14.10.2019 | Svátek má Agáta


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Havlův odkaz po šesti letech

„Pominu-li triviální pravdu, že umění má jiné zákonitosti než občanský život nebo esejistické úvahy, musím znovu poukázat na komplementárnost smyslu a nesmyslu, bez hluboké vnitřní touhy po smyslu nebylo by žádného zranění nesmyslem.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 21.12.2017 20:23

:))))))))))))))

V. Čermák 21.12.2017 18:52

Re: Dnes děkuji pane Hvížd'ala za připomenutí této velmi

Možná ne Jenom, ale Hlavně

J. Krásenský 21.12.2017 17:44

"Otázka smyslu naší existence"

"Proto Havlův odkaz, i šest let po jeho smrti, zní: Pokud se na odpovědi

na otázku po smyslu naší existence většina veřejnosti neshodne a

nepřihlásíme se ke staré evropské tradici, mohli bychom skončit podobně

jako po roce 1948."

(To je od havla a jeho sirotků poněkud přetažený tatíčkovsko-masarykovský "spor o smysl českých dějin" s profesorem Pekařem. Jak skončil, víme.)

A. Alda 21.12.2017 15:43

Já na svou otázku níže uvedenou odpověď neznám.

Na žádný projekt centrálního evropského letiště za americké prachy si nepamatuji. O takové cause vůbec nic nevím a četl jsem to dnes poprvé. Proto žádám pana Hvížďalu o další podrobnosti.

J. Krásenský 21.12.2017 13:08

Kdo zná odpověď na vlastní otázku,

nehodlá pravdu hledat, ale svůj názor vnutit svému okolí.

J. Mrázek 21.12.2017 12:27

Re: Řekl bych,

Byť zkráceno, dá se podepsat. Nicméně jeho "služby kamarádům a protislužby" jsou samostatnou kapitolou, třeba podle ne českého, ale rakouského práva "navracený majetek" dirigentovi (tehdy) Káárlovi ...

Š. Hašek 21.12.2017 11:59

Re: Řekl bych,

Možná.

Ale bál by se jim to stejně říci, protože by se mu rozpadl "jeho svět". Svět nepolitický, svět bez vlevo/vpravo, svět vesmírných řečí "o právech Tibetu". A musel by vyčinit Klinikářům a mladému Stropnickému. Takový očistec bych mu ani nepřál.

A znechucení by tutlal, protože by musel začít akceptovat svět takového Klause, Zemana, Orbána, mladého Klause, svět nebrusele, ....... , vypucovat Putnu za čmárání po universitních plakátech, .......... . Zkráceno.

Václav Havel měl asi zůstat několikaměsíční politickou ikonou listopadu 1989. Protože jinak/dále byl státnicky vedle jak ta jedle. Resp. přímo v partě s antihusákovskými komouši typu Uhla. Zkráceno.

Š. Hašek 21.12.2017 10:50

Re: Staré evropské tradice?

Přesné.

Takový Putna také předvádí, jak ho občan chodící do práce (nikoliv neziskovky), znalý a dbalý zákonů republiky, celkem logicky poukazující na to, že lenochům (kterým padají banány až na zem) na povel nedá svoje peníze, nudí.

B. Rameš 21.12.2017 10:50

Řekl bych,

že Václav Havel by byl dosti znechucený tím, kam to lidé, sami sebe prohlásivší za strážce pochodně Pravdy a Lásky, dotáhli.

M. Mikulec 21.12.2017 10:44

Staré evropské tradice?

Vždyť je pošlapává nejvíc právě ten opěvovaný Západ! Nejspíš je to jakýmsi zastydlým křesťanským úmyslem pomáhat, jedno komu.

Občanský život a umělecké vidění světa jsou opravdu hodně rozdílné. Havel nám předváděl, jak ho obyčejný člověk, chodící do práce, co vychovává své děti ke slušnosti, nudí! Jeho inspirovali nespoutané duše z okraje společnosti. Proto romům za Havla tak narostla ramena, ta menšina se začala chovat jako by jich byla většina.

J. Fridrich 21.12.2017 10:34

Dnes děkuji pane Hvížd'ala za připomenutí této velmi

Dnes děkuji pane Hvížd'ala za připomenutí této velmi důležité nabídky a postoje presidenta Havla k zamítnutí této skvělé možnosti bez pragmatické diskuze..

O tom naši soudruzi neradi slyší, dle nich chtěl V. Havel jenom majetek, hlavně Lucernu..

Š. Hašek 21.12.2017 10:24

Re: Výjimečně na Váš článek reaguji:

Já si to též pamatuji úplně jinak. Nemám rád politické agitky.

Stále filosofování o univerzalitě jedné demokracie (jaké, které??) a jejím vývozu do všech koutů Země. Dále lidská práva podle Šiklové, místy s pomocí armády.

Stálý chaos v otázkách domácí politiky, krom tedy pošklebování se jedné straně, která (ksakru) neustále vítězila ve volbách. Zkráceno.

A. Alda 21.12.2017 9:20

Výjimečně na Váš článek reaguji:

Jsou to zajímavé informace a divím se, že si to nepamatuji. Skutečně přišla taková nabídka na centrální euroletiště? Bylo to vážně na vládním stole a odmítnuto?