Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SPOLEČNOST: Demokracie není „zlaté tele“

Bezprostředním podnětem pro tento článek byl článek jednoho novináře, který odsuzuje zásah policie v Islámské nadaci v Praze v dubnu tohoto roku. Názor tohoto novináře na demokracii odpovídá "mainstreamu" a bohužel ani u politiků a občanů není ojedinělý.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

23. 5. 2014 21:21
Ještě k bodu 3.

Svoboda, spravedlnost a demokracie jsou pojmy i jevy na sobě nezávislé. Dávám přednost svobodě a spravedlnosti, když současná forma demokracie potírá obojí.

0 0
možnosti
PM

23. 5. 2014 15:01
To ste, samozrejme, asi nemyslel vážne:

1. Pokud by muslimové chtěli koexistovat s nemuslimy, museli by důvěryhodně odvrhnout svůj konečný cíl ovládnout celý svět i agresivní džihád s genocidou.

To by už nebol islam :-)

0 0
možnosti
BR

24. 5. 2014 17:26
Re: To ste, samozrejme, asi nemyslel vážne:

Přesně tak! Pro muslima je duchovní moc neoddělitelná od moci výkonné, definované výkonem práva šaría. Žije-li v diaspoře, je jeho povinností o prosazení tohoto práva usilovat!

To je naprosto zásadní rozdíl proti křesťanství, v němž v souladu s Ježíšovým: "Dejte císařovi co je císařovo a Bohu co je Boží" byly obě moci vždy odděleny (což neznamená, že se vzájemně neovlivňovaly a že spolu o povahu tohoto rozdělení nezápasily)!

0 0
možnosti
JK

23. 5. 2014 14:01
Renesance sebezáchovných mechanismů

Renesance sebezáchovných mechanismů znamená mravní obrodu. Mravní obroda znamená návrat ke křesťanským hodnotám, živou víru. Ať s tímhle někdo zkusí jít mezi lid. Muslimům jejich Alláh pomáhá a pozvedá je, my se slepí potácíme do záhuby.

0 0
možnosti
JD

J. Dvořák 188

23. 5. 2014 12:34
Nicméně mám za to že,

islám jako takový musí být zničen !

0 0
možnosti
JB

23. 5. 2014 20:42
Re: Nicméně mám za to že,

Je to pres jednu miliardu lidi, tretina lidstva. Jak je chcete znicit? Silackymi recmi, nebo mate jiny napad? Oni jsou za svoji viru ochotni obetovat zivot, jste pripraven obetovat za svoje presveceni ten svuj, nebo jen tech jinych?

0 0
možnosti
PS

23. 5. 2014 2:47
A ovsem, zapomel jste zminenemu vysvetlit,

ze demokracie je zpusoub vladnuti, ze totiz rozhoduje vetsina. A jestli vetsina rozhodne, ze v zemi nechce ani jednoho muslima, je to stale demokracie. A tohle je zakladni aspekt veci. A mimo to, kde je odkaz na clanek? Jmeno autora neuvedeno, zrejme vam muslimove vyhrozovali uriznutim hlavy. Vsechno musi zrtejme byt anonymni, auto ukradl anonym, babicku zavrazdil anonym, holku znasilnil anonym, na dalnici se srazil ozraly anonym, lide ziji v zemi anonymu.

0 0
možnosti
PD

P. Dvořák

23. 5. 2014 1:48
Obávám se, že když budete mluvit do vrby,

bude to mít větší ohlas a účinek, než kdybyste to řekl všem těm prašivým politikům z celé Evropy.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz