Pátek 25. dubna 2025, svátek má Marek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SPOLEČNOST: Diskuse místy až nenávistné

diskuse (127)
Takové běží na Neviditelném psu ohledně osudu t. zv. Lisabonské smlouvy. A to je moc dobře, ale také trochu málo. Diskusi v podstatně širším měřítku, by mohla snadno vyvolat veřejnoprávní televize.

To bych však asi chtěl příliš.

Pokud namítnete, že diskuse amatérů, diletantů, atp. nemá smysl, budu oponovat. Každá diskuse totiž umožní těm, kteří o to stojí, lépe si uvědomit všechna pro a proti, podívat se na problém z pohledu člověka s úplně jiným názorem a zkušenostmi, zvážit, zda nemá také kus pravdy. Tedy - - každý účastník diskuse si chtě nechtě a více či méně prohloubí znalosti o diskutovaném problému. O to zde běží.

Znám spoluobčany, kteří chtějí-li koupit novou ledničku, shánějí dlouho informace, vyptávají se známých, studují technická data. Zajímá je, kolik kWh za rok spotřebuje, což jim chválím.

Když jde o volby, tedy o směřování státu, buďto nejdou volit, nebo dají hlas p. Bursíkovi, (který ovšem v kWh měří výkon, nikoliv práci). Kdo nechápe ten šílený paradox, nechť dál ani nečte.

Myslím, že nebude zásadní rozpor mezi pravicí a levicí v tom, že pravomoc řešit problémy má být ponechána na optimální úrovni - té nejnižší, kde jsou ještě prostředky k řešení a jsou znalosti místní problematiky. Všichni to hlásají, nikdo to nedělá. Bohužel, EU se zejména v poslední době proslavila naprosto opačným trendem. Zbytečně, hloupě, kontraproduktivně. To je jádro problému schvalování dalších dokumentů, ať již se budou jmenovat jakkoliv.

Bohužel, profesionální Evropané vytvářejí téměř hysterickou kampaň proti komukoliv, kdo prostě jen trvá na dodržování přijatých pravidel a základních principů demokracie. A naše sdělovací prostředky vesměs s jiskrou v oku nadšeně papouškují pouze jejich výlevy.

Veliké nebezpečí vidím ve snaze potlačit, obejít, nerespektovat, menšinový (?) názor Irů. A jenom Irů? Proč potom ta hrůza z referend ? Samozřejmě, lze to nějak zaonačit, ale v tu chvíli začnou doutnat skryté vášně, nepřátelství, později nenávisti. Velké i menší mnohonárodní celky přece z podobných příčin končily krveprolitím. Naposledy SSSR a Jugoslávie. Copak je to tak dávno ?

Kvůli různým názorům není nutno se nanávidět a urážet. Hlavně by se nemělo druhému vkládat do úst něco, co neřekl a dokonce si ani nemyslí. V tuto chvíli mluvím zejména o výpadech některých profesionálních Evropanů o tom, že všichni, kdo brzdí, nechtějí ratifikaci Lisabonské smlouvy, chtějí znemožnit fungování EU, případně ji rozbít.

Budu mluvit za sebe - nemám zájem jakkoliv škodit EU nebo ji likvidovat. Pouze si nepřeji, aby se z ní stal moloch, který bude více ke škodě, než k užitku.

Chci o tom diskutovat.

Jako volič mám právo požadovat, abych se k tak zásadním otázkám mohl vyjádřit v referendu.

Aston Ondřej Neff
25. 4. 2025

Teroristům dává volná ruka a od občana se žádá respekt k regulím

Petr Kolman
25. 4. 2025

Když zemřete, supi s razítky se jen slétnou.

Alexander Tomský
25. 4. 2025

Vlastní děti mají přednost před příbuznými...

Aston Ondřej Neff
24. 4. 2025

Objednal jsem si po internetu antikvární knížku.

Aston Ondřej Neff
23. 4. 2025

Jedu takhle po Strakonické a míjím nudný zelený billboard

Aston Ondřej Neff
22. 4. 2025

Jeho Eminence Turkson má škraloup

Robert Williams
22. 4. 2025

Demontáž kapitalismu, přesun bohatství, demontáž Západu

Hana Rybnická
24. 4. 2025

Donald Trump vrací svět do 30tých let

V oblasti kolem Mirotic na Písecku došlo k zemětřesení. Podle údajů Geofyzikálního ústavu Akademie...

Lidovky.cz, ČTK
24. 4. 2025

Peruánský parlament nepovolil prezidentce této jihoamerické země Dině Boluarteové, aby se...

Radim Kopáč
24. 4. 2025

Čtyřiadvacátý ročník nejvlivnější české literární ceny vyhlásil vítěze, a rovnou ve čtrnácti...

Lidovky.cz, ČTK
24. 4. 2025

USA vyvíjejí silný tlak na Rusko k uzavření dohody o příměří, která je velmi blízko, ale také...

Josef Kopecký
24. 4. 2025

Poslanci se sešli na mimořádné schůzi k digitalizaci stavebního řízení. Svolat ji nechalo ANO,...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz