19.5.2022 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jirik 13.11.2009 14:58

remcání pozdně příchozích

Tak Havel a hrstka disidentů měla zlikvidovat tu masu estébáků, lžisoudců,bankéřů, esenbáků a rudých generálů za pohodlného přihlížení autora a jemu podobných diskutérů.Navíc proti polovině národa, která žádné změny nechtěla a bála se o své výdobytky, získané za cenu kolaborace s režimem.Nejvíc nadávají na Havla ti, kteří si myslí, že se při kradení na ně mělo také dostat ! Jděte se vycpat, bl-ečkové, kde jste byli, když Havla zavírali ?Co jste udělali pro pád lživého režimu? Byli byste radši, kdyby tekla krev jako v Rumunsku? Podívejte se na bývalou NDR, měli všechno-peníze, zákony, manažery, soudce, úředníky z NSR a nebýt každoročních finančních injekcí tak jsou na tom hůř než my ! Přes všechny lumpárny, které mě taky štvou, jsem rád, že jsem se dožil dneška a vy co tady kafráte, se vraťe do hrobu, vo-ové !

vladimír ondys 13.11.2009 15:09

A kdepak jsi byl, Jiříku, abys socialistu Havlovi vysvětlil, že ten, kdo chce s vlky

dobrovolně výt, musí počítat i s hodně nepříjemným kousnutím, když jde o lákavou kost?

CHARTA 77 není základnou k opoziční politické činnosti. Chce sloužit k obecnému zájmu jako mnohé podobné občanské iniciativy v různých zemích na Západ i na Východ. Nechce tedy vytyčovat vlastní program politických i společenských reforem či změn, ale vést v oblasti svého působení konstruktivní dialog s politickou a státní mocí, zejména tím, že bude upozorňovat na různé konkrétní případy porušování lidských a občanských práv, připravovat jejich dokumentaci, navrhovat řešení, předkládat různé obecnější návrhy směřující k prohlubování těchto práv a jejich záruk, působit jako prostředník v případných konfliktních situacích, které může bezpráví vyvolat, apod.

Rv;-DR^

vladimír ondys 13.11.2009 14:55

Ba, ba, smutné čtení, ale

pan Neff vedle nám vysvětlil, co jsme za nevděčnou holotu, když se mocní domluví s vybraným alkoholikem, dají mu do rukou opojnou hračku pro zbytnění ega a pak velkomyslně dovolí zvítězit lásce s pravdou, než se situace uklidní!

Rv;-PR^

Niky 13.11.2009 14:00

Bývalý poslanec za ODA Č Hofhanzl má krátkou pamět!!

Když po Sarajevském atentátu jmenoval V Havel novým premiérem bývalého prominentního komunistu velevýznamného estébáka,člena Lidových milicí a největšího tuneláře v zemi Josefa Tošovského,tak Č Hofhanzl toto jmenování Tošovského podporoval! Před listopadem 1989 pracoval J Tošovský v Londýně v pobočce Živnobanky,což byla prokazatelně rezidentura KGB! Stačilo by otevřít archív ČT a lidem by se otevřeli oči a snad by jim konečně došlo,že Sarajevský atentát,znamenal návrat komunistů a fašistů k moci!!!

gnomon 13.11.2009 17:20

Re: Bývalý poslanec za ODA Č Hofhanzl má krátkou pamět!!

ODA nekradla, jen nezaplatila své dluhy, Žantovský se uklidil do Izraele a pan  autor káže z ilegality. J. Tošovský prodal zlatý poklad republiky svým známým pod cenou - všichni se dobře napakovali.

Wotan 16.11.2009 11:55

Re: Bývalý poslanec za ODA Č Hofhanzl má krátkou pamět!!

Prosím, kdo zná okolnosti, při "prodeji" českého" zlata? Bankéř roku prošustroval naše zlato za OBLIGACE, 16t. zlatých mincí prodali za cenu zlomkového zlata, dnes stojí zlato 1100 us. dolarů za unci! o kolik miliard stát vůbec přišel!?

krzl 13.11.2009 13:28

.....

Česťo,před dvaceti léty mně moc lidé neměli rádi když jsem prohlašoval,že by se měl u nás chopit moci pan Pinochet.Vůbec by mně nebylo líto těch zlodějů co by skončili na fotbalovém hřišti teprve dnes mohli přijít k moci dramaturgové a básníci,ale byli bychom o čtyřicet let dál.zdravím Krsa.

františek 13.11.2009 13:03

Pěkný článek

Zparchantěl jsme a povýšili korupci na morálku. Ale zvýšila se naše životní úroveň a náš marasmus mravní se trochu zlepšil. Dnes nadáváme na poměry nahlas. Což takhle omezit kecy a něco dělat?

Pamětník 2 13.11.2009 13:23

Re: Pěkný článek

Františku jak vidíte,je lepší nadávat na vše okolo  než pracovat.A vůbec nejužitečnější je nadávat na komunisty.To je téma,které nás bude zajímat neustále.

BuBu 13.11.2009 12:42

Tento článek podepisuji !!!

R^R^R^

Hotovo 13.11.2009 12:29

a to uplne

Realita je obavam se takova, ze vidime mnoho nedobreho kolem sebe ale stale si nedostatecne uvedomujeme, jak moc poklesle mysleni v nas bylo vypestovano a jak malo jsme toho dokazali nahradit necim pozitivnim. Divime se, ze na nas "zapadaci" koukaji skrz prsty: tem pravym "zapadakum" se nedivim - jsme jako paka a budeme se z toho lecit mozna tak dlouho, ze uz tu budou vladnout muslimove ....

Zdar

Kája 13.11.2009 12:02

17. listopadu v 15.00 na Václavák!

Nebude se slavit, ale demonstrovat proti sametovému podvodu! http://www.webvize.cz/play.php?vid=589

děteněkam 13.11.2009 11:41

To už vypadá jako agonie.

Lucy 13.11.2009 14:09

Re: To už vypadá jako agonie.

a fasismus

John Bradley 13.11.2009 11:20

Vytecna reflexe na dvacet let sametu

Je daleko lepsi nez Vase disertace z 1990tych let, kterou jsem nechvalil; muj podpis byl falsifikovan!

Vodička-sapér 13.11.2009 11:20

Pryč a pryč je všechno....

Jak říkají psychologové , podzim je  pro  melancholiky, čestné lidi, jako je pan Hofhahzl, těžké, neradosté, velmi kritické období. Mlhavá rána, málo sluníčka , krátké dny, u nich vyvolávají těžké deprese, když se k tomu přidají chmurné vzpomínky z vlastní neúspěšné úvodní politické dráhy, pocity zmaru ( ODA), nelze se divit , že  marně hledá úlevu  v četbě sovětských satiriků Ilfa a Petrova, ve Zlatém teleti. Sakumprdunk je to ,dvacet let po sametu, moc špatný, vševhno rozkradený, co politik ,samozřejmě, kromě nás, "konzerv!",  to lump a prostitut, všechno stojí za ....., , bez náznaku ,alespoň  špetky optimismu,nevesele , až  smutně,  špičkově anylyzuje dnešek  pan H. Je pravděpodobné,  že s takovýmito  oslavnými  traktáty , se pan Hofhanzl 17.11, k mikrofonu na Albertově,či na Národní tř.,  nedostane. Pryč  a pryč je všechno, pryč je má naděje....Kdyby snad došlo k nejhoršímu, radím panu Hofhanzlovi nevěšet se ve sklepě, nebo na půdě a vůbec už ne ve stranickém sekretariátě,   ale zajít si do přírody , slunce , voda ,  vzduch, nějaký háječek,   s podzimně vybarveným , neopadaným  zlatým listím, se dá ještě lehce najít.

slavoj 13.11.2009 12:04

Re: Pryč a pryč je všechno....

R^R^R^

Akademik 13.11.2009 17:54

Re: Pryč a pryč je všechno....

Jo, i za komunistů a i za války bylo v podzimní přírodě hezky a člověk tam zapomenul na deprese.

luboš 13.11.2009 11:03

smutné čtení

;-(

Wotan 13.11.2009 11:00

Děkuji !

Pane Hofhazl, moc Vám děkuji za Váš článek, po dlouhé době jsem si přečetl to ,skutečně v současnosti cítím a co jsem za obludného 40 letého panování bolševiků u nás prožil! Dnes ti pohrobci bolševické partaje u koryt, každý z nich je "KDEMOCHKRAD" Jim šlo jen ajen o moc tenkrát, žádnou ideu neměli, jen moc a MAJETKY co možná někomu, kdo s nima netách--ZABAVIT!

Po r. 1989 to chtělo pouze jedinné-- Zákaz KSČ a všech těchto asiatských praktik. Ještě jednou DĚKUJI-- pamětník na dobu ZLA!

Václav Nejmoudřejší 13.11.2009 11:59

Re: Děkuji !

Připojuji se k Wotanovi! Pan Hofhanzl to vystihl dokonale, není co dodat! Nezapomeňte 17. listopadu přijít v 15.00 na Václavské náměstí!

novaz 13.11.2009 10:54

je to bohužel tak

Autor prostě jen popsal naší polistopadovou realitu. Spící agenti bolševici nyní vylézají na veřejnost a jsou jmenováni do vysokých státních funkcí. (předseda vlády, náměstek ministra vnitra, eurokomisař, abych jmenoval ty nejznámější). Jak zpíval pan Dědeček...buďto s nima zametem, nebo oni s námi...Nastal ten druhý případ, samozřejmě.

xxxKubeš 13.11.2009 10:46

Napsat

jméno Klause vedle zločinců (Gottwald a p.) je vrcholná debilita. Připustil bych tam jméno Havel, díky jemuž přežívají komouši dodnes.

Wotan 13.11.2009 11:06

Re: Napsat

Kdo znal Klause před r. 1989, nekonfliktní bankovní úředník, jezdící na stáže do kap. ciziny-- já nemohl neměl jsem kladný vstah k režimu-- to bylo po Listopadu 1989 antikomunistů a dovedli s toho náležitě využít!

Pavel 13.11.2009 11:39

Re: Napsat

 Já bych tam snesl oba.

brblal 13.11.2009 10:36

pravda a úpadek

Připomenuže lidé čekali změny k lepšímu.Ovšem krédo těch,kteří se dostali k moci v sametových dnech bylo jiné.Rozkrást cokoliv pod označením privatizace.V první řadě byl zrušen zákon na ochranu majetku v soc.vlastnictví státu.Vřadě druhé bylo zhasnuto / 5ekl sám Ježek/ aby nebylo na to rozkrádání vidět.A z toho  vyrostlo přesvědčení těch bez skrupulí,že si mohou dovolit cokoliv.Pak to ještě podepřel zákon a beztrestnosti když "nevyšel podnikatelský záměr" a tak se začalo i tunelovat.K tomu ještě Havel pustil na lid zločince z kriminálů a maloval k tomu svoje srdíčka.To byly dohromady podmínky aby ti mladíci s aktovkami pod paží mohli rozkrást beztrestně miliardy.A závěrem?Pochybuji že Kožený,Pitr,Helbigové,Krejčíř,Mrázek a mnoho jiných byli komunisté.Nejhorší na celých událostech je to,že nikdo ty zlodějny a tunely nestíhal.Ježek ve své knize dokonce říká že vůbec nebya rozhodující při prodeji cena,rozhodující bylo rychle stát zbavit majetku,změnit vlastníka.Havel první prolomil svými restitucemi dekrety prezidenta Beneše.Dala by se o tom všem napsal kniha.

dulcibelka 13.11.2009 9:26

No a co?!

Tak je holt život trošku složitější než před dvaceti lety - a zaplaťpříroda za to! Neměnila bych ani za zlatý prase!

Tomáš Jasný 13.11.2009 8:50

Pláč nad rozlitým mlékem

Autorův nářek nad údajným mravním úpadkem od listopadu 1989, kdy se republika přetvářela pod heslem tak zvané "pravdy a lásky" může sice vyjadřovat některé všeobecně pociťované dojmy z minulosti, ale článek jako celek nemá opodstatnění, jelikož neznamená nic jiného než výraz zoufalství z toho co bylo, ale co už teďka nelze vzít zpátky.  Při trochu hlubším rozboru článku se objeví autorova neschopnost vidět současnou českou společnost  takovou jaká opravdu je, to znamená s mnohými morálními a společenskými vadami, ale v každém případě nesrovnatelně lepší než byla před dvaceti lety.  Dokonce optimisticky věřím, že příští generace našich dětí jakož i vnoučat a jejich dětí budou mít větší naději na morálnější a přitom svobodnější život než kdykoliv předtím v české historii a to hlavně diky tomu, že už nebudou ovlivňovány naší zkorumpovanou, materialistickou generací.  

JK XI/09 13.11.2009 9:42

Re: Pláč nad rozlitým mlékem - kupní síla a spotřebitelský kolaps

Ve světě, kde je vše na prodej, pobírá každý ze šéfů nejsilnějších hedgeových fondů plat, o který se podělí téměř 200 000 (dvěstě tisíc) českých zaměstnanců.

Každý z těchto finančních magnátů si přijde za necelé tři roky na tolik peněz, kolik stála výstavba Temelína.

Jak chcete takové kupní síle, která si může koupit cokoliv, vlastně čelit ?

PS      spotřebitelský kolaps - důsledek zevírání nůžek mezi bohatými a chudými

Tomáš Jasný 13.11.2009 17:06

Re: Pláč nad rozlitým mlékem - kupní síla a spotřebitelský kolaps

Nevím jak obrovské platy amerických finančních špiček souvisí s mravním marastem v současném Česku, ale připusťme, že podobné stesky jaké vyslovuje autor článku se objevuji jak v Americe tak i v jiných částech světa.  Na rozdíl od Česka, ve Spojených státech až do posledních let platy většiny špiček, ale nejenom špiček, byly záležitostí soukromých smluv mezi jednotlivci a jejich institucemi, kde do toho, kdo a kolik vydělává a na co ty své  výdělky používá, nikdo jiný nemohl zasahovat nebo se nad tím rozčilovat. Tím odpadlo mnoho závisti, která je jednim z hlavních příčin konfliktů s morálkou.