5.8.2021 | Svátek má Kristián


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Cimbálník 14.6.2021 19:36

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-prvnim-ctvrtleti-zemrelo-nejvic-lidi-v-historii-samostatne-ceske-republiky-167192?amp=1

Asi ti zemřelí navïc zemřeli strachem z wuchanske chřipky. Zamyslel se autor též nad pozdními následky wuchanské chřipky a s tím spojene spolecenske naklady?

S. Donát 14.6.2021 20:02

Počítám, že se dozvíte, že jsou to důsledky zanedbané zdravotní péče. A zanedbané úplně zbytečně, protože nemocnice byly přece poloprázdné. Nebo druhá možnost, žádný COVID neexistuje, je to jen celosvětové spiknutí. Už jsem se s takovými pošuky potkal (naštěstí jen virtuálně).

J. Kulheim 14.6.2021 22:37

Koronavirus existuje a existovat bude. To se nám nemusí líbit. Žádný člověk pandemii neusměrní, nezakáže, nezlikviduje. Pandemie se v minulosti vyskytovaly 3-4 za 100 let. Vždycky zkrátily život mnoha lidem. Možná se budou objevovat i jiné pandemie než chřipková nebo koronavirová.

J. Špicner 14.6.2021 14:48

Autor opomíjí podstatnou skutečnost. Bez jím odmítaných lockdownů a roušek by v dlouhé době, jež uplynula od identifikace, rozpoznání vlastností dotyčného agens, vytvoření vakcín proti němu až k jejich aplikaci, přišlo o život podstatně víc osob.

Nelze nesouhlasit s myšlenkou, že lockdowny (a další, mnohdy i neúčinné pokusy o zastavení infekce) způsobily poškození ekonomik. Zahlcení nemocniční i pohřební péče v případě neovlivňovaného průběhu by způsobilo škody značně větší. Nejen ekonomické, ale i sociální. Za situace kritizovaných lockdownů nedošlo ani k přehlcení nemocnic a krematorií, ani k vážnému nedostatku takových elementárních potřeb, jako jsou voda, léky, potraviny, elektřina nebo funkce záchranných služeb a policie.

A nakonec citát: „...Požadují po vládě, aby je ochránila, a to i tehdy, když žádná ochrana není možná...“ Hm. Až na to, že lockdown i ono R-R-R většinu z nás dokonale ochránily.

A pardon: řešení preferující vymření slabých něco připomíná. Třeba Auschwitz.

P. Brich 14.6.2021 17:17

"Až na to, že lockdown i ono R-R-R většinu z nás dokonale ochránily."

Máte na to důkaz? Co když je to trochu jinak?

P. Vychodil 14.6.2021 17:58

zuačnu fakty, oslním, a pak tam střihnu větu typu "R-R-R většinu z nás dokonale ochránily"...

jste mizerný propagandista, chce to ještě hodně cvičení !!!

Ś. Svobodová 14.6.2021 17:59

Jediné slovo: Švédsko.

V. Církva 14.6.2021 21:09

Ano myjí si ruce a dodržují hygienu, tím se liší od ČR. Zajděte si do IKEA, třeba Vás tam o "švédském zázraku" leccos napadne.

S. Donát 14.6.2021 19:33

Jenže autor má zjevně křišťálovou kouli a ví, on prostě VÍ, že by bez uzávěr mrtvých více nebylo. A když to opravdu ví, netřeba se o tom dále bavit. ;-)

V. Církva 14.6.2021 14:30

Tento článek totalitního demagoga Květiy je pitomost. Opravdu svobodomyslný člověk je teprve ten, co svrhne vlády, zruší policii, armádu a umožní místo profláknutých dolarů platit kryptoměnami. Teprve tak zvítězí svoboda. Takový člověk nemoci neřeší a Covidem19 se nezabývá ani neví co to je, protože panikářské články čtou je komunisté.. Smrt je součást života ale hlavně k ní musí dojít. Proto je zbytečné se jí bránit.

Je evidentní že nemá smysl nikomu v ničem bránit a pořádek si nejlépe udělá příroda sama.

Pokud se Květina vůbec zabývá nějakým Covidem19 je to asi ččlověk STBáckých manýrů!

M. Kanda 14.6.2021 16:20

Ve vašem příspěvku jsem nenalezl jediný argument. Zato nadávkami se jen hemží. Takhle slušná diskuse opravdu nevypadá.

V. Církva 14.6.2021 18:24

To je evidentně tím že nejste dostatečně svobodomyslný člověk. Jistě se ale nad sebou zamyslíte a svobodě časem dojdete.

Jinak co považujete za nadávku, rušení policie nebo kryptoměny? Květina nadávka není ale jméno. Demagog je označení faktu. No a estébácké manýry jsou právě v tom kontextu a argumentech které nedovedete pochopit. Svobodomyslný člověk nenapadá epidemiology a politiky ze selhání, protože je naprosto ignoruje. A kdo není svobodomyslný má STBácké manýry.

Anebo jinak. Vždyť ten článek je naprosto hloupoučký. Z toho si normální člověk může jen dělat legraci ;-D.

M. Veleba 14.6.2021 12:45

Poměrně přesné zhodnocení, vnímám to podobně. Depresivní, leč tak to je. :-/

J. Ptáček 14.6.2021 11:32

Autor to vidí příliš jednostranně. Jaképak selhání civilizace, když se této odepsané civilizaci podařilo tak rychle vyvinout účinné očkovací látky na různém principu. Docela to obdivuji, asi bych neměl. Kritika viníka, který to asi nechtě vypustil, ale diktátorsko- komunistickými zvyklostmi to nechal rozběhnout do obludné smrtící velikosti. Ano, selhala zločinná civilizace viníka (možná dokonce Hedvábná stezka), jiná civilizace, viníkovi nepřátelská, naopak mile překvapila. Každý si teď může dobrovolně vybrat civilizaci, které dá přednost. Já už si vybral!

P. Brich 14.6.2021 17:19

"... když se této odepsané civilizaci podařilo tak rychle vyvinout účinné očkovací látky na různém principu."

No, některé z nich už se zakazují.:-P

J. Ptáček 14.6.2021 18:43

Máte pravdu. Některé se zakazují, jiné zachránily desetitisíce životů. Tak už to chodí.

S. Donát 14.6.2021 11:23

"Počet lidí, kteří kvůli covidu zemřeli, by byl stejný s uzávěrami i bez nich, jen bez uzávěr by někteří zemřeli později." Opravdu závidím autorovi jeho jistotu. Na druhou stranu, nikdo to nemůže vyvrátit (stejně jako autor nemůže to tvrzení dokázat).

J. Vintr 14.6.2021 11:34

Právě na to, že to nejde vyzkoušet znovu a jinak, sázejí ti, kteří lžou, že bez té státní buzerace by bylo mnohem víc mrtvých. Ale jinde to zkusili a mrtvých víc nebylo, spíš míň. A na důsledky té buzerace ještě dost lidí zemře dodatečně.

S. Donát 14.6.2021 12:17

Někde to zkusili úplně bez opatření a velmi brzo zjistili, že to není ta nejlepší cesta. V každém případě trvám na tom, že autor nemá pro své tvrzení žádný důkaz. Nic více a nic méně.

P. Vychodil 14.6.2021 12:56

těch důkazů je...co třeba California vs Texas ?

Quaerite et invenietis

J. Vintr 14.6.2021 15:44

Ano, někde politici příliš brzo vyměkli a přidali se k ostatním následovníkům čínského modelu. Ale tam, kde se to nestalo, se naprosto jasně ukázalo, že bez opatření je průběh epidemie mírnější.

Ś. Svobodová 14.6.2021 18:12

Studie jsou. Uvádí že u nejčastějších mutací vč. britské byla úmrtnost 0,5%. Čeští epidemiologové kvalifikovaně odhadují, že covidem se v Čr nakazilo cca 3-4 x více lidí než zaznamenal ÚZIS (Oficiálně se to ovšem nepotvrdí, protože testování lidí na protilátky se vláda bojí jak čert kříže.) Proto jsme již nyní i s očkováním dosáhli oné stádní imunity. Když to dáte dohromady, lehce zjistíte, že čísla mrtvých odpovídají promoření a autorovo tvrzení, že čísla by byla stejná je podložené. Na příkladu Śvédska je navíc vidět, že tvrzení některých lékařů že je nutné aby se lidé s mikrodávkami běžně setkávali a vyvinuli si tím imunitu aniž by onemocněli, mělo také své opodstatnění.

V. Církva 14.6.2021 21:23

Vaše poslední úvaha imunita mikrodávkami. Není to prokázané, ale Švédsko ukazuje, že možná ano, možná tam zafungovaly mikrodávky. Ale taky třeba jen počasí, genetika, cokoliv.

Jak přibližně? Zeptejte se Švéda a zajděte do IKEA. Místo státního lockdownu tam fungovaly osobní lockdowny a určítá hygiena. Hlavně odpovědnost. Rodilý Švéd když má dodržet hygienu, udělá to, rodilý Čech na 50 procent.

V ČR tak o žádné mikrodávky nešlo, ale nálož celkem vysokou, což v důsledku znamená kolem 30tisíc mrtvých a velké počty lidí s menšími či většími následky.

Jak se ukazuje na Izraeli i u nás, zdá se, že nejvíc pomohlo očkování, pak i promoření. To podporuje změna v dubnu, květnu, kdy už první očkování mělo hodně lidí především starších. Odhadem 3miliony pak nějakou formu Covid19 prodělalo. Dle odborníků zastavení šíření vyžaduje ca 7milionů. To by tak podporovalo statistiku.

J. John 14.6.2021 10:27

Lukrativní covid-byznys si farmakoncerny, obchodníci s respirátory, testováním, rakvemi, .... ani politici nenechají zkazit nějakým účinným opatřením. Proto bylo organizováno jedno nesystémové opatření za druhým, takže se virová nákaza jen přesouvala po jednotlivých státech a okresech. Levný účinný lék, kterému již prošla patentová práva a je tedy levný, se k běžnému nemocnému nedostane kvůli obstrukcím politiků a "lékařů" a úředníků ze SUKLu. Balení ivermectinu je možné ve velkém objednat za 70 Kč, v Egyptě stojí 30 Kč a přitom zabrání zhoršení nemoci. Na tom se ale zisk a ni marže neudělá. Takže se předepisují léky za 65000 Kč. Příští rok očekávám, že zakážou prodej aspirinu a nabídnou stonásobně dražší "moderní lék".

Epidemie si užijeme ještě hodně. Přece si nenechají sežrat slepici snášející zlatá vejce.

J. Vintr 14.6.2021 11:49

Když si musejí vymýšlet počty mrtvých s covidem, tak se dá logicky čekat, že se zrovna nepřerazí v léčení nemocných....

S. Donát 14.6.2021 12:18

Vy máte nějaký důkaz o tom, že si nějací "oni" (kdo to prosím vás konkrétně je, ti oni?), vymýšleli počty mrtvých? Nebo další z vašich dojmů?

J. Vintr 14.6.2021 13:38

Tohle vám nestačí?

Je to jasně uvedeno ve statistikách úmrtí na kovid na stránkách MZ

"Legenda: Počet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‐19 po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí osob, které byly pozitivně testovány na COVID‐19 (metodou PCR) bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí, a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni."

S. Donát 14.6.2021 14:08

Ne, to mi opravdu nestačí.

J. Vintr 14.6.2021 15:41

Když nevěříte ani ministerstvu zdravotnictví tak si klidně dál věřte, že všichni ti lidé, které vykazují jako obětí covidu, zemřeli opravdu na covid

V. Církva 14.6.2021 21:36

Tak "strachy a na chřipku" jinak statisticky, od jara 2020 do jara 2021 zemřelo přibližně o 30tisíc lidí víc proti jiným rokům. Evidentně zfalšovaná statistika. Pak je ale divné že zrovna za poslední rok zemřel soused od vedle, kamarád od rodičů, známý ze sauny, kolega z práce všichni s covidem a kašlali. To by přibližnému nárůstu mrtvých ca o 30 procent a možná víc odpovídalo. Statistika lhát může, ale pravdu si nevymyslíte.

Jinak to nevylučuje možnost funkčnosti jemné imunizace "švédského typu". U nás však byla imunizace zdá se hrubší a v nesprávném ročním období.