech 8. Vyhověti všem požadavkům Němců, kteří v českých zemích zůstali. 9. Zajistiti dobré vztahy mezi Prahou a Berlínem ve věcech hospodářských, kulturních a jmenovitě politických

10. Přijmouti stejnou ideologii, jakou mají Němci. Tento bod byl vysloven ve formě přání.“ Z toho plyne, že předtím takový tlak na Č-SR nebyl. Cs-zákony perzekvující židy byly vydány již v předtím, o cikánech nebyla v těchto požadavcích ani zmínka. Němci nechtěli Čechy vybíjet, vystěhování do Generalgouvernementu hrozilo jen 0,015 % z nich, tedy 3 lidem z 20 000). Ušel Vám rozkaz Himmlera z 12. 9. 1942.

I. Schlägel 16.2.2018 14:54

Re: Pane Navr8tile,

Dobrá práce.