Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Drive-in akce?

V týdnech Babišova (skoro)stanného práva se nám rozmáhá nový fenomén: virtuální zábava. Umělci pořádají virtuální koncerty, divadla hrají virtuální představení, filmové společnosti umožňují bezplatné sledování prémiových filmů z bezpečí domova.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

Neobvyklé/krizové doby popohánějí implementaci nových technologií a přístupů, které z důvodů setrvačnosti ducha lidského dosud nenašly širší uplatnění.

Pozor ale: Z důvodů setrvačnosti budou i po ukončení doby koronavirové pokračovat způsoby z nutnosti zavedené v době koronavirové.

Určitě nám v době post-koronavirové zůstane větší podíl výuky studentů na dálku. Proč? Protože (v době koronavirové) se zjistilo, že mnohé z učitelství je již na dálku proveditelné (i bez zavedení 5G sítí).

Zmíněný "drive-in" není příliš perspektivní způsob. To je takový hybridní způsob, tj. způsob jak využít stávající kapacity (po jejich upravení na drive-in). Mnohem delší perspektivu (a i byznys potenciál) mají radikálně nové aplikace, které umožní budoucí technologie. Viz například zde: (následuje citace z Wikipedie)

Starlink je satelitní konstelace připravovaná společností SpaceX. Měla by celkem zahrnovat téměř 12 tisíc družic, jež budou poskytovat širokopásmové připojení k internetu (satelitní internet). Celá konstelace by měla být dokončena do roku 2027.

0 0
možnosti
JJ

J63u89r58a 57J75u53r44a43x

13. 4. 2020 13:27

No jo no ... taky názor, s jehož nápady si arciť dovoluji nesouhlasit. Mimoto jako bezvěrce, neznaboha a ateisty se mně nemožnost společného vzývání bohů nikterak nedotýká.

A pojem "stanné právo" (a ještě Babišovo), ač doufám, že je zde použit v nadsázce, mi nepřijde být případným.

0 0
možnosti
AN

A37l43e66š 26N42o36v84á92k

13. 4. 2020 11:23

Na včerejší poledne byla plánovaná akce Troubí celé Česko. V poledne se mělo sednout do auta, jezdit po městě a troubit, jako náhražka za protibabišovské demonstrace...

Nějak se to ale nepovedlo...

0 0
možnosti
VVS

Přátelé klid. Pan Bílek je oblíbencem redakce LN , kam pravidelně píše. O tom jak byl úspěšný v USA, jak se tady dělá blbě třeba dostavba na sídlišti Ládví, a organizuje různé akce, a pořád je ta nějak "mimo". Duše rozpolcená mezi New Yorkem kam odešel tuším v roce 1968 a Prahou 8 , kam se částečně vrátil v devadesátkách, takže poslouchá, jak píše, "oblíbeného kazatele" a vůbec je tak nějak mimo. Zaplať pán bůh , už přestal poučovat , i když v jeho líčení jsou USA ještě kdesi nad nebesy. No, nevyčítejme mu že s e domnívá, že u nás máme Babišovo skoro stanné právo". On Topolánek taky blábolil o "noci dlouhých nožů". On to myslel dobře.

0 0
možnosti
Foto

Autor doposud nepochopil, že "Babišovo stanné právo" bylo zavedeno v mnoha vyspělých státech světa.

Takže autor nám tu vlastně sdělil, že Babiš vládne celému vyspělému světu a poslouchají ho vlády od Japonska, přes EU až po USA.

0 0
možnosti
FN

K úplné dokonalosti příspěvku chybí, aby autor předložil koncept instantních koncertů a bohuslužeb v prášku.

0 0
možnosti
PP

P25a29v57e63l 11P60r35i55n20c

13. 4. 2020 10:50

Vy jste to ale zrealizoval!

0 0
možnosti
PL

P38e67t75r 19L61e65n52c

13. 4. 2020 10:17

Bože a toto umí číst a psát...

0 0
možnosti
Foto

To nejni trotl, je to jen částečně pomýlený jedinec a prezentuje svůj názor a žije asi před 70ti lety. Štěstím pro společnost je, že takových názorů není příliš mnoho.

Jiní trotlové - Chvílkaři - jako by se propadli pod zem, jestli se tak stalo, ať zůstanou.

0 0
možnosti
PD

Je trotl nebo to má zaplaceno?

"V týdnech Babišova (skoro)stanného práva . . . ." a dále "Nápady, jak si alespoň zčásti zkrášlit vězení . . . "

Takže tady máme (skoro) stanné právo jako po příchodu Reinharda Heydricha do protektorátu od 28. září 1941 do 20. ledna 1942, nebo (skoro) Heydrichiádu po atentátu na něj ve dnech 27. května až 3. července 1942. Chybí jen střelnice.

Také máme (možná) stanné právo vyhlášené v noci z 23. na 24. srpna 1968.

Kdyby to někomu nestačilo, může si nějakým nápadem zkrášlit představu, že je za zdí třeba na Mírově. Inspiraci dodá podivný zbohatlík, jinak kriminálně-mediální hvězda v zeleném tílku.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz