3.8.2021 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Duchovní konvertibilita ČR a EU

Rok 1938, 21. září, koná se porada u prezidenta Edvarda Beneše, na které zaznívají tato slova: „Chce-li se národ bít ze svatého nadšení za všech okolností, musíme mít rozum alespoň my.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 18.5.2021 16:18

Rok 1991:

Cituji Hvížďalu "... Pithart okamžitě pokus o úplatek ohlásil policii a ta ..."

V roce 1991 jsem ohlásil rektorovi VUT Brno, profesorovi Emanuelovi Ondráčkovi, že rehabilitovaný osmašedesátník Alexandr Čestnější ukradl naši společnou práci - a zveřejňoval si ji pak už jen sám. A chce mne proto, jako velmi nepříjemného svědka jeho podvodu, vyhodit z VUT Brno. Rektor Ondráček to vyslechl a slíbil, že tu záležitost vyřeší tak, že budu spokojen.

To se skutečně stalo. Rektor Ondráček nás z VUT Brno totiž vyhodil oba dva. V té době to vypadalo z mé strany jen na uhrání remízy, ale později jsem přišel na to, že to pro mne byla fakticky výhra. Technologický projekt umělé inteligence doc. Václava Poláka v tehdejším českém (anti-inovačním) prostředí, tzn. nejen na VUT Brno, byl prostě nerealizovatelný. Připomenu, že tehdy v Česku měly přednost například privatizace českých zoologických zahrad.

Byl jsem životně vyhozen včas, abych stihnul studijní pobyt v USA. Později i pracovní poměr, ... Objevil jsem tím i další příležitosti a také jsem pochopil, že lidé v USA uvažují jinak, než v Česku.

Takže ano, v souladu s Hvížďalou mohu zde prohlásit, že Česko není hodnotově kompatibilní se západním světem. Ani po třiceti letech od tzv. Sametové revoluce (kterou čeští historici dosud neobjasnili)!