17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Desetitisíce lidí na Václaváku

Svobodné volby byly hlavním požadavkem demonstrací v osmdesátém devátem. V devatenáctém už ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 9.6.2019 19:05

Pamatujte si, je-li omylem zvolen například vrah

a zloděj nemůže platit, že počkáme do příštích voleb. Máte všech pět pohromadě, autore ? Dzp.

A. Javůrek 9.6.2019 14:23

autor je další co

odmítá pochopit, že volby neznamenají, že po volbách musíme držet hubu a krok. Že vítšz voleb nepodléhá žádné veřejné kontrole.

J. Kanioková 9.6.2019 16:25

Hmm

Co je Babiš zač, to jeho voliči před volbami "nevěděli, netušili" ???

P. Han 9.6.2019 19:16

Re: Hmm

Věděli, tušili, nedbali. A příště ho zvolí zas. A takhle my tady žijeme.

M. Vondráček 9.6.2019 9:03

další autor

co se snaží tvrdit , že je třeba snášet tiše a bez námitek v čele státu lotra a lháře , jelikož vyhrál ve volbách . Mimochodem , to Adolf i Klement vyhráli také. Demokracie nejsou jen svobodné volby , k demokracii patří i právo na svobodu názoru.

J. Jurax 9.6.2019 10:29

Jojo, a Klement si to v osmačtyřicátém posichroval i demonstracemi nespokojeného lidu, potažmo dělnické třídy. Celý Staromák ten lid zaplnil. Místy i s flintami dělnických milic. Lidových samozřejmě.

A hned bylo po svobodě názoru - přesněji svoboda názoru jistě zůstala, ale jen toho správného.

Ono to není všechno tak černobílé. Respekt k vůli lidu vyjádřené volbami, jež jsou vyjádřením svobody názoru, versus respekt k vůli lidu, jenž demonstruje proti výsledku voleb a vyjadřuje tak svobodně svůj názor. Co je víc a proč? Zejména když v demokracii nemůže výhra toho demonstrujícího lidu skončit jinak než zase volbami. A ty nějak dopadnou; i bude se zase demonstrovat?

A. Javůrek 9.6.2019 14:24

Re:

lidé nedemonstrují proti výsledku voleb, lidé demonstrují proti tomu, co vítěz voleb dělá! Co je na tom tak složítého k pochopení???

J. Kanioková 9.6.2019 16:11

A to ti jeho voliči nechápali PŘED volbami ?

J. Jurax 9.6.2019 18:20

Jistě.

A co vítěz voleb dělá tak hrozného, tedy kromě toho, že byl (možná) informátorem StB a kromě Čapího hnízda, což se vědělo už před volbami, a kromě střetu zájmů, o němž se hodně mluví, nikdo tomu moc nerozumí, politicky se toho užívá jako klacku, neboť cokoliv se hodí a politika není nic pro slušňáky z Rychlých šípů, přičemž to vypadá spíš na bitvu právníků? Babiš opravdu není můj šálek čaje, nevolil jsem ANO a volit nebudu, ale rohy ďábla na jeho lbi nevidím.

A lid spontánně demonstruje na můj vkus nějak moc organizovaně, někdo to živí, propaguje a financuje; na altruisty moc nevěřím a kdo je za tím nevím. A organizují to - snad prý, někde jsem zaslechl, mohu se mýlit - nějací studentíci z fakulty sociálních studií, což by v mých očích na důvěře nepřidalo.

A hlavně - bude-li Babiš odstaven, padne vláda a vše bude v rukou Zemanových. Celkem pochybuju, že by se to dalo vyřešit pouhou rekonstrukci vlády na stávajícím půdorysu, ale bez Babiše; to by asi málokdo skousnul, zejména ne organizátoři demonstrací.

Načež budou následovat volby; když jsem dnes v ČT viděl aktuální volební preference, moc optimismu mi to do žil nevlilo. Pokud by se povedlo udělat protibabišovskou vládu, vládu bez ANO, půjde o nesourodý nestabilní slepenec mnoha stran, kde si jednotliví aktéři budou akorát navzájem mydlit schody. U nás docela tradiční, ale nepotěšitelné.

P. Klíma 9.6.2019 8:52

Novofašisté z Václaváku a Antibabiš Jugend chtějí zničit

Svobodu a Demokracii.

A "umělci" a další šmíra jsou opět u toho! Jak by ne, Antichartu podepsali všichni, protože měli bláto v kalhotách.

Teď už se lhát a urážet demokraticky zvolené představitele národa může beztrestně, tehdy se to přece nesmělo.

Byla by tato parodie na statečnost legrační, kdyby nešlo o pokus o zničení demokracie. O to totiž těm Halíkům a Hřebejkům jde.

M. Kosejk 8.6.2019 15:02

----

Už jsem někde psal, že na těch demonstracích demonstruje pořád to samé spektrum lidí, kteří už od začátku říkali, že Babiš nesmí být premiérem (a jeho voliči že jsou hloupí). A pak to tedy vypadá, že jde jen o to, že tito se nesmířili s výsledkem voleb - a chtějí je zvrátit nátlakovými akcemi.

Trefně to glosovala Tereza Spencerová:

"Jedinou vyhlídku, jakou Milion chvilek zatím jako by nabízel, je svrhnout Babišovu vládu, pak prohrát volby a pak zase hajdy na náměstí a hezky znovu..."

A mimochodem - ty demonstrace probíhají, aniž by je někdo narušoval, škodil jim a podobně. A probíhají s plnou podporou mediálně-politického evropského mainstreamu - a ti demonstranti se stejně tváří, jako by byli nějací disidenti.

Základním principem demokracie jsou zkrátka svobodné volby. :) Nějaké šaškování na náměstích a sebedojímání se nad tím, jak vás společnost nechápe, jistě má v demokracii svůj prostor - a nikdo ho demonstrantům nebere. Jen komentuju "smysluplnost" tohoto počínání. A také bych se pozastavil nad tím, koho vlastně ti demonstranti reprezentují. Většinovou společnost? Těžko!

I. Dvořák 8.6.2019 15:16

Re: ----

Milý Kosejku. Zaprvé nikdo z demonstrantů nenapadá výsledky voleb. Demonstrující napadají fakt, že Babiš v předvolebním klání jaksi opomněl voličstvu říci, budu krást jak to jen půjde. Takže voličstvo demonstruje ne proti výsledku voleb, nýbrž jen a jen proti Babišovi. Stejně tak demonstruje proti Benešové, která do vlády byla dosazena zrovínka poté, co policie předala spis o čapáku státnímu zastupitelství. Takže myšlenka, že tato paní má Babiše očistit, kauzu "vysalichovat" jako tu Čunkovu, zdá se být téměř jistá. Za druhé, nebýt demonstrací, tak dodnes bychom žili v nevolnictví.

J. Vlček 8.6.2019 15:35

Re: ----

Pane Dvořáku, vaše jednoduché myšlení by vás mohlo přivést na myšlenku, pokud vám Babiš něco ukradl, podat na Babišovu zlodějnu trestní oznámení. Už jste ho podal? Nepodal, že ne. Zato se vám zdá téměř jisté, co bude dělat paní Benešová, která se nestačila ani rozhlédnout po ministerstvu. Pane Dvořáku, jestli to nevíte, tak co se zdá, je jen sen. Tak se probuďte.

M. Vondráček 9.6.2019 9:06

Re: ----

Váš guru Babiš tvrdí , že je Kalousek ten největší zloděj. Podal on či Vy na něj trestní oznámení ?? S Babišem je trestní řízení vedeno v cause Čapí hnízdo :-)

M. Kosejk 8.6.2019 17:55

Re: ----

A jiní lidé vám zase budou oponovat, že kartel ODS, ČSSD a KDU-ČSL kradl více a masivněji. A dost možná vám shrnou i další důvody, proč si myslí, že boj proti Babišovi není bojem mezi čistým Zlem a čistým Dobrem - a vyargumentují vám, proč ty demonstrace nepodporují.

A od toho tady právě máme volby, aby tohle rozsoudily.

Ś. Svobodová 8.6.2019 20:14

Re: ----

Až na to, že Babišovým voličům je úplně jedno, co a kde nakradl nebo chce nakrást. Novináři odhalovali jednu lumpárnu za druhou dávno před minulými volbami. A získal více. Nemůžete tedy tvrdit, že voličstvu zůstaly jeho spády utajeny.

O nesmylsnosti předpokladu iniciativy Benešové k Hnízdu se už vyjádřila nejméně desítka opravdu remonovaných právníků vč. Marvanové a Sokola a všichni mají za to, že z pozice ministra spravedlnosti nemůže Benešová v této kauze zhola nic. Ale kdo nechce, neslyší.

Z. Lapil 9.6.2019 8:49

Re: ----

Střet zájmů není krádež. Výměna ministra, i ta podezřelá, není krádež. Pobírání dotací není krádež. Ani ta EET nebo zvyšování minimální mzdy není krádež.

Kdo se ptá, vypadá hloupej, kdo se neptá, hloupej zůstane, takže se ptám: nějaký příklad demonstrace proti nevolnictví?

J. Jurax 9.6.2019 10:37

Ehm ... "že Babiš v předvolebním klání jaksi opomněl voličstvu říci, budu krást jak to jen půjde."

Inu, máte pravdu. To Babiš vskutku neučinil stejně jako žádný premiér před ním. Máte proto za to, že se za těch předchozích premiérů nekradlo? Což třeba nárazově zbohatnuvší geniální investor koloťuk?

Ostatně Babiš nekradně, iba čerpá ... :-)

J. Kanioková 9.6.2019 16:24

Z Viditelného Macka -

V 1. čtvrtletí letošního roku vzrostl HDP o 2,6 %. Schodek státního rozpočtu se ke konci května prohloubil na 50,9 miliardy korun z dubnových 29,7 miliardy korun. To je nejhorší průběžný výsledek za posledních sedm let.

Tak tomu říkám řádné hospodaření! Dá se ovšem předpokládat, že spoustě lidí to pranic nevadí, ba dokonce budou ty „štědré nahoře, kteří nám konečně přidali“, chválit... Nesmrtelná věta ministryně financí Schillerové:

„Já vám řeknu přesně, jak to je. Ale tu zprávu jsem neviděla.“

J. Skopeček: Není to v souvislosti s aktuální kauzou premiéra Babiše moc slyšet a přitom by se to mělo skandovat na náměstích - dotace jsou zlo! A dotace na soukromé podnikání zlo největší! Ničí zdravou konkurenci. O úspěchu nerozhoduje nízká cena a kvalita, ale byrokratická schopnost čerpat dotace.

Co je Babiš zač, to jeho voliči před volbami "nevěděli, netušili" ???

J. Kanioková 9.6.2019 16:27

Re: Z Viditelného Macka -

STŘEDEČNÍ GLOSY M. M. - http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=140135&menu=0)

F. Dido 8.6.2019 13:36

Demonstrace k demokracii patří, stejně jako k ní patří defenestrace,což je cesta rychlejší a efektivnější,tedy když ta akce není zpackaná,jako ta se Slavatou a Martinicem.

M. Kosejk 8.6.2019 15:10

Re:

On nikdo nezpochybňuje právo demonstrovat. A demonstrantům za to demonstrování vůbec nic nehorzí.

Avšak kruciální otázkou je, co si demokratická většina myslí to těch, co demonstrují proti demokratické většině určené volbami. V demokracii totiž máme i právo na názor na demonstrace, víte? :)

A dále bych dodal, že ČSSD i KSČM se už nechaly slyšet, že vládu podrží. Takže co tedy Milionchvilkáři zamýšlí? Nějaké neústavní svržení vlády, jak vy naznačujete s tou vaší defenestrací, která prý patří k demokracii? Totalitu ve jménu demokracie chcete, či co? :)

F. Dido 8.6.2019 15:22

Voliči ve Výmarské republice,kteří si za kancléře zvolili Hitlera byli plně zodpovědní za holocaust stejně jako nacisti a po válce měli být pověšeni společně se svými oblíbenými esesáky. Stejně tak dnes ti,kteří volí zločince Bureše.

L. Kubeš 8.6.2019 16:09

Re:

Nefetuj tolik, píšeš pak totální blbiny. Nebo to je vrozený?

F. Dido 8.6.2019 16:31

Hele Kubeš,tykaj si doma dětem.

M. Kosejk 8.6.2019 17:54

Re:

Argumentum ad hitlerum je už jen intelektuální impotence. :)

Ś. Svobodová 8.6.2019 20:15

Re:

jak někdo neví kudy kam a agrumentace chybí, vzpomene na Hitlera...

J. Jurax 9.6.2019 10:48

A což ti, co volili Klému?

Jsou jistě také plně odpovědní za vraždu Milady Horákové či generála Píky, jakož i jáchymovské uranové lágry?

Jestli Vám to nedochází, pak vězte, že zastáváte velmi intelektuálně zabržděný názor.

M. Prokop 9.6.2019 21:57

Re:

Plně ne, spoluzodpovědni určitě.

J. Jurax 9.6.2019 10:41

To víte, správně se má defenestrovat ne do hnoje a odpadků, nýbrž na kamennou dlažbu, ideálně na takovou, na níž postává nasraný lid s kopími a sudlicemi hroty vzhůru.