25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Deset milionů epidemiologů

Proč nepíšu víc o covidu? O covidu u nás. To je samý Izrael, Izrael a zase Izrael, ale koho zajímá, jak to dělají někde za (Středozemním) mořem? Že se můžeme poučit? Inspirovat? Ale kdeže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hoblík 24.2.2021 14:20

Babiš je pro nás trest za to, že jsme si zvolili cizáka. Slováci ho hnali!

P. Moravčík 24.2.2021 15:28

Ale nie. On odišiel sám, asi za lepším;-).

V. Církva 24.2.2021 21:24

Jste si jist že jste chtěl psat pod článkem pana Stejskala o Covidu19? Vláda Babiše má jistě podíl na neutěšené situaci s Covid19, ale jak z článku plyne hlavně brouci Pytlíci.

I. Krahula 24.2.2021 22:56

Kde ten stolařský vercajk přišel o rozum?

J. Šebek 24.2.2021 13:39

Deset milionů epidemiologů. Nadpis který nechtěně třemi slovy vystihuje to co je příčinou současného stavu.

P. Kubáč 24.2.2021 10:45

Když je situace tak špatná - proč stát pravidelně nezveřejňuje všechny možné informace .

Např. procentuální koláč - jak se kdo nakazil? Takovou informaci by těžko bylo pochopit jinak než jako doporučení nač si dát pozor - aniž by bylo nutné vyhrožovat milionovými pokutami ?!?

Nemají takové informace protože systém trasování se zhroutil ?

Nebo to vědí - ale zveřejnění by si vynutilo změnu "opatření" která by narušila Babišovy kšefty ?

Nevím která varianta je horší ?

Nicméně - pokud takové ( a další ) informace nebudou na veřejnosti zaznívat - je úplně jedno jestli lidi - z nasrání z buzerace - budou ignorovat nošení plátěné roušky - nebo ignorovat nošení respirátoru

P. Moravčík 24.2.2021 11:45

Ukázalo sa, že naši epidemiológovia nie sú schopní reagovať na zmenené podmienky, ktoré sa vymykajú ich bežným pracovným algoritmom pri lokálnych hnačkových alebo žltačkových epidémiách. Všetok ten zber dát je absolútne neprofesionálny a pre praktické výstupy nepoužiteľný. Odborník v SR, zaoberajúci sa modelovaním a prognostikou šírenia nákaz tvrdí, že čo sa týka použiteľných dát, platí: Nemáme, nevieme, nevieme, nemáme... V pomerne veľkej predajni Jednoty u nás bola s covidom doma jediná predavačka za celú dobu trvania epidémie. Dostala ho od manžela, ktorý ho chytil v práci. Vieme, že 50% nákaz je vo vnútri rodín, asi 20% dostanete v práci, ďalšie ohniská vznikajú po návrate z cudziny (rôzne výnimky a mimoriadne povolenia). Zaujímavé, že nie u tirákov (tí skoro z kabíny nevystúpia), ale od utieračiek zadkov rakúskym seniorom a seniorkám, zamestnancov v rakúskych a nemeckých nemocniciach... Väčšina takýchto výnimiek neguje všetky rozumné opatrenia - až dnes u nás vláda uvažuje o zavretí hraníc, len som zvedavý, čo s tým urobia výnimky. Tak zavrieme malé obchody, kde sa dá kontrolovať počet zákazníkov - to jeden čas bolo a fungovalo to bezvadne. Zakáže sa prevádzka reštaurácií (kde rodina alebo párik sedí oddelene od ostatných - nemyslím bujaré oslavy narodenín, to ide ošetriť), malé prevádzky, kde to tiež ide ustrážiť (ale kaderníčky môžu chodiť po domácnostiach). Ukážka absolútnej neschopnosti racionálne myslieť, len bezradné pokukovanie po tom, čo robia susedia a v spotvorenej forme to zavedieme doma. Neschopnosť vynútiť dodržiavanie platných predpisov. K tomu ešte na čele vlády psychiatrický prípad so spasiteľským syndrómom a je vymaľované.

L. Novák 24.2.2021 16:34

Zabudli ste na české špecifiká... ;-D Syndrom "Josef Švejk". Všetko sa dá nejako "oje*ať, aby sa vlk nažral a koza ostala celá...

No a tie anticovidové komandá polodementných dochodcov, ktorí majú za vzor "odporu" dizidenta Václava Klausa (už si ho vírus našiel... :-P), o tých rozprávať netreba. Stačí sa pozrieť pod články...[>-]

P. Moravčík 24.2.2021 19:29

To švejkovanie je možno jediný racionálny spôsob ako sa z tých nezmyslov okolo nezblázniť.

I. Schlägel 24.2.2021 12:24

Na to potřebujete respondenty, kteří Vám v dostatečném množství a hlavně pravdivě podají relevantní informace, které lze vyhodnocovat. Lidé lžou, neinformují. Nemáte co vyhodnocovat. Proto nefunguje trasování, e-rouška atd. A pokud chcete radu ohledně toho, na co si dát pozor, vyhýbejte se větší koncentraci lidí, kde je to jen možné, noste nejlépe respirátor a používejte dezinfekci. Nic složitého, pokud se člověk smíří s realitou, že nejde o běžnou chřipku.

V. Loula 24.2.2021 19:39

Prominte, ale nevěřím, že při lepším přísunu informací by se situace zlepšila. Rektor Karlovy university je jistě vrcholně vzdělaný člověk, není pro něj problém si opatřit detailní i tajné informace, a přesto to nebezpečí zpochybnoval a bagatelizoval, až nakonec skončil na JIPce s covidem.

P. Vychodil 24.2.2021 9:32

asi těch prvních linií je také více...někde je třeba zase slyšet, jak se musí udržet obložnost lůžek...jak tam leží až 40% "sociálních" případů...ale to budou asi jenom kecy, byť i třeba vládních činitelů, že..

I. Schlägel 24.2.2021 12:10

Jo, jistě, sociální případy leží na JIP s kyslíkem a umírající leží na chodbách. Už to nehulte, člověče.

L. Novák 24.2.2021 16:35

;-D R^ To je Psí expert na covid Vychodil... :-P

J. Fráňa 24.2.2021 12:40

Nedávno jsem se bavil se zdravotní sestrou a ta nechápe proč pacienti, kteří používají kyslík na lepší a rychlejší regeneraci plic, neleží doma. Co bylo před covidem normální je dnes nemožné. Pacienti po zápalu plic měli běžně doma zapůjčenou kyslíkovou sadu. Teď se o všech mluví jako o pacientech na kyslíku, rozuměj "dusí se" a nikdo to nerozlišuje. Asi náhoda.

P. Weisskopf 24.2.2021 8:34

Jindy a jinak můžeme diskutovat ale tohle je pane Stejskal naprosto povedené a odpovídající realitě.

A. Hrbek 24.2.2021 6:54

Proč napíše víc o covidu? Tak o Václava Klauza.

A. Hrbek 24.2.2021 6:58

S