17.10.2021 | Svátek má Hedvika


SPOLEČNOST: Fašismus

18.12.2012

Co má společného Karel Janeček se svým hnutím a fašismus?

Za fašisty jsou u nás většinou považovány násilnické skupiny mladíků hajlující na fotbale či napadající lidi s jinou barvou pleti v hospodě nebo v metru. Tady ale nejde o fašismus. Jde spíš o kriminální party a čisté násilí (bezpochyby vzrušující pro ty silnější). Uctívání Hitlera slouží k podtržení hrůzybudícího dojmu na okolí.
Na rozdíl od Německa nemá tento směr v Čechách velkou šanci oslovit výraznější část společnosti. Vždyť Čech byl pro Hitlera takový položid, slovan, méněcenná rasa určená k zotročení, poněmčení a vyhlazení.
To asi nebude ta pravá ideologie pro nás, že.

Nicméně pokud vezmeme skutečné kořeny fašismu jako lidového hnutí, má u nás všechny předpoklady.
Ekonomická krize. Ano – již 4 roky a výhledy nejisté. Znejistělá střední třída. Tehdy jako dnes. Slabý "velký" stát. Tehdy jako dnes. Chodíme neustále častěji a častěji volit, aniž se něco výrazněji mění. Třicátá léta v Německu určitě a my? Volíme kraje a EU a Senát a prezidenta a … proč vlastně? Neustálá volební kampaň. Takhle to dál nejde. Skandály a korupce. Tehdy jako dnes. … A kdo vymete tenhle hnůj?

Uctívaný vůdce úplně nového hnutí. Tehdy jako dnes. Název může být sebepitomější a sebedelší, důležitá je ta personifikace. Jedná se o mladé a moderní lidi, tak odlišné od starých páprdů v parlamentu. Využívají moderní techniku. Tehdy hodně letadla.

Výrazné, nezaměnitelné a netypické logo celého hnutí. Tehdy jako dnes.

Údajně mocný nepřítel, který jediný způsobuje Vaše neštěstí a chudobu. židi či zlojedi. Pak hned bude ráj na zemi. Žid i zlojed dusí tvojí rodinu.
Tábory lidu – přidej se k nám. Pivnice či sály krajských měst.

Přijatelnost a podpora mediálního mainstreamu. Tehdy jako dnes. Hnutí je divné, ale hrozí ty komunisti, to by bylo ještě horší. Tehdy jako dnes.

Přidávají se slušní lidé. Váleční hrdinové, průmyslníci, umělci. Tehdy. U nás nyní moc válečných hrdinů není. Ale průmyslníci a umělci určitě. A hlavně mladí.

Při předávání Slavíků mi přišlo, že došlo k založení ochranných oddílů. Tehdy se jmenovaly SS.

Především je potřeba nahradit tu starou, nefunkční a ošklivou demokracii něčím "lepším". Beztak má na kahánku. Žvanilové a korupčníci v parlamentu. Na smetiště s nimi. Tehdy jako dnes.

A ještě jeden důležitý faktor, strach. Moderátor Brzobohatý to řekl jako nevinný vtip, ale já taky tenhle článek nepíšu nějak rád. Sám se ukázal – nepřítel. Na něj si pěkně posvítíme, židáka. Pardon zlojeda.

Převzato z blogu autora s jeho svolenímAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.