26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Covid a Faustovo prokletí

Příběh doktora Fausta je dostatečně známý, a proto ho připomenu jen několika slovy, abych osvítil jeho podstatu. Doktor Johann Faust tak silně prahnul po vědění, že se spolčil s ďáblem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kadeřábek 8.1.2021 13:07

Jestli má někoho přesvědčit názor laika, zejména ve stejný den, kdy náš zpěvák a exministr musel napomenout jiného lékaře, ministra aby nešířil bludy, pak tento článek je ukázkou mletí prázdné slámy. Jediná správná věta zní, že kromě vakcíny nabuzuje imunitu i prodělaná nemoc z čínského dárku a tím autor nechtěně nastoluje otázku jak se bude zjišťovat kdo vakcínu potřebuje a kdo ne, protože má vlastní imunitu. A hned odpovím, nijak. A může taková vakcinace již imunizovaného poškodit? Nikdo neumí pravdivě odpovědět. Takže agitka se míjí účinkem.;-D

P. Moravčík 8.1.2021 12:56

Myslel som síce na niečo iné, ale asi som sa nevyjadril presne. Včera večer som si však dal jahodový kompót, tak si na vyjadrenie budeme musieť ešte chvíľu počkať.:-)Ja očkovací preukaz nemám, u nás sa to zatiaľ nenosí, stačí záznam u obvodnej, ale asi vás dobehneme. Ale myslím, že sa okolo celej veci urobilo také haló, že na prijatie pokojného, bezkonfliktného a konsenzuálne prijatého opatrenia môžeme zabudnúť. Dosť pochybné diskusie na nete vedú len k tomu, že ľudia začínajú vidieť červeno, nie sú ochotní ani prehodnocovať svoj starý, ale petrifikovaný názor vo vzťahu k novým faktom. Výsledkom je, že pribúdajú váhavci alebo priamo odmietajúci akýkoľvek pokus o riešenie. Dnes som sa dožral tak, že už Za posledné dva týždne sa tu dookola mláti prázdna slama a jediné novinky sú ďalšie a ďalšie nezmysly - včera Boháček s tým zodieraním sliznice u detí tomu nasadil korunu. Asi nevie, že sa ster slizníc praktikuje desaťročia. Počkám si ešte, kedy do toho zahrnie aj doslovný zoškrab sliznice materničného krčka, ten bojovník bez vedomostí, ale majiteľ jedinej pravdy, ktorý úspešne odoláva pokusom upozorniť ho na to, že stále dookola opakuje tie isté hlúposti. Stačilo.

Skrátené (© Hašek).

Z. Roller 8.1.2021 12:22

Kdysi jsem si listoval prvorepublikovými magazíny a zapamatoval si vtip: "Tak vy jste si zlomil nohu na náledí? A byl jste letos očkován?" "Ano, byl." "Tak vidíte, to máte z toho!" Přeji všem, kteří žijí na placaté zemi, vyhýbají se chemtrails a děsí se očkování, krásný den!

I. Lyčka 8.1.2021 11:53

Kdyby nebylo pokusných králíků, tak se dodnes léčíte zaříkáním, vykuřováním a modlitbami.

P. Boublíková 8.1.2021 11:52

Jistě, všechno je podvod, žádný covid ani neexistuje ;-D

Š. Hašek 8.1.2021 11:18

Není očkování jako očkování.

Očkovací průkaz mám v pořádku.

Š. Hašek 8.1.2021 11:17

Přesné.

Š. Hašek 8.1.2021 11:16

Vidím to stejně.

J. Jirka 8.1.2021 9:50

Rozbitá mrtvá těla zemřelých při havárii se neukazují v mainstreamových médiích, ale v jiných, zcela veřejně přístupných zákoutích webu si pohledů na ně můžete užít až až.

Ale obrázky mrazáků plných mrtvol, případně lidí, dusících se a umírajících na ventilátorech nenajdete ani tam. Dokonce ani na darkwebu ne...

Na jaře se rouškomilové pokoušeli děsit lidi obrázky stovek rakví (Španělsko), přeplněných nemocnic (Itálie), hromadných hrobů a mrtvol naskládaných v mrazácích (USA), ale potom, co všechno tohle bylo během chvilky odhaleno jako podvod, už se o to ani nepokoušejí a spoléhají jen na primitivní strašení.

I to přeplněné ostravské krematorium je svým způsobem podvod, protože dnes už je veřejným tajemsvím, že tam jako "melouch" zpopelňují nebožtíky z Polska.

P. Moravčík 8.1.2021 9:25

Masové odmietnutie očkovania prinesie riziko, že zaočkovanie ostane "plácnutím do vody", teda neprinesie žiadaný efekt zastavenia šírenia infekcie a odporcovia sa zbláznia od radosti. S ľudskou nedôverou je márny boj a médiá to ešte viac komplikujú. Nepamätám si, že by sme nastupovali na stupienok v školskej triede pred lekára v dese, či nebudeme tí, čo po Sabinovej perorálnej vakcíne ochorejú. V USA pri testovaní dostal jeden príjemca postvakcinačnú obrnu. Neviem si predstaviť, čo by sa na základe tohto dialo dnes, ale pravdepodobne by sa s vaničkou vylialo aj dieťa.

J. Ptáček 8.1.2021 9:09

Kdysi za doktora Fausta duchové, později přejmenovaní na fámy, teď moderně na hoaxy. Pustí se do světa a vyvolají zlo. Jak to říká sám doktor Faust:

"Duchů, jež jsem vyvolal, teď nemohu se zbýti".

Nic nového pod sluncem. Jen je, díky moderní technice, toto zlo rychlejší a hlavně nebezpečnější. A spousta slušných lidí je ustrašenější.

H. Paculová 8.1.2021 8:50

Veškeré obyvatelstvo našeho státu si v tomto případě může svobodně vybrat. Máme nový zákon na očkování, kde se praví, že očkování proti nemoci zvané covid-19 je zdarma a nepovinné.

V. Mertan 8.1.2021 8:47

Zatiaľ je rýchlosť premorovania značne rýchlejšia ako očkovanie. Zdá sa mi, že sa to tak skoro nezmení či už v Čechách alebo na Slovensku. Rád by som sa mýlil.

J. Nevrkla 8.1.2021 8:21

Částečně tu pandemii zastaví nemoc, částečně očkování? Autor se tedy domnívá, že bez očkování se tomu nikdo neubrani? Jak na to přišel? Už by měl přestat blbnout a věnovat se tématům, kterým rozumí. Už je té demagogie dávno příliš.

J. Hruška 8.1.2021 6:16

A ještě něco, "peníze zmůžou všechno", zvláště ty špinavé, kdo jich má dost? A "jak chutná moc" - - bezmocných? Spokojené zažívání přeje Jóžín.

J. Hruška 8.1.2021 6:07

A Boublíkovou taky předběhnu aby se na ní nedostalo! Nazdárek.

J. Hruška 8.1.2021 5:59

A to já se očkovat dám a budu předbíhat ze všech sil abych aspoň jednu dávku přednostně zabral těm pitomcům co vidí světlo na konci tunelu. A ptám se Nefa Astona jestli mě ve frontě pustí před sebe a dá mi přednost při poslední dávce v lékárně. Jinak ho kopnu do kotníku. Jsem zhruba stejně stár a silný. Babiš a Blatný už zavčas předběhli dva potřebné ohražené. My přestárlý plebs musíme počkat na logistiku obchodu s narkotiky naděje. Zdař Bůh.

R. Langer 8.1.2021 5:39

Tak to je potom všechno v nejlepším pořádku. Pokud si tedy opravdu mohou vybrat. A vaše teorie o tom, co je horší, si laskavě strčte někam. :-P

P. Boublíková 8.1.2021 5:26

Co oči nevidí, srdce nebolí. Z etických důvodů není možné ukazovat na fotkách nebo na filmovém záznamu rozbitá mrtvá těla zemřelých při havárii, ukáže se nanejvýš to sešrotované auto. Z etických důvodů není možné filmovat pacienty s covidem, jak se dusí a umírají na ventilátorech, ale ono by to dost pomohlo. Z etických důvodů není možné nafotit nebožtíky naskládané v mrazícím přívěsu před ostravským krematoriem, ukáže se jen ten přívěs, ve kterém mohou být chlazená kuřata.

A naopak: kdykoliv se psávalo na Lidovkách nebo idnes o očkování dětí (třeba proti těm spalničkám), používala se bůhvíproč ilustrační fotka asi dvouleté holčičky, která při očkování řve a pláče, jako by ji na nože brali. Přitom články chtěly očkování podpořit. Přitom očkování nebolí ani trochu, jehly jsou tak tenké a ostré, že vpich není vůbec cítit. Bolelo kdysi, když se nepoužívaly jednorázové jehly, nýbrž se sterilizovaly a používaly opakovaně, dokud nebyly tupé jako klacek.

Ze stejného ranku je nepodařená reklama na očkování proti covidu se zelenou rukavicí a jehlou, která nutně navozuje představu něčeho nepříjemného až patologického. Dalším "logickým" krokem lidské mysli je totiž úvaha o tom, že v té injekci je nějaké svinstvo.

R. Vacek 8.1.2021 5:12

Je vidět, jak jsou někteří lidé neschopni porovnávat rizika. U covidu víme, že může vést ke smrti a trvalým následkům v podstatně vyšším poměru (několik řádů) než očkování a přesto jsou někteří ochotni dobrovolně si vybrat tu horší variantu.

I. Polák 8.1.2021 4:13

Sars-cov-2 prý může mít vliv na mozek. Jste jeden pokusný králík, který ho už prodělal...

V. Sember 8.1.2021 1:00

"Ta vede proti vakcinaci boj a zde je třeba citovat Voskovce a Wericha, že to dělají částečně z blbosti a částečně za cizí peníze."

Anebo: Ta vede za vakcinaci boj a zde je třeba citovat Voskovce a Wericha, že to dělají částečně z blbosti a částečně za cizí peníze.

Nepotřebuji se nechat násilně vakcinovat nějakým sajrajtem, o němž nevím, co se mnou může udělat. Koronavirus se mnou zatím neudělal vůbec nic, a pokud si udržím imunitní systém v pohotovosti, s čímž nemám žádný problém, tak nemá šanci stejně jako mraky jiných nebezpečných virů či baktérií.

Nejsem pokusný králík.

Nicméně není vyloučeno, že vakcinace proti uměle vypuštěnému koronáči by mohla zabránit přemnožení lidstva.

https://www.worldometers.info/cz/

V tom případě souhlasím, ale roli pokusného králíka v tom hrát nehodlám. Jednoho Lucifera k tomu nepotřebujete. Pokusných králíků je tady víc než dost:-P