29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Dobrý dárce spermatu nad dobrého manžela

Není to tak dlouho, co vyšel průzkum mezi 15 000 českými ženami, jehož závěr zněl, že polovina českých žen nepovažuje přítomnost otce v rodině za nezbytnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 31.12.2018 23:15

Ano, autorko. A zajímalo by mne, zda lze nalézt

analogii takové krize a de facto zániku tradiční rodiny v dřívějších rozpadlých civilizacích, skoro bych tipnul, že jo.

I. Širůček 31.12.2018 21:31

Vysvětlení bych hledal v díle klasika

který píše, že "jeden kohout obslouží docela dobře deset slepic, zatímco deset mužů jen s velkou námahou jednu ženu". Jakmile je společnost tak velkorysá, že v případe "pater incertus" otce po finanční stránce "zaskočí" (ba, někdy je hotova "zaskočit" v poněkud jiném slova smyslu i jistého otce), proč by se žena vázala, když může užívat volnosti? Ono se pořád něco kváká o právech dítěte, ale ve skutečnosti se ve věci práva dítěte na celou rodinu zhluboka [cenzurováno]. Dělba práce ve společnosti je jednou z podmínek pokroku, jakmile se vytratila potřeba dělby práce v rodině, dochází k recesi, ba přímo úpadku. Jak zde již bylo zmíněno prve, kriminálníci se ve většině rekrutují z neúplných rodin...chování matek k expartnerovi zde jistě má též svoji roli. Neb, jak píše jiný klasik, "muž je v hloubi své duše pouze zlý, žena však je tam špatná!"

P. Papež 31.12.2018 20:18

Když člověk začal přetvářet přírodu a její zákonitosti, vždy to smrdělo průšvihem, viz Řím a další historické říše v Evropě, Jižní Americe i v Asii. A tam pomalu spěje i současná " moderní " společnost.

A. Sedláčková 31.12.2018 20:11

Aby se dítě mohlo harmonicky rozvíjet,

potřebuje oba vzory - mužský i ženský. To je to, oč tu běží. Pokud lidé chtějí žít v páru, tlupě č jednodruhových vztazích, o nic nejde. Problém začíná narozením dítěte. Rodiče by měli ustoupit od mnoha svých zájmů a svého sobectví, protože přibudou potřeby dítěte. Řešit tohle jen materiálním zabezpečením je obrovská chyba. Vzpomínám na dobu, kdy jsem měla malé děti. Bylo to náročné období tak do jejich tří let. Pak už to bylo lepší - jezdili jsme stanovat, na různé výlety, společně jsme sportovali - bruslení, plavání, lyžování, míčové sporty atd. - vše přizpůsobeno stáří dětí. Naše děti byly jediné, které ve škole bezproblémově zvládaly jakýkoliv sport. Protože jsme neměli poblíž hlídací rodinu, byli jsme pořád spolu a byli jsme zvyklí a spokojení. Brali jsme s manželem jako samozřejmost, že se musíme o děti postarat, protože jsme je přivedli na svět.

I. Širůček 31.12.2018 21:32

Re: Aby se dítě mohlo harmonicky rozvíjet,

Bohužel, takto rozumných je již asi jen polovina žen...

J. Vintr 31.12.2018 19:21

Naši civilizaci stvořilo

že člověk zemědělec, aby přežil, musel přemýšlet s výhledem na mnoho let dopředu. Současná industriální společnost po lidech nic takového nevyžaduje a proto se tato vlastnost z lidí vytrácí. Lidé žijí jen současností a ani je menapadne myslet na zítřek. Proto se mezi lidmi šíří primitivní sobectví, které se z krátkodobého pohledu jeví jako výhodnější. O tom, jak bude v budoucnu vypadat společnost složená ze samých sobců, neochotných udělat cokoliv pro někoho jiného, nikdo nepřemýšlí.

M. Mikulec 31.12.2018 20:41

Re: Naši civilizaci stvořilo

Coz je jeste mnohem horsi ve mestech nez na venkove. Mestsky clovek proste zavre suplik a dvere a jde jinam. Venkovani maji vztah k mistu a k pude.

J. Krásenský 31.12.2018 16:16

"Lidé se bojí manželství."

"Mají tisíc argumentů, proč nepotřebují nějaký papír na lásku."

No jo a v pokrokových státech Skandinávie, muži potřebují písemný souhlas před každým dotykem a sexuálním stykem. A v USA náš vzor kampaň meeetooo usiluje soudně o totéž. Jde jen o to, zda stačí podpis prostý, či ověřený, se svědky. Předpokládám, že to skončí notářem, protože by to jinak nebyl žádný bussyness.

A pak že není třeba "papír na lásku". Děkujeme liberálové.

Rossi 31.12.2018 16:25

Re: "Lidé se bojí manželství."

Ano. Pojal jste to z jiného úhlu pohledu než já, ale souhlasím naprosto. Daň za multikulti se platit už začala a bude progresivně narůstat. Volbou etnika to začalo, volbou pohlaví to pokračuje a čím to bude gradovat je otázka... Není asi náhodou, že koryfejem Evropských hodnot je mentální anomálie v podobě Jakuba Jandy.

M. Prokop 31.12.2018 16:45

Re: "Lidé se bojí manželství."

Pláčete na špatném hrobě. Tyhle 3,14čoviny nevymyslili liberálové, ale pokrokoví levičáci, za liberály se pouze vydávající. A těch pár zbylých liberálů si musí říkat libertariáni.

K. Janyška 31.12.2018 18:41

Re: "Lidé se bojí manželství."

Není to tak. Libertariáni jsou ve skutečnosti konstruktéři světa, tdy socialisté... Dzp.

I. Širůček 31.12.2018 21:33

Re: "Lidé se bojí manželství."

No jasně, čtyři nohy dobré, dvě nohy špatné!

Rossi 31.12.2018 16:03

Paní Šichtařová - skvělá jako vždy, oponuji ale...

Paní Šichtařová má dlouhodobě mé sympatie za svou tvorbu. Článek, tak jak byl napsán, má své opodstatnění, jelikož aspekt, který paní Markéta postihla, je jedním z vícero faktorů, jenž rozkládá evr. civilizaci a její hodnoty. ALE dovolím si palbu do vlastních řad. Tzv. paneláková generace mužů (což začalo cca v 70-tých letech) započala destrukci mužského pokolení. Samec začal markantně lenivět, morálně upadat a těžiště odpovědnosti (hlavně v rodině) se přesouvalo na ženu. (Čest solidním chlapům, ale já mluvím za mužský průměr.) Jsem přesvědčen, že výsledkem tohoto úpadku je ženská, a asi až patologická (jak z článku vyplývá), emancipace.

Pocit mnoha žen (ať už zrazených, zklamaných, zneužívaných, týraných, nebo prostě dlouhodobě mužem podceňovaných, ač sami vyvinuly v rodinném týmu daleko vyšší výkon než jejich partner), že muž je jen zbytečné závaží brzdící chod domácnosti, musím sdílet ač chci nebo nechci. Realita tomu prostě odpovídá.

A dá se s tímhle něco dělat? Dá se komunikace a zodpovědnost žen a jejich mužů znovu napravit?

A je jistota že nová nastupující ženská generace (po vzoru svých otců a dědů) nezačne "mužským způsobem" degenerovat rovněž???

J. Krásenský 31.12.2018 16:18

Re: Paní Šichtařová - skvělá jako vždy, oponuji ale...

Od poloviny let šedesátých vyrůstají generace "panelákových žen" pro které je domácí práce pokořením a symbolem mužského útlaku.

Rossi 31.12.2018 16:31

Re: Paní Šichtařová - skvělá jako vždy, oponuji ale...

Pokud máte pravdu, pak to bylo velmi mizivé procento. Tenkrát to braly ženy jako svůj úděl a nepřemýšlely o souvstažnostech. Rozhodně ne tak jak Vy jste naznačil. Spíš až dnes, v rámci různých humanitních programů na VŠ (které platí různé multikulti lobby), už ano. Ale to až dnes. Obávám se, že vůbec nerespektujete mentální vývoj v čase....

J. Krásenský 31.12.2018 20:31

Re: Paní Šichtařová - skvělá jako vždy, oponuji ale...

Z osobní zkušenosti byl poměr obrácený k Vašim předpokladům už před třiceti lety, dnes je to méně než jedna ze sta. Pamatuji si, jak se mé spolužačky na ZDŠ v první polovině sedmdesátých let a můžu jmenovat, které se lišily. A to v městečku na moravské straně vysočiny. Představaly méně než deset procent. Jistě, od té doby se poměr ještě zhoršil.

D. Polanský 31.12.2018 15:20

Není to tak zlé, jak píše autorka,

začínají být vidět rodiny mající více dětí a nejsou to ani Romové, ani Muslimové. Takže méně číst podobné pesimistické úvahy a více souložit a běhat za ženskými.

V. Církva 31.12.2018 13:08

Díky paní Šichtařová, škoda že je Vás málo

těch co se ozvete. Myslím, že minimálně polovina žen v ČR je ještě normálních a chce žít hodnotný rodinný život = žena, muž a dítě. Váží si mužů (tím nemyslím babské kecy kdy se přehání a pomlouvá) a muži žen (tím nemyslím hospodské kecy kdy se přehání a nadává).

Bohužel v tisku a politice to tak nevypadá. Pokud se normální lidé zavčas neozvou a navíc se nechají se manipulovat těmi uchylnými dopadne to špatně.

K. Horák 31.12.2018 10:03

Viděti Šichtařovou, sperma ztratiti.

Průzkum mezi ženami delali jistě v neziskovkach.Ale autorka si opravdu myslí, že náš stát se stará o děti, ženy a rodiny ?

Daleko více vydává na zbrojení.

M. Moravcová 31.12.2018 10:43

Re: Viděti Šichtařovou, sperma ztratiti.

A co kdybyste se o své děti a svou rodinu postaral sám, Horáku?

P. Papež 31.12.2018 20:22

To je ta bolševicka představa, že děti může vychovávat jen stát.

M. Prokop 31.12.2018 11:23

Re: Viděti Šichtařovou, sperma ztratiti.

Opravdu? Nebo jste si jen někde přečetl nějakou levičáckou lež?

MPSV - výdaje 559 585 967 tis. Kč

Min. obrany 52 908 767 tis. Kč

https://monitor.statnipokladna.cz/2017/statni-rozpocet/

V. Braun 31.12.2018 12:29

Re: Viděti Šichtařovou, sperma ztratiti.

A nemáte v tom rozpočtu MPSV náhodou i důchody a další dávky s rodinou nesouvisející?

M. Prokop 31.12.2018 15:20

Re: Viděti Šichtařovou, sperma ztratiti.

Proč nesouvisející?

J. Svoboda 31.12.2018 15:58

Re: Viděti Šichtařovou, sperma ztratiti.

Protože to panu Braunovi do jeho puzzlí nezapadá. Něco mu tam přebývá, nebo chybí.

D. Polanský 31.12.2018 15:23

Re: Viděti Šichtařovou, sperma ztratiti.

Důchody jsou maličkost cca 450 miliard. Ministerstvo obrany nemáme, my jsme totiž útočníci, expandujeme.

M. Prokop 31.12.2018 16:47

Re: Viděti Šichtařovou, sperma ztratiti.

Vypadáte nějak útočně, na koho zaútočíte dnes? Nebo to necháte až na příští rok?

K. Janyška 31.12.2018 9:38

Pokud tomu tak je, pak procento bude narůstat a destrukce

lidského světa nabere obrátky... Dzp.

V. Student 31.12.2018 8:45

Velmi dobře - na nevěřící.

Téměř celé skvělé, jako téměř vždy. Co se "slečny Marie" týká, Josefovi byla zasnoubena. Ten když zjistil, že otěhotněla bez něj, jsa člověkem dobrým, chtěl se s ní rozejít potichu, nevydat ji veřejné hanbě, kterou by v těch drsných časech taky nemusela přežít.

Jenže pak se začaly dít věci. Nebudu unavovat podrobnostmi, jen tolik řeknu, že Josef se své pěstounské role zhostil lépe než leckterý dnešní, moderní muž. Tím spíše, že museli prchat před králem Herodem Velikým, tedy zanechat svého živobytí a vydat se do nejistoty. Ten chtěl novorozenci pro jistotu zakroutit krkem, neboť se doslechl jakousi znepokojivou zvěst, že to dítě bude jednou kralovat, což mylně vyhodnotil jako pokus svrhnout ho z trůnu.

Ale na nevěřící to bylo ještě slušné, paní Markéto.

M. Prokop 31.12.2018 10:02

Re: Velmi dobře - na nevěřící.

Pozoruhodné by bylo, kdyby něco podobně rozumného sepsal/a věřící. :-P