28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jindra 1.5.2008 16:58

Fascinujici osumnacku

jsem tuhle potkal Na prikopech. Dlouhe stihle nohy v minisukni, kukadla jak zrcadla a vubec vsechno tam kde ma bejt....inu stari je ponizujici - 18ka pro me znamena docela neco jineho nez pro nase mlade pratele....

Schumacher 1.5.2008 16:41

I já bývám fascinován osmnáctkou.

Zejména když ji před tím dlouho vyhlížím z refýže.

Petr Kersch 1.5.2008 16:19

Souhlas je málo

Autorovy názory a jejich formulace jsou správné, odpovídají skutečnosti a většina čtenářů s nimi s velkou pravděpodobností souhlasí. Jenomže: to je tak asi všechno... Myslím, že bychom my všichni, kteří k této problematice máme co říct, kteří si něco pamatujeme z té doby a kteří jsme obdařeni duševním zdravím, neměli jenom s názory pana Litoše souhlasit, ale taky aktivně vystupovat a psát proti současnému křísení nacismu, překrucování historických faktů z evropských dějin dvacátého století a zneužívání lhostejnosti mladé generace k propagování a oslavám násilí, mučení, sadismu a podobných "adrenalinových zábav". Pokud si myslíte, že je to "házení hrachu proti zdi", tak to jste na omylu - posluchačů, vnímavých a přemýšlejících posluchačů a čtenářů, by bylo dost, ale odpovědných autorů je málo!

Buvol 1.5.2008 14:51

Když tričko s osmnáctkou nosí i premiér Topolánek,

který má nad to ve slovníku takové "roztomilé" obraty, jako je eskommtdertag, noc dlouhých nožů, svého tajemníka přirovnává k Bormannovi a názory opozice nazývá "osvětimskou lží", tak čemu se divíte !!

hulwat 1.5.2008 21:33

Re: Když tričko s osmnáctkou nosí i premiér Topolánek,

Ty jsi nejspíš arab, neb čteš zprava doleva.;-D

Pametnik starejch dob 1.5.2008 14:36

Pan autor o dnešních neonacistech ví kulový

Jde o to, že dnešní neonacismus je směsicí nepravdivých tvrzení o nacistické éře, faktické odmítnutí mýtu o germánské ¨nadřazenosti a jeho nahrazení tezí o arijské nadřazenosti, zuřivý antisemitismus a antiamerikanismus ale také pojmenování problémů, které současný establishment (v jejich terminologii "Systém") nejenže neřeší, ale dále zhoršuje.

Pokud ale to poslední u lidí převládne a neonacisté budou mít na toto monopol, mohou se stát reálnou politickou silou.

R 1.5.2008 9:18

kyvadlo

"Pak jsou samozřejmě polní SS popisovány jako společenství odpovědných, statečných, kamarádských, charakterních, morálně založených a skvělých vojáků,"

Možná, že jenom kyvadlo se překmitává na druhou stranu. Přesně takhle, jak jsem uvedl ten úryvek z článku, je možné charakterizovat sovětské, ale polské, české a jiné bojovníky proti Němcům v knihách vycházejících za komunistů. Viz třeba Ćtyři z tanku a pes a další snad tuny literatury.

Tisifoné 1.5.2008 16:59

Re: kyvadlo

Ne, nepotřebujeme takové "vědomosti", uváděné slovy "Možná... Třeba... Na druhé straně..." apod. Existují fakta, která nelze zpochybnit : například fakt, že morální úroveň velké většiny německého národa v období Třetí Říše byla velmi nízká, nehumánní, nesrovnatelná s morální úrovní, která byla charakteristická pro národy tehdy okupované německými silami. "Kyvadlo" a podobné příměry jsou pouhými žurnalistickými frázemi, které se dobře vyslovují, budí dojem informovanosti, zatímco ve skutečnosti jde o prázdný pojem.

Pamětník starejch dob 1.5.2008 18:38

Jaká byla morální úroveň německého národa nevím,

ale válečné vavříny celé řady příslušníků divizí SS (a také Wehrmacht) jsou realitou. Stejně jako jsou realitou koncentrační tábory v režii SS.

Realitou jsou také válečné zločiny jednotek SS ALE tady je třeba vědět, že Rudá armáda spáchala stejně závažné zločiny v podobném rozsahu a také mnohé ze zločinů, připisovaných SS, spáchala ve skutečnosti Wehrmacht. Politicky se po válce hodilo svalit všechnu vinu na SS aby Wehrmacht zůstala čistá. Celá řada příslušníků Waffen SS byli stejní vojáci, jako jiní Němci a koncem války se už nebral ohled ani na to, že vstup do SS byl původně dobrovolný. Je dokonce zaznamenám případ vojáka, který byl popraven, protože se nechtěl přihlásit "dobrovolně" do SS. Skutečností je ale i to, že řada SS byla věrná svému "Vůdci" až do hořkého konce a byli tudíž používáni k tomu, aby "hlídali" ostatní vojáky, kterým už byla nesmylnost pokračování války zřejmá. To se ovšem týkalo jen západní fronty, němečtí vojáci totiž věděli, co je čeká v sovětském zajetí.

sep 1.5.2008 20:46

Re: Jaká byla morální úroveň německého národa nevím,

   onen boj do hořkého konce byl u SS dán také možností přežití v případě zajetí, na východě moc šancí neměli a na západě popravy zajatců SS také nebyly vyjimkou. Pokud to někomu nedochází, z hlediska válečného práva je řeč o válečných zločinech. Konkrétně na východě nedodržování válečného práva dosáhlo obludných rozměrů a je jen možné studiem různých zdrojů vytušit, jaké mechanizmy na obou stranách kola válečných zločinů roztáčely. Ale tohle asi autora nezajímá.

Saul 1.5.2008 9:18

Je to těžké

Mně (ročník 40) to taky pobuřuje, ale obávám se, že postupem času se z Hitlera a jeho spolugaunerů stanou stejné idoly, jako jsou dnes třeba z Napoleona (a jeho spolugaunerů), o nichž si nemyslím, že by měli na rukou o mnoho méně krve a že by jejich pohnutky byly o mnoho čistší, než tomu bylo u tvůrců a představitelů Třetí říše.

Pamětník starejch dob 1.5.2008 18:51

Napoleon se nedopouštěl teroru a jeho srovnání s Hitlerem

v tomto směru kulhá. Pokud by Hitler neměl koncentrační tábory a jeho vojáci nevraždili civilisty, mohli by na něj Němci opravdu vzpomínat s nostalgií, jak správně říkáte, hlavně ti, kteří jeho éru nezažili. Ostatně část Rusů vzpomíná s nostalgií dokonce na Stalina, a ten se k Rusům choval mnohem hůře, než Hitler k Němcům.

Kolemjdoucí 1.5.2008 8:32

Pánům Gogovi a Litošovi:

Možná by bylo dobré, kdybyste pár příkladů těch překladatelských nesmyslů v knihách a v televizi rovnou uvedli, i se správným zněním, aby si je čtenáři a diváci mohli poopravit.

Forstmeister 1.5.2008 7:33

Tabuizace tvoří heretiky

Tak nevím, ale čím více se do lejna píchá, tím více páchne. Jsem ročník 50, můj děda byl zamordován v roce 42, strýc byl členem jakési odbojové skupiny od roku 43, nějak to přežil. Po 45. byl zhnusen, vyprávěl, co se pak vynořilo hrdinných odbojářů a partyzánů. Pro "Rassenschande" byl odsouzen jakýsi šmelinář černého trhu (píchal Němku ze Sudettengau), byl odsouzen na 4 léta. Po 45. se stal významným činovníkem Svazu protifašistických bojovníků a tvrdil, jak byl persekuován. Co dodat.  A nyní k meritu věci. Čím více budeme našim oplégrům zakazovat názory, symboliku a ideje tabuizovaných hnutí a náboženství, tím je do jejich lůna spíše naženeme. Nynější žijící odbojáři by měli v důstojných podmínkách a materiálně zajištěných ústavech vzpomínat na své bojové úspěchy, ale neměli by mentorovat a díky svému mentálnímu stavu "neopruzovat" typem výlevů "u Solferina, to byla řež..." . Další věc je symbolika (svastiku lze užít pouze ke sběratelským účelům, ale co jistý světový pivovar a Indové?). Byl jsem jedním blbem dokonce obviněn z "heilování", kdy jsem k loveckým německým hostům zvolal "Weidmannsheil". Policii jsem musel podat "vysvětlení". Schickelgruber také rostl na tom, že byl tabuizován. Mýlím se?      

gogo 1.5.2008 5:46

co si mám myslet

o České televizi, když vysílá pořady o válce evidentně přeložené z angličtiny,kde jsou naprosté nesmysly...

Tx 1.5.2008 5:18

Pane Litoši,

jsem ročník 1930, tedy hodně pamatuji, máte úplnou pravdu, ti blbečci, kteří jsou Hitlerem fascinovaní netuší, že kdyby vyhrál, tak by v nejlepším případě byli otroky na německých statcích na Ukrajině. V horším by proletěli komínem.

ginANDtonix 1.5.2008 2:08

ja jsem taky faascinovany osmnactkou

Kdyz je pekne letni pocasi a osmnactka se povede, tak je to opravdu fascinujici.

"Má vlasy dlouhý do půl pasu, k turistům jistou náklonnost..."

Leto budiz pochva leno. :-D

Jenda 1.5.2008 2:34

Re: ja jsem taky faascinovany osmnactkou

Jo to ja taky. Jenom me nikdy nenapadlo, ze moje fascinace osmnactkou ma neco spolecneho s Adolfem. Mel bych se nad sebou zamyslet!

Cricket 1.5.2008 8:56

Re: ja jsem taky faascinovany osmnactkou

Já zase dvanáctkou - dobře vychlazenou s pěnou tak akorát a pokud není ještě do korbele honěná CO2 ale vzduchem, pak nemá chybu. To i zima budiž pochválena.

R 1.5.2008 9:13

Re: Re: ja jsem taky faascinovany osmnactkou

A nejlepší je 18, co umí do sebe hodit i jednu poctivou 12, když je to někde na výletu potřeba a nechlastá ty dnešní šumikoktejly, co smrdí jaky by v nich rozpustili žvýkačku.

nosál 1.5.2008 13:57

Re: ja jsem taky faascinovany osmnactkou

osmnáctku pod rukou, dvanáctku před sebou , 350tku před hospodou, jo to jsme taky zažili....

ginANDtonix 1.5.2008 17:30

Re: Re: ja jsem taky faascinovany osmnactkou

To si potom clovek pripada jako jednicka! (Zadna nula.)