2.10.2022 | Svátek má Olívie, Oliver


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pepa Jetel 14.3.2007 13:58

Možná máte pravdu v tom,

že odklon od konzervativních hodnot povede euatl. civilizaci postupně do pekel.

V těch ostatních věcech se už ale mýlíte. Nechápu, proč si berete na paškál zrovna drogy a konkrétně marihuanu, jejíž škodlivost i společenská nebezpečnost je naprosto minimální (vůči alkoholu, například.)

Je samozřejmě hloupé paušálně odsuzovat všechny zákazy jako "omezování svobody", na druhou stranu přílišné příkaznictví škodí zřejmě více. Je proto třeba pečlivě vážit, co který zákaz přinese za pozitiva a negativa, a zákaz marihuany by byl z tohoto hlediska kontraproduktivní.

Jiří Zahrádka 14.3.2007 14:32

Re: Možná máte pravdu v tom,

Nesouhlasím. O větší škodlivosti účinků marihuany na řidiče (v porovnání s alkoholem) jsem se letmo zmínil v článku. Je toho ale na téma marhány více.

Mimochodem, když někdo hulí trávu, zasmradí tím velmi intenzivně dost velký prostor, obávám se. A mně osobně je z toho smradu dost zle. Věřím, že nejsem jediný. Může to znít jako argument proti marihuaně komicky, ale moje bolest hlavy je pro mě významné negativum, způsobené mé osobě nějakým huličem. Mám právo na to, aby mi bolest hlavy ten vyhulenec nezpůsoboval.

Pepa Jetel 14.3.2007 14:48

Re: Re: Možná máte pravdu v tom,

Promiňte, ale to, o čem píšete, jsou tak okrajové jevy vůči jiným nepříjemnostem a nebezpečím, že mi přijde zbytečné o nich diskutovat. A o větší škodlivosti účinků marihuany na řidiče než alkohol bych si dovolil pochybovat - zatímco opilec má tendenci přeceňovat své schopnosti, jet rychle a neúměrně riskovat, zhulenec naopak při i 30 km/h bude mít pocit, že jede moc rychle.

Jiří Zahrádka 14.3.2007 15:45

Re: Re: Re: Možná máte pravdu v tom,

Ano, v tom testu Autosalonu to také prezentovali jako překvapivé, že marjána vyšla hůře...

Okrajový jev to není, neboť - znovu opakuji - reagoval jsem na tezi, že prodávání ani užívání drog nikomu neubližuje. A to není pravda.

Souhlas, řešit by se měly i jiné problémy. Nesouhlas s postojem, že toto není velký problém. Když komentátor nejčtenějšího prodávaného deníku napíše, že užívání ani prodej nejsou problémem, tak je téma nastolené a já pouze reagoval. Navíc, plevel se musí odchytit včas. Až Vám zadusí celý záhon, je pozdě mudrovat. Nebo jinak, až Vám zhulenec vymlátí ženu a dceru v autě, přestane to pro Vás být okrajový problém.

jízlivec 14.3.2007 16:59

Re: Re: Re: Možná máte pravdu v tom,

To o pocitech zhulenců je něčím podloženo? Ptám se vážně, mělť jsem až dosud předtsvau, že zhulenec je "veselý a bezstarostný", což není vhodné rozpoložení řidiče. Ostatně ustrašenost také...

jízlivec 14.3.2007 17:01

Re: Re: Re: Re: Možná máte pravdu v tom,

představu, samozřejmě - asi bych neměl tolik pít ani hulit...

Pepa Jetel 14.3.2007 17:30

Re: Re: Re: Re: Možná máte pravdu v tom,

Slyšel jsem to a i četl. Kde, to už nevím. Neobhajuju to, jen polemizuju, že je to horší než opilost.

nemo 14.3.2007 21:26

Re: Možná máte pravdu v tom,

Společenská nebezpečnost maryhuany je minimální? Kde jsi na to přišel? Mám pár známých co dlouhodobě hulí a všichni jsou totálně vygumovaní. Jeden je v současné době v blázinci s paranoiou.