4.12.2023 | Svátek má Barbora


SPOLEČNOST: Duhaři v Praze

25.10.2019

V Praze byla zahájena mezinárodní konference nejpozoruhodnějších a nejutlačovanějších bytostí s nejrůznějšími queer defekty či pseudophlavními identitami z celého světa. Pořádá ji ILGA - Europe ve spolupráci s Prague Pride, jakož i jinými jurodivými spolky jako PROUD. Aby nebyla mýlka, že naše vláda snad je zpátečnická, při zahájení nechyběl ministr zahraničního nevměšování Tomáš Petříček, tímto kukaččí vejce zblblé části mladé generace v exekutivě. Pohříchu tam není sám, nalezli do exekutivy všemi škvírami a zabydlují se pilně jako včelky.

Tak si to jen představte: buzíci a lesby jsou v České republice krutě pronásledováni; lidé je honí po ulicích s basebalovými pálkami, kam vlezou, tam dostanou přes papulu, jen se ukáže, že je opačné pohlaví vůbec nezajímá, nejsou přijímáni do škol, učilišť, do veřejných dopravně sdělovacích prostředků mají vstup zakázán a musí jezdit duhovými autobusy či vlaky, nikdo je nezaměstná, protože všude musí vyplňovat, jaké pohlaví je zajímá (někdy to ani sami nevědí), do armády je nevezmou, místa ve státní správě jsou jim odepřena, lékaři se jich dotýkají štítivě s gumovými rukavicemi na rukou a v lesích a polích jsou transvestité honěni a stříleni v jednotlivých honitbách proti odměně 494,60 Kč za kus. Prostě jedna velká katastrofa.

A tak když pořádají mimořádně nechutné veřejné produkce při svých pyšných pochodech, ze kterých se pražský primátor Hřib může ujásat k smrti, heteráci obojího pohlaví stojí s otevřenými hubami a nechápou, která bije. Koukat se na to nedá, vydržet se to v ty dny prostě musí. A pozor: nikdo na ně ani neplivne, kamenem nehodí, což by se jinak velmi hodilo. Většinovou populaci jejich pobekávání a agresivní exhibování prostě nezajímá, každý má svých starostí dost. A tak musí bojovat a rozrážet dveře, které jsou otevřené dokořán.

Pravda je taková, že si tito lepší lidé, tolik barevní a tolik nešťastní z přemíry svého štěstí, snaží vydobýt víc prostoru a výhod, než jim náleží, a to silně na úkor drtivě většinové populace. Je typické, že jsou schopni lhát, tvrdit nesmysly, a ještě typičtější a bohužel smutné je, že jim k tomu asistuje ministr naší vlády, známý chovatel čmeláků. Jako by neměl jiná, opravdu důležitá témata na práci. Andrej Babiš to nemá pevně v rukách, to ani náhodou. Co bychom ale chtěli, na takových konferencích se dá plácat o nesmyslech a lézt do zadnic lidem, kteří si do nich lezou sami přímo skupinově a utvrzují se v tom, že jejich hypertrofovaná práva jsou naše štěstí a naším obohacením. Tenhle svět kráčí díky těmto aktivistům do řiti a nejhorší je, že někteří i snad věří tomu, že jej dělají lepším. Otřesné je, že na to ještě jdou peníze z daní občanů.

V této souvislosti bych rád položil otázku: Kdy už konečně vláda pochopí, že když jsou tyto organizace nevládní (non governmental), tak tady vláda není od toho, aby jim dávala peníze. Mají dostát svému označení a žít bujaře výlučně za své a shánět si své sponsory a dárce, kteří v jejich aktivitách vidí smysl své měkkosrdcatosti.